شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

امکان حاملگی با پیشاب همراه با آزمایش و سونوگرافی

1. سلام وقتتون بخیر ببخشید من تازه عضو شدم به همین دلیل اطلاعات کار با این وب سایتو ندارم ولی ممنون میشم اگه راهنماییم کنید. من ۲۰ سالمه ۵۲ کیلوام و باکره هستم.در ۱۸ تیر ماه رابطه ی بدون دخول داشتم و برای چندثانیه آلتشون به واژنم خورد و نگرانیم از پیشاب هست چون ارضا شدنشون هیچ تماسی با من نداشت. پریودقبلیم ۱ تیر تا ۵ تیر طول کشیده بود یعنی روز رابطه جز زمان پرخطر حساب میشد. توی مرداد ماه که باید یکم پریود میشدم نشدم دلدرد و سینه درد داشتم اینم بگم که من پریودام معمولا مرتبه و نهایت 7 روز اینور اونور میشه .قبلا هم تو خرداد ماه قسمت پایین دلم مخصوصا سمت چپ تیر میکشید و درد میکرد دکتر رفتم ازمایش کلی نوشتن و خداروشکر همه چی نرمال بود دکتر گفتن چیزی نیست عادیه نگران نباش. یک مرداد پریود نشدم و ۴ مرداد رفتم دکتر ایشون سونوگرافی کردن گفتن دیواره ی رحمم یکم سفت شده ازم تست ادرار گرفتن گفتن منفیه و بهم آمپولپروژسترون دادن گفتن تا دو روز دیگه اگه نشدی بزن. دو روز دیگه یعنی ۶ مرداد که ۲۰ روز از رابطم میگذشت اول تست بتا دادم که جواب صفر بود بعد امپولو زدم ۱۰ مرداد پریود شدم همراه با لخته های تیره که پنج روز طول کشید حجمشم مثله همیشه بود. دکتر پوست برای جوش های صورتم و ریزش شدید موهام آزمایش هورمونی نوشتن که شامل پرولاکتین وپروژسترون و غیره بود که دقیقا یک ماه بعد از رابطه یعنی ۱۷ مرداد دادم و همهشون نرمال بودن.شهریور ماه هم پریود شدم ولی یکم سبک تر و همچنان ۵ روزه. ولی توی مهر نزدیک دو هفته تاخیر داشتم آزمایش سرم حاملگی دادم منفی بود بیبی چک گذاشتم منفی بود تا نهایت ۱۹ مهر پریود شدم ولی فقط دو روز خونریزی داشتم و بعدش لکه بینی بود. ۱ آبان رفتم دکتر ایشون برام سونو و ازمایش سرم حاملگی نوشتن که ازمایش منفی بود و جواب سونو رو براتون مینویسم که ایشون فرمودن کیست پلی کیستیک دارم و به مدت ۷ روز هر ۱۲ ساعت یک قرص دوفاستون ۱۰ میلی دادن که از روز ۱۵ بعد پریود استفاده کنم.  استفاده کردم ۱۰ روز بعد از اتمام قرصهام یعنی ۱۹ آبان پریود شدم که ۳ روز طول کشید. به مدت ۳ ماه قرص یاز دادن برای دفع کیست که امروز ۸ روزه دارم استفاده میکنم. الان حس میکنم شکمم ورم کرده و ببخشید یبوست گرفتم و بعضی وقت ها بو که بهم میخوره حالت تهوع میگیرم با توجه به این که اولین و آخرین رابطه ام همون ۱۸ تیر بود و ۳ تا ازمایش منفی و دو تا بیبی چک منفی و ازمایش هورمون نرمال بود به نظرتون احتمال حاملگی هست؟؟ایا ممکنه باردار باشم و این کاهش پریودام ماله بارداری باشه یاممکنه بخاطر داروها و کیست حجمش کاهش پیدا کرده؟؟و ایا ازمایش ممکنه خطا کنه؟
    جواب ازمایش هورمون ۱۷ مرداد :
    پرولاکتین ۲۱.۶۵      رنج نرمال :  ۲۳.۳_۴.۷۹
    پروژسترون  ۱.۰۹       رنج نرمال:کمتر از ۶.۳
    تستسترون ۰.۳۰۸       رنج نرمال: ۰.۴۸۱_۰.۰۸۴
    Fsh   ۴.۴۹               رنج نرمال: ۱۲.۵_ ۳.۵
    Lh   ۵.۹۴               رنج نرمال: ۱۲.۶ تا ۲.۴
    DHEA_SO4 :403      رنج نرمال:۴۰۷ تا ۱۴۸
    این آزمایشو ۱ ماه بعد از رابطه دادم ایا این سندی بر عدم حاملگیمه؟؟
    جواب سونوگرافیمم که ۱ آبان دادم. یعنی ۱۳ روز بعد از اولین روز پریودم این بود:
    UTERUS: Normal in size. Shows normal echotexture. No focal lesions Endometrial thickness 5.3 mm. Well defined outlines. Cavity empty.
    RIGHT OVARY: Shows increased stromal echotexture with multiple peripherally arranged follicles.
    LEFT OVARY: Shows increased stromal echotexture with multiple peripherally arranged follicles.
    URINARY BLADDER: Distended and shows normal wall thickness. No mass lesion is seen. No calculi are seen. No free fluid in POD.
    Comment: polycystic ovaries
    ببخشید خیلی طولانی شد شرمنده ایا تو سونو هم موضوعی مبنی بر عدم حاملگی ذکر شده؟؟؟و ایا کیستم خطرناکه؟؟علاوه بر قرص یاز راه ای دیگه برای درمان هست به من گفتن کاهش وزن موثره ولی من ۵۲ کیلوام چیزی برای کم کردن ندارم؟؟من خیلی میترسم واقعا قبل از این هیچ اطلاعاتی راجع به این موضوعات نداشتم خیلی لطف میکنید از نگرانی درم بیارید.
    دوستان من قبلا هم این پستو گذاشتم ولی جوابی داده نشد من خیلی استرس دارم میشه جواب بدین چون حس میکنم شکمم بزرگ شده و دیروز بعد از استفاده از دستشویی از مقعدم خون اومد در حد لکه که به دکتر گفتم گفتن از یبوستِ و ربطی به قرص یاز نداره خواهش میکنم جواب بدین.

2. دوست عزیز نگران شما تا اینجای که من اطلاعات دارم بی مورد است از بابت باداری خیالتون راحت باشه کاملا منتفیه

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. Sara7720 نوشته است:
    ببخشید خیلی طولانی شد شرمنده ایا تو سونو هم موضوعی مبنی بر عدم حاملگی ذکر شده؟؟؟و ایا کیستم خطرناکه؟؟علاوه بر قرص یاز راه ای دیگه برای درمان هست به من گفتن کاهش وزن موثره ولی من ۵۲ کیلوام چیزی برای کم کردن ندارم؟؟

بله، نوشته که حفره رحم خالی است، پس جنینی در رحم وجود ندارد و بارداری منتفی است.
    کیستها خطرناک نیست و با درمان مناسب برطرف خواهد شد.
    درمان مناسبی برای شما شروع شده، درمان را زیر نظر پزشک ادامه دهید؛ هم کیستها برطرف خواهد شد و هم پریودها منظم می شوند.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. UpToDate نوشته است:
    Sara7720 نوشته است:
    ببخشید خیلی طولانی شد شرمنده ایا تو سونو هم موضوعی مبنی بر عدم حاملگی ذکر شده؟؟؟و ایا کیستم خطرناکه؟؟علاوه بر قرص یاز راه ای دیگه برای درمان هست به من گفتن کاهش وزن موثره ولی من ۵۲ کیلوام چیزی برای کم کردن ندارم؟؟

بله، نوشته که حفره رحم خالی است، پس جنینی در رحم وجود ندارد و بارداری منتفی است.
    درمان مناسبی برای شما شروع شده، درمان را زیر نظر پزشک ادامه دهید؛ هم کیستها برطرف خواهد شد و هم پریودها منظم می شوند.

خیلی ممنون از پاسخ گوییتون. ببخشید روز رابطه ی لحظه انگشتشون( نصف بند انگشت هم نشد) وارد واژنم شد اون لحظه دردی نداشتم اما شبش یک قطره خون دیدم فرداش هم دو سه قطره خون دیدم یکم هم واژنم درد میکرد نمیدونم بخاطر محکم مالیدن واژنم بود یا ممکنه بخاطر آسیب به پردم بوده باشه؟؟و آیا زمان ازدواج اگر پردم آسیب دیده باشه متوجه میشن که رابطه ی کامل نبوده؟؟منظورم اینه که دخول نبوده و با انگشت آسیب دیده؟؟آیا نامه ی سلامت میدن؟؟چون من هیچوقت رابطه ای نداشتم اون روز اولین و آخرین بارم بود حتی از استرس ارضا هم نشدم. ممنون میشم پاسخ بدین

5. Sara7720 نوشته است:
    UpToDate نوشته است:
    Sara7720 نوشته است:

خیلی ممنون از پاسخ گوییتون. ببخشید روز رابطه ی لحظه انگشتشون( نصف بند انگشت هم نشد) وارد واژنم شد اون لحظه دردی نداشتم اما شبش یک قطره خون دیدم فرداش هم دو سه قطره خون دیدم یکم هم واژنم درد میکرد نمیدونم بخاطر محکم مالیدن واژنم بود یا ممکنه بخاطر آسیب به پردم بوده باشه؟؟و آیا زمان ازدواج اگر پردم آسیب دیده باشه متوجه میشن که رابطه ی کامل نبوده؟؟منظورم اینه که دخول نبوده و با انگشت آسیب دیده؟؟آیا نامه ی سلامت میدن؟؟چون من هیچوقت رابطه ای نداشتم اون روز اولین و آخرین بارم بود حتی از استرس ارضا هم نشدم. ممنون میشم پاسخ بدین

اگر پرده آسیب دیده باشد (به هر دلیلی) نامه سلامت داده نمی شود. بسته به میزان آسیب ممکن است درجه پارگی متفاوت باشد ولی در نامه به نوع عملی که باعث پارگی شده اشاره نمی شود.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید