شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

کندن پوست لب

1. سلام خسته نباشید
    من مدت زمان بسیاری است که پوست لب خود را در مواقع خشک شدن با دست جدامیکنم بسیاری از افراد می گویند علتش عصبی است ولی من در هنگام انجام این کار اصلا عصبی نیستم و حتی خود متوجه انجام ان نمی شوم و ناخوداگاه است وبا اشاره اطرافیان متوجه ان میشوم.خود من این عمل را بسیار ناپسند می دانم و هر کاری برای انجام ندادن ان باشد کردم ولی نتیجه نداده است .ایا انجام این عمل علت خاصی دارد.برای ترک ان چه شیوه ای را راتوصیه می کنید.ایا خود بیماری است و یا باعث بیماری می شود.در ضمن من اکثرا زمانی که تمرکز میکنم این عمل را انجام میدهم.متشکرم از راهنماییهای شما. Crying or Very sad  Crying or Very sad  Crying or Very sad

2. mahdieh123 نوشته است: سلام خسته نباشید
    من مدت زمان بسیاری است که پوست لب خود را در مواقع خشک شدن با دست جدامیکنم بسیاری از افراد می گویند علتش عصبی است ولی من در هنگام انجام این کار اصلا عصبی نیستم و حتی خود متوجه انجام ان نمی شوم و ناخوداگاه است وبا اشاره اطرافیان متوجه ان میشوم.خود من این عمل را بسیار ناپسند می دانم و هر کاری برای انجام ندادن ان باشد کردم ولی نتیجه نداده است .ایا انجام این عمل علت خاصی دارد.برای ترک ان چه شیوه ای را راتوصیه می کنید.ایا خود بیماری است و یا باعث بیماری می شود.در ضمن من اکثرا زمانی که تمرکز میکنم این عمل را انجام میدهم.متشکرم از راهنماییهای شما. Crying or Very sad  Crying or Very sad  Crying or Very sad

سلام،
    این اعمال تکرارای و کلیشه ای که توسط یک فرد انجام می شود، به عنوان «تیک» مطرح می شود. این اعمال بیشتر در مواردی که فرد دچار تنش و یا اضطراب است رخ می دهد. درمان خاص دارویی برای آن وجود ندارد ولی با توجه به اینکه شما به نادرست بودن این رفتار وقف هستید می توانید از آن جلوگیری نمایید یعنی تا حد ممکن و در زمانهایی که متوجه این رفتار می شوید از آن پرهیز کنید و در سایر مواقع از راهنمایی اطرافیان استفاده نمایید تا با مرور زمان بهبود حاصل شود. نکته دیگر نتایجی است که به دنبال این رفتار ایجاد می شود مثلا ممکن است با این رفتار شما در لبانتان ایجاد زخم و عفونت شود و در صورتی که به طور مناسب درمان نشود باعث ایجاد اسکار و نازیبایی صورت شما گردد.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید