شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

آیا راه جایگزین پاپ اسمیر برای بررسی دهانه رحم در دختران باکره وجود دارد؟

1. با سلام
    یه موضوعی ذهنمو شدیدا مشغول کرده و اون اینه که خب من الان 29 ساله و مجرد و باکره هستم. اما باکره و مجرد بودنم دلیل بر این نمیشه که دچار سرطان نشم ( خصوصا اینکه عمه ام دچار سرطان دهانه رحم شده بود چندسال پیش ). سایتهای مختلف که میخوندم نوشته بودن بهتر هستش که خانومها از 22-23سالگی سالیانه مراجعه کنن برای آزمایش پاپ اسمیر و در صورت سالم بودن این آزمایش رو هر چند سال یکبار تکرار کنند. بهرحال یه چکاپی هست که برای خانومها لازمه. اما خب پاپ اسمیر به دلیل اینکه باید یه دستگاهی رو وارد واژن خانوم کنن برای نمونه برداری از دهانه رحم، در دختران باکره باعث آسیب دیدن بکارت میشه.... البته من خودم اعتقادی به بکارت ندارم اما بهرحال عرف جامعه ما این هستش و خب من نمیتونم با عرف جامعه مبارزه کنم اگرنه که حتما میرفتم و پاپ اسمیر میدادم. علت اصرارم به پاپ اسمیر این هستش که خب غیر از موضوع چکاپ که برام مهم هستش، یه مشکلی اخیرا برام بوجود اومده. من پریودها معمولا بین 26 تا 32 روز متغیر بوده همیشه... اما اواخر سال 95 و اوایل سال 96 دوره های پریودم طولانی شد یعنی 39 و 49  روز و به پزشک مراجعه کردم وآژمایش هورمونی دادم که همه هورمونهام اوکی بودن مثل استروژن و پروژسترون و استرادیول و غیره .... اما ه یکی دوتا از هورمونهام  یکم مقدارشون بالا بود (دی هیدرو اپی اندرواسترون سولفات و 17 هیدورکسی پروژسترون)، خانم دکترم اصلا ابراز نگرانی نکرد اما به اصرار خودم سونوگرافی هم از رحم و تخمدانم انجام دادن که کاملا نرمال بود و نه کیست داشتم نه فیبروم نه تخمدان پلی کیستیک داشتم و کاملا سالم بودم .حدود یک ماه دارو مصرف کردم برای تعادل هورمونها و دوباره آزمایش دادم و همه هورمونهام نرمال شده بودن. اما چندماهه که همش قبل پریودم لکه بینی دارم.... از 4-5 روز قبل از پریود شدنم شروع میشه این لکه بینی ها . اوایل که لکه میدیدم خون رنگ روشن بود که بیرون میومد و یکبارم زیاد بود خونریزی که من فکر کردم لکه نیست  و پریود شدم اما چون فرداش کاملا قطع شد فهمیدم لکه بوده احتمالاو بعدشم پریود عادی داشتم... اما جدیدا رنگ لکه هام شده سیاه رنگ یا قهوه ای شدیدا تیره....  لکه بینی هام هم به این صورته که معمولا 4 روز قبل پریودی شروع میشه و گاهی همه 4 روز لکه بینی ادامه داره تا پریود بشم وگاهی هم دو سه روز هست یه روز وسطش نیست و بعد پریود میشم. مطالعه کردم و فهمیدم این خون سیاه خونی هست که یه مدتی توی رحم مونده و تازه نیست.... یعنی خونریزی از چند روز زودتر توی رحمم شروع شده که برام نگران کننده شده. کلا توصیه کرده بودن به پزشک مراجعه کنید اگه لکه بینی دارین اما  با توجه به اینکه من همین چندماه پیش چند جلسه پیش دکتر رفتم و کلی سونوگرافی و آزمایش هورمونی دادم و تشخیصشون سالم بودن تخمدان و رحمم بوده، آیا این خونریزی طبیعی هست؟ من تنها جایی که چک نکردم برای سلامتم دهانه رحمم هست. آیا من هیچ جوره نمیتونم با وجود بکارتم از سلامت دهانه رحمم مطمئن بشم ؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید