شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

علت طولانی شدن سیکل پریود

1. با سلام.
    حدود 1 سال از قرصهای ال دی استفاده کردم.  قبل از استفاده از قرص ها پریود نامنظم داشتم(از 32 روز تا 40 روز متغیر بود). اما پس از استفاده از قرصها پریودم منظم شد(28 روز). به دلیل حساسیت به قرص از اردیبهشت ماه قرص ها را قطع کردم و از روش طبیعی برای جلوگیری استفاده کردم. پریودهایم همان طور منظم باقی ماند. الان روز 30 سیکل هستم و هنوز پرود نشده ام. با وجود اینکه من و همسرم 99%  مطمئن هستیم که رابطه ای حفاظت شده داشیم آیا احتمال حاملگی وجود دارد یا خیر؟  آیا ممکن است مانند زمان قبل از استفاده از قرص ها  پریودهایم نامظم شده باشد؟

2. MASI639 نوشته است: با سلام.
    حدود 1 سال از قرصهای ال دی استفاده کردم.  قبل از استفاده از قرص ها پریود نامنظم داشتم(از 32 روز تا 40 روز متغیر بود). اما پس از استفاده از قرصها پریودم منظم شد(28 روز). به دلیل حساسیت به قرص از اردیبهشت ماه قرص ها را قطع کردم و از روش طبیعی برای جلوگیری استفاده کردم. پریودهایم همان طور منظم باقی ماند. الان روز 30 سیکل هستم و هنوز پرود نشده ام. با وجود اینکه من و همسرم 99%  مطمئن هستیم که رابطه ای حفاظت شده داشیم آیا احتمال حاملگی وجود دارد یا خیر؟  آیا ممکن است مانند زمان قبل از استفاده از قرص ها  پریودهایم نامظم شده باشد؟

سلام،
    به طور کلی بهتر است برای شروع و یا قطع درمانهای هورمونی حتما با پزشک خود مشورت نمایید. حساسیت به قرص داده اید یعنی چه اتفاقی افتاد!؟
    اگر از روشهای مناسب جلوگیری مثل کاندوم و ... استفاده نموده اید که جای نگرانی نیست و از نظر زمانی معمولا اگر بیش از 10 روز از زمان موردنظر گذشته باشد و خونریزی رخ ندهند، می بایست ارزیابی جهت بارداری انجام شود. اما در مورد برگشت به نامنظمی، باید علت نامنظمی قبلی در شما بررسی شود. مثلا اگر آن عدم نظم به دلیل کیست تخمدان بوده، عملا با درمان و مصرف قرص ضد بارداری، کیست ها هم از بین رفته اند و خونریزیها منظم شده است. در این صورت ممکن است باز هم در تخمدانها کیست ایجاد شده و خونریزیها نامنظم شوند.

3. MASI639 نوشته است: با سلام.

سلام

هرگونه احتمالی هست
    بخصوص که شما می فرمایید 99% رابطه محافظت شده داشته اید
    وقتی قرصها رو اردیبهشت قطع کردید همون 1% رابطه محافظت نشده هم می تونه باعث بارداری شده باشه
    ضمن اینکه همیشه احتمال اینکه پریود یک خانم بر اثر استرس و دلایلی دیگری به تاخیر بیوفته هست

می تونید تست خون بدید یا اگر سه هفته از آخرین رابطه تون گذشته تست خانگی بی بی چک بدید
    بهرحال نمیشه گفت شما دقیقا به چه علتی پریودتون رو عقب انداختید .

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید