شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

ویروس پاپیلومای دهان

1. درود

من چند روزه احساس میکردم لثه هام سفید شده. البته شاید طولانی مدت بوده و من تازه توجه کردم. بعد از جستجو در اینترنت، دیدم که میتونه دلایل خیلی بدی مثل سرطان دهان هم داشته باشه. اول احتمالی ندادم ولی بعد از اینکه جایی خوندم اگر تغییرات در دهان همراه با گوش درد دائمی و تورم غدد لنفاوی باشه میتونه نشونه سرطان دهان باشه.
    من تورم غدد لنفاوی زیر فک رو حدود چهار ساله که دارم و متعاقب اون گوش درد هم شاید دو سه ساله که دارم.
    البته تورم که میگم اینجور بود که تو سونوگرافی به عنوان reactive اسم برده شده به اندازه 14*3.5 mm
    تورم غدد لنفاوی چهار سال پیش و بعد از دو ماه از یه رابطه جنسی محافظت نشده شروع شد، و تو آزمایشها کمبود پلاکت نشون داد که اون هم از اون موقع باهامه...
    خواستم بدونم این علائم بعد که چهار ساله دارم میتونه نشونه تغییرات به خاطر hpv باشه؟
    اون اولین و تنها مورد رابطه جنسیم بوده. از خودش که پرسیدم یک آزماش بهم نشون داد cervical cytology که منفی بود. ولی این آزمایش میتونهذبه تنهایی نشونه عدم وجود hpv باشه؟
    چون جایی خوندم که این نشونه ها میتونه در افراد مختلف در زمانهای مختلف بروز کنه.
    اینم بگم که تو این چهار سال دو بار روی آلت تناسلیم جوش نسبت بزرگ چرکی زد که آخریش همزمان با این تغییرات بود.

لطفا پاسخ بدید
    سپاس

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید