شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

سردرد شدید

1. سلام .
    در مورد همسرم
    سردرد های ایشان  بگونه ای است که فشار زیادی به فک ها وچشمانش می آورد که گاهی اوقات همراه با تهوع است و وقتی از پله می آید بالا در مواقع سردرد انگار تما م  مغزش داره تکان میخوره وقتی که به بلا میرسه درد شدیدی دارد که حتی اجازه  ایستادن بهش نمیده وبیشتر اوقات طرف راست سرش درد میکنه وبه یک دکتر مراجعه کرده واین موضوع را عادی تلقی کردند . به نظر شما از چیه از سینوزیت یا چیز دیگری وچکاری میشه کرد . باتشکر.
    منتظر جوابتان هستیم

2. hossein123 نوشته است: سلام .
    در مورد همسرم
    سردرد های ایشان  بگونه ای است که فشار زیادی به فک ها وچشمانش می آورد که گاهی اوقات همراه با تهوع است و وقتی از پله می آید بالا در مواقع سردرد انگار تما م  مغزش داره تکان میخوره وقتی که به بلا میرسه درد شدیدی دارد که حتی اجازه  ایستادن بهش نمیده وبیشتر اوقات طرف راست سرش درد میکنه وبه یک دکتر مراجعه کرده واین موضوع را عادی تلقی کردند . به نظر شما از چیه از سینوزیت یا چیز دیگری وچکاری میشه کرد . باتشکر.
    منتظر جوابتان هستیم

سلام،
    علایمی که ذکر نمودید به نوع خاصی از سردرد شبیه نیست و در سردرهایی که به عنوان بیماری شناخته می شوند علایم همراه دیگری نیز وجود دارد. یا اینکه فرد سابقه مصرف دارو، الکل یا کافئین دارد؟ سابقه ضربه به سر دارد؟ آیا سردردها حاد هستند یا مزمن؟ تب وجود دارد؟ سایر علایم نورولوژیک در معاینه دیده می شود یا نه؟ معاینه سینوسها چه وضعیتی دارد؟ آیا حساسیت و درد هنگام فشار وارد کردن به ناحیه طرفین سر ایجاد می شود و ...
    که همه اینها می بایست توسط پزشک مورد ارزیابی قرار گیرد.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. من گاهي اوقات سردرد بدي ميگيرم كه يك درد وحشتناك در نيمكره راست احساس ميكنم.
    گاهي هفته ها درد ندارم و گاهي چند روز مداوم درد دارم.
    دردمو دقيقا از پشت چشمم تا پشت سرم در بين جمجمه و غشاي مغزم حس ميكنم.
    وقتي دردم زياده احساس ميكنم به چشمم فشار مياد جوري كه ميخواد از جاش در بياد و اشك چشم راستم سرازير ميشه ولي قبل از اشك ديدم تار ميشه و با مراجعه به چشم پزشك مشكلي نداشتم.
    دردم ربطي به خستگي، گرسنگي، سرما و گرما نداره البته اين موارد در صورتي كه شديد باشه دردمو تشديد ميكنه.
    من ٢٠ ساله هستم و ٥ سالي هست درد دارم ولي جدي نگرفتمش، ولي مدتيه فاصله دردام بيشتر شده ولي شدتشم زياد شده.
    ناگفته نمونه كه تو ١١تا ١٢ سالگي ايمي پراميد مصرف ميكردم ولي الان هيچ دارويي نمي خورم.
    البته استامینوفن كديين و بروفن اثر كمي دارند، چندتا ادويل مصرف كردم كه فقط ٢تاي اول اثر داشت ولي الان ترجيح ميدم چيزي نخورم.
    هر چي به ذهنم رسيد گفتم ولي اگه توضيح بيشتري لازمه بفرماييد تا بيشتر بگم

4. MURDEROUS نوشته است: من گاهي اوقات سردرد بدي ميگيرم كه يك درد وحشتناك در نيمكره راست احساس ميكنم.
    گاهي هفته ها درد ندارم و گاهي چند روز مداوم درد دارم.
    دردمو دقيقا از پشت چشمم تا پشت سرم در بين جمجمه و غشاي مغزم حس ميكنم.
    وقتي دردم زياده احساس ميكنم به چشمم فشار مياد جوري كه ميخواد از جاش در بياد و اشك چشم راستم سرازير ميشه ولي قبل از اشك ديدم تار ميشه و با مراجعه به چشم پزشك مشكلي نداشتم.
    دردم ربطي به خستگي، گرسنگي، سرما و گرما نداره البته اين موارد در صورتي كه شديد باشه دردمو تشديد ميكنه.
    من ٢٠ ساله هستم و ٥ سالي هست درد دارم ولي جدي نگرفتمش، ولي مدتيه فاصله دردام بيشتر شده ولي شدتشم زياد شده.
    ناگفته نمونه كه تو ١١تا ١٢ سالگي ايمي پراميد مصرف ميكردم ولي الان هيچ دارويي نمي خورم.
    البته استامینوفن كديين و بروفن اثر كمي دارند، چندتا ادويل مصرف كردم كه فقط ٢تاي اول اثر داشت ولي الان ترجيح ميدم چيزي نخورم.
    هر چي به ذهنم رسيد گفتم ولي اگه توضيح بيشتري لازمه بفرماييد تا بيشتر بگم

سلام،
    شما به سردرد از نوع خوشه ای (کلاستر) یا  Cluster Headache مبتلا هستید. شایعترین شکل این نوع سردرد با یک تا سه حمله کوتاه مدت در اطراف کاسه چشم در روز طی یک دوره 4 تا 8 هفته ای مشخص می شود. به دنبال این حملات یک دوره بدون درد با طول متوسط یک سول وجود دارد. مردان را 7 تا 8 برابر بیش از زنان مبتلا می کند و معمولا عوامل ارثی در ایجاد آن موثر نیستند.
    علایم به صورت درد دور چشم و با شیوع کمتر ناحیه گیجگاهی و بدون هیچ گونه علامت هشدار دهنده ای شروع شده و در طی 5 دقیقه شدت می یابد. درد شدید، عمقی، بدون نوسان و انفجاری است، غالبا یک طلف بوده و معمولا در ماه های بعد نیز همان طرف را مبتلا می کند. حملات از 30 دقیقه تا 2 ساعت طول می کشد و در اکثر موارد با اشک ریزش، قرمزی چشم، افتادگی پلک و تهوع همراه است. نوشیدن الکل در 70% بیماران موجب تحریک حملات می شود. حداقل یکی از حملات روزانه سردرد در ساعت خاصی رخ می دهد و در 50% موارد سردرد شبانه وجود دارد و بیمار را 2 ساعت بعد زا به خواب رفتن بیدار می کند.
    در درمان از داروهای مختافی استفاده می شود که می توان به پردنیزون، لیتیوم، متی سرجید، ارگوتامین، سدیم والپرات و وراپامیل اشاره نمود. در درمان خوده حملات استفاده از اکسیژن 100% بهترین روش درمانی می باشد.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید