شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

عدم بارداری طی شش سال گذشته و مشکل تخمدان

1. سلام من زنی 28 ساله 6 سال شده که ازدواج کردم و از ابتدا جلوگیری نداشتم پریودی های خیلی نامنظم دارم بطوری که ممکنه کلاً قطع بشه و تا زمانی که از آمپول استفاده نکنم پریود نمیشم اولین پریودیم در سال دوم دبیرستان داشتم مدت پریودیم خیلی بی نظم از لک بینی ساده در حد یکی دو روز تا 16 روز و دو بار هم در حد 56 روز و 24 روز داشتم طی دو سال گذشته که هر دو مورد در زمستان اتفاق افتاده است و تا زمانی که دوباره قرص استفاده نکردم قطع نشده است بعد از پریود طولانی کلاً قطع میشه تا هر زمان که آمپول بزنم دوباره پریود نمیشم وزنم زیاد هست اول ازدواج 90 بودم ولی با داروها و افزایش طبیعی 110 کیلوگرم که هرکاری هم کردم نتونستم کاهش وزن داشته باشم در حد 5 کیلو کم میکنم ولی بلافاصله بعد از قطع ورزش یا رژیم در کمتر از یک ماه برمیگرده آزمایش تیروئید دادم مشکلی نداشتم سونوگرافی رحم و تخمدان انجام دادم تخمدان پلی کیستیک pco d , pco s که شده است فولیکول های ریز متعدد در تخمدان ها مشاهده میشه که حتی با استفاده از داروهای محرک تخمدان هم سایز فولیکول من بیشتر از 8 نشده است برای درمان تنبلی تخمدان داروهای لتروزول، کلومیفن طی سه دوره سه ماهه استفاده کردم سه ماه اول روزی دو قرص و سه ماه دوم روزی سه قرص ، متفورمین یا گلوکوفاژ ، آمپول اچ ام جی و آمپول اچ سی استفاده کردم که به هر دکتری نشون دادم گفت خیلی قوی بوده تا 10 آمپول استفاده کردم ولی اندازه فولیکول من بشتر از 8 نشد آزمایش هورمون و هر آنچه که توی این شش سال برای خودم و شوهرم نوشتند رو انجام دادم هیچ کدام جز تنبلی تخمدان من مشکلی نداشت (البته اینو بگم در خانواده من و شوهرم مشکل ناباروری و نازایی وجود داره یکی از عمه هام اصلاً بچه دار نشده و عمه دیگر من نیز همه دخترهاش تنبلی شدید دارند ولی خداروشکر باردار شدن بجز یکی شون و در خانواده شوهرم خواهر شوهرم بعد از چهار سال پیگیری بچه دار شده و دخترعموهای شوهرم تا 8 و 12 سال هم دارند که بچه دار نشدن ولی آزمایش اسپرم شوهرم مشکلی نداره) طی شش سال پیگیری برای بارداری داشتم یزد، مشهد، طب سنتی و هرچیزی رو امتحان کردم ولی هیچ نتیجه ای نگرفتم هرچی هم میگذره احساس میکنم بدتر میشه بخصوص که میل جنسی خودم و شوهرم خیلی کم شده یا شاید بهتره بگم کلاً بهم ریخته ممکنه ماهی یک یا دوبار هم سراغ من نیاد ولی باز یکهو خیلی زیاد بشه بهونه گیری های شوهرم شروع شده تمام افرادی که بعد من ازدواج کردن یکی دو تا بچه دارند لطفاً منو راهنمایی کنید برای بچه دار شدن و تنظیم پریودی چکار کنم با تشکر

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید