شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

بیماری عجیب گوارشی

1. سلام.بنده تقریبا دوسال پیش به علت روزه داری و افراط در نوشیدن شیر در ایام رمضان بصورت شبانه و عدم تغذیه کافی علائم عجیبی توی اون یک ماه پیدا کردم.مثلا موقع درازکشیدن بالای معده ام تیک میزد.صبح ها با تعریق شدیدغیرمعمول بیدار میشدم.گاها موقع دفع سوزش شدید فلفل مانند در ناحیه مقعد داشتم.در انتهای رمضان بخاطر احساس گرگرفتگی از پا تا سر و احساس خاموشی بدن سریع بعد از متخصص گوارش بستری شدم.توی یک هفته بستری شدیدا بیقراری داشتم.غذا نمیتونستم بخورم.چشام به طرز عجیبی تار شده بود تا دوسه متری دیدم تشخیص نداشت.دفع نداشتم.بعد از هفت روز با حال نسبی مناسب مرخص شدم.از اونموقع تا الان با توجه به تجربه غذا خوردنم متوجه شده ام که کل مشتقات شیر از کره گرفته تا کیک(کره شدید تر)، سیب زمینی(شدیدتر)،بادام هندی ازآجیل ها بیشتر و شدیدتر، تخم مرغ آب پز ، میوه انار و چند مورد دیگر بعد از یکی دو ساعت از مصرف باعث شروع تیک های ریز در بیشتر نواحی بدنم از کف پا تا ران و خیلی بیشتر در لب ها پلک ها ابرو زبان میشوم.در صورت ادامه مصرف اینگونه غذا ها موجب تیک معده و احساس گرما و گرگرفتگی و احساس فلفل مانند شدید و گذرا در نواحی سینه و تاثیر روانی بصورت خواب های پریشان و اختلال افکار میشود. عجیب و جالب .الان درمان دو تا دکتر رو دنبال میکنم.یکی از روانپزشک که کلیدینیم سی و ایمی پرامین و سیتالوپرام میخورم و پیشنهاد مراجعه به دکتر گوارش و رضایت از حالم داشتن ولی نظریه ای راجع به اختلالات تیک بعد از خوردن بعضی غذا ها نداشتن. یکی هم از دکتر گوارش که در دو مراجعه ام بیشتر داروهای ضد نفخ و یبوست ماننده موسیلیوم و دایمتین و سوپرمینت و قرص آنزیم لاکتیز منیزیم هیدروکساید میخورم. ولی خود قرص لاکتیز و سوپرمینت هم باعث حالت تهوع و ایجاد تیک مثل بعضی غذا ها میشوند. لطفا لطفا به من بگویید آیا بیماری من اسم خاصی دارد؟آیا میشود درمان کرد؟آیا این شرایط بیماری را فرد دیگری در کره زمین هم تجربه کرده؟چرا جواب و درمان قانع کننده ای از دکترها تا الان نگرفته ام.کجا بروم.من میتوانم با این بیماری سر کنم.میتوانم مثل بقیه با پرهیز غذایی زندگی پر از لحظات خوب و بد را ادامه بدهم.ولی از عواقب آینده اش میترسم.حتی توی اینترنت هم همچین بیماری ای رو نتونستم پیدا کنم.حدود یک و نیم ساله که نسبت به بیماریم بی تفاوتم. ولی دیگه نمیخوام اینطوری پیش بره.من از کودکی علاقه زیادی به ماست و صبحونه داشتم.الان با تیک و یبوست شدید دارم از پیشرفت علم پزشکی ناامید میشم.طولانی شد.با تشکر

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید