شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

کندرومالاسی

1. با سلام خدمت اقای دکتر:
    من 22 ساله هستم خودم هم پسرم حدود 3ماهه که زانوهام درد میکنه دکتر کفته کندرومالاسیه تو XRAY زایعه ای نبود ولی با این که اصلا زانوهام رو خم نمی کنم از پله بالا و پائین نمی رم خوب نشده . وقتی زانومو 45 درجه خم می کنم با تکون دادن پام صدایی می اید. و حتی بعضی وقتها هنگاه باز کردن پاهام کشککم گیر می کنه و رها می شه صدایی هم تولید میشه و دردی هم که وجود داره متناوبه یه روز یکی از زانوها و روز دیگه اون یکی خودشم درفشار کشکک دردی ندارم و بیشتر اون شیاری که کشکک تو اون قرار داره درد میکنه اگه در باره این بیماری و وضعیت بنده اطلاعاتی دارین ممنون می شم کمکم کنید. با تشکر.

2. سلام دوست عزيز
    من يك فيزيوتراپيست هستم واين رو وظيفه ي خودم مي دونم كه به شما عرض كنم بهترين درمان بدون عارضه براي كندرومالاسي زانو تقويت عضلات چهارسر رانه كه باعث استحكام مفصل زانو و تقويت كپسول مفصلي اون ميشه. ورزش هايي به شما توصيه مي كنم كه مطمئنم براتون مفيد خواهند بود:
    1- به پشت بخوابيد و زير زانوي خود بالشتي قرار دهيد. با زانوي خود براي مدت 10 ثانيه به بالشت فشار بياوريد وسپس آن را رها كنيد.اين حركت را 10 بار در هر سري و 3سري در روز انجام دهيد.
    2- به پشت بخوابيد و بدون آنكه زانوي خود را خم كنيد پايتان رادرحد 30درجه بالا آورده وبراي 5 ثانيه نگه داريد، سپس آن را به آرامي پايين آورده و پاي ديگرتان را بالا ببريد.اين عمل رانيز 10 بار در هر سري و 3سري در هر روز انجام دهيد.

در ضمن در حال حاضر در دانشكده توانبخشي دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي براي درمان اين عارضه با كمك دستگاه مگنتو تراپي طرحي در حال اجراست در صورت تمايل مي توانيد به اين مركز مراجعه كنيد.

3. سلام. آیا این عارضه میتونه تنها جنبه ارثی داشته باشه؟

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید