شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

نزول ناقص بیضه ها

1. سلام وقت بخیر
    پسرم 3.5 ساله است وقتی به دنیا اومد توی بیمارستان هیچی نگفتن که بیضه اش مشکلی داره
    1.5 ساله که بود من احساس کردم کیسه بیضه اش خالیه بردیمش متخصص اورولوژی و معاینه کرد و گفته من بیضه هاش رو لمس کردم نگران نباشید
    3.5 ساله ش شده و هنوز بیضه ها دقیقا توی کیسه قرار ندارند بردیمش سونوگرافی و توی سونو نوشته بیضه ها در کانال هستند
    یه متخصص اورولوژی بردمش گفت بیضه ها توی شکم نیست و نزول کرده ولی داخل کیسه نیومده برای همین باید عمل بشه
    چون دوست دارم در حد امکان زیر تیغ جراحی نره و بیهوشی نخوره پرس و جو کردم یک متخصص اورولوژ خوب دیگه بهم معرفی کردن که بردمش پیش ایشون
    ایشون معتقد هستند که نیازی به جراحی نداره چون هر دو بیضه رو با دست گرفتن و کشیدن توی کیسه و من خودم دیدم بیضه درون کیسه قرار گرفت
    ولی بعد از رها کردن برگشت سر جاش

یه اصطلاحی هم گفتن یادم نیست مثل ری اکتیو یا ریستکتیو
    گفتن بیضه هاش نزول نکرده نیست بلکه اصطلاحا (ریستکتیو) هست (فکر کنم یعنی همین که بر می گرده)

خلاصه ایشون گفت عمل نمی خواد و گفت به هیچ وجه هم توی بارداریش تاثیر منفی نذاشته تا الان و نخواهد گذاشت (ان شا الله که همینطور باشه)

فقط 6 تا آمپول کوریونیک گونادوتروفین 1500 داد و گفت هر 5 روز بزنید (فکر کنم همون درمان هورمونیه) و چند روز بعد از آخرین آمپول دوباره بیاید (دیشب اولیشو زدیم)

می خواستم در صورت امکان نظر متخصصین اینجا رو هم بدونم
    چون اولا دکتر اول گفتن که باید عمل بشه و متخصص دوم گفتن عمل نمی خواد
    دوما اگر واقعا چیز مهمی نیست چرا آمپول دادن پس؟
    من هر چی تحقیق کردم فقط در مورد بیضه نزول نکرده مطلب بود و اینکه باید عمل بشه اونم زیر یک سالگی و در مورد بیضه ای که ناقض نزول کرده چیزی ندیدم
    ممنون میشم راهنمایی کنید

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید