شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

تیروئید و بارداری

1. سلام خسته نباشید.
    من خانمی ۳۴ساله هستم ۵،۶ سال پیش پر کاری شدید تیروئید داشتم یکسال تحت درمان قرار گرفتم و بعد از آن هورمون های تیروئیدم نرمال شدن، از اون به بعد ۳ ماه ۴ ماه بعضی اوقات ۶ ماه آزمایش میدادمو تیروئیدمو چک میکردم حتی آخرین آزمایشم اسفند ۹۶ بود تا اینکه تا ۷ ماه آزمایش ندادم و تصمیم به بارداری داشتم متاسفانه بعد آزمایش هورمون tsh من ۰.۰۲ بود و anti tpo هم در آزمایش H>1000 بود . راستش من انقدر نگرانو پریشون شدم که توی این ۷ ماه چرا این همه تغییر حاصل شده و انقدر نگران بودم نتونستم تا موقع مراجعه به پزشکم صبر کنم من حتی نوشته های دوستانودر سایت شما مطالعه کردم که یک خانم هم همین مشکلو داشت ولی tsh ایشون نرمال بود . من به شدت نگرانم که حتی اگر قبل از بارداری درمان کنم این تغییر ناگهانی در مقدار هورمونها یکباره در دوران بارداری اتفاق بیفته چون با مطالعه تو اینترنت میخوندم که برخی خانمها حتی در ماه ۷ بارداری به علت anti tpoخیلی بالا سقط جنین داشتن و یا جایی خوندم که اگر خیلی بالا باشه باید تا آخر عمر دارو مصرف کنن.البته من در این ۷ ماه حدود ۹ تا ۱۰ بار گلو درد میگرفتم و علائم سرماخوردگی داشتم آیا میتونن بهم ربط داشته باشن.اگه امکانش هست منو راهنمایی کنین من به شدت نگران هستم که حتی اگر درمان کنم بازم  در دوران بارداری درگیرش بشم و رو جنین اثر بذاره خواهش میکنم راهنماییم کنین. ازتون خیلی ممنونم.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید