شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

آزمایش و سونو گرافی تنبلی تخمدان

1. سلام من دختری 19 ساله هستم، قد:168  و  وزن: 73 کیلو   که تا دو سال پیش پریودیم منظم بود و هر ماه سر یه تاریخ معین پریود میشدم ولی چند ماه تاریخ پریودیم نا منظم شد و به صورتی که مثلا یک ماه پریود نشدم و 4 ماه بعد پریود شدم و ماه بعدش پریود نشدم و به مدت دو هفته لکه بینی داشتم و گردنم قسمت گردنم دوتا نقطه کوچیک موهای زائد رشد کرد رفتم دکتر و ازمایش و سونو نوشت که تو ازمایش:  
    LH:10/1     MIU/Ml
    Fsh:11        MUI/Ml
    Prolactin:7    ng/ml  
    Tsh:1/9       MUI/Ml
    Free Testostrone: 1/6   pg/ml

و متن سونو هم این نوشته بود:
    رحم با ابعاد 65*32 mm و ضخامت آندومتر دو لایه 9mm  مشاهده گردید. ضایعه آندومتریال مشهود نیست. اکوی میومتر طبیعی است. تخمدان راست 32*17 و تخمدان چپ 30*15 هر دو با ابعاد طبیعی رویت شد. تصویر کانون سیستیک با جدار چروکیده و ابعاد 20*14 mm  در تخمدان راست مشاهده گردید. مایع آزاد در کلدوساک خلفی مشهود نیست.

بعد دکترم طبق این ازمایش و سونو گفت که من تنبلی تخمدان دارم و هیچ درمانی نداره و فقط قرص پروژسترون داد که از روز 12 پریودی به مدت 12 روز،روزی دوتا مصرف کنم تا هر ماه پریود بشم.
    الان من مدت یه ساله دارم این قرص مصرف میکنم و خون ریزیم خیلی خیلی کم شده و اینکه قسمت تخمدان راست و چپ هر چند وقت درد احساس میکنم و  مو زبر قسمت گردنم سطح زیادی رو گرفته.  الان من واقعا نگرانم که آیا من تنبلی تخمدان دارم یا اینکه دکتر تشخیص اشتباه داده و اینکه من دارم فقط قرص پروژسترون میخورم و مو زبر همچنان در حال افزایش
    همش استرس نگرانی اینو دارم که وضعیتم نسبت به سال گذشته بدتر شده باشه لطفا راهنماییم کنید آیا این حالت ها برای من طبیعیه و تنبلی تخمدان دارم!؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید