شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

سونو گرافی داپلر رویان

1. سلام میشه پاسخ منو بدید حالم خیلی بگرفته است
    من رفتم سونوگرافی داپلر رویان
    ابعاد رحمم 46*62*90و نرمال
    اکوپترن:هتروژن -ادنومیوز
    و آندومتر 7 - در لاویته بادی رحم تصویر یه کانون اکوژن مشکوک به پولیپ به نظر 7 رویت شده و جهت برسی بیشتر انجام هیستروسونوگرافی توصیه گردیده.
    من به خاطر یه خونریزی غیر پریودی دکتر رفتم که به اینجا رسیدم دارم سکته می کنم من می خوام باردار بشم این نمیذاره من باردار بشم؟اصلا میشه من دیگه باردار بشم؟

2. سلام

این همه جای نگرانی نداره دوست من!
    در این گزارش سونو، صرفا شک به رویت یه پولیپ مطرح شده و روش تشخیص دومی براتون پیشنهاد شده. همین!
    کاری که شما باید بکنید اینه که سونوی دوم‌تون رو هم انجام بدید و گزارش اون رو اینجا قرار بدید تا ببینم و بیشتر با هم صحبت کنیم.

3. arezuu

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام خسته نباشید میخواستم بدونم اگه شخی بره سونوگرافی التراسوند رحم و ضمائم  بعد گذشت 3 ماه از رابطه مشکوک اگه  باردار باشه دکتر متوجه میشه؟(چون به دکتر گفتم برای درد قاعدگی اومدم سونوگرافی)  و اینگه اندازه تخمک و رحم یا چیزای دیگه تو ماه سوم بارداری تغییر میکنه؟

میخاستم ببینم این نتایج بعد سونوگرافی طبیعی هس یا نه؟

اندازه رحم:78*35*48 م م / ضخامت اندومتر 10 م م
    تخمدان چب:35 در 17 و راست 36 در 15 م م
    چند فولیکول 2-7 میلیمتری در هر دو تخمدان رویت میشود
    مایع آزاد در لگن رویت نمیشود

4. arezuu نوشته است: سلام خسته نباشید میخواستم بدونم اگه شخی بره سونوگرافی التراسوند رحم و ضمائم  بعد گذشت 3 ماه از رابطه مشکوک اگه  باردار باشه دکتر متوجه میشه؟(چون به دکتر گفتم برای درد قاعدگی اومدم سونوگرافی)  و اینگه اندازه تخمک و رحم یا چیزای دیگه تو ماه سوم بارداری تغییر میکنه؟

سلام

معمولا در هفته‌ی 6 بارداری، صدای قلب جنین سمع می‌شه
    بنابراین،
    اگه همه چیز اکی بوده باشه، طبیعتا بعد از گذشت 3 ماه از رابطه‌ی مشکوک‌تون، رویان در سونو قابل رؤیت بوده.

نقل قول: میخاستم ببینم این نتایج بعد سونوگرافی طبیعی هس یا نه؟

اندازه رحم:78*35*48 م م / ضخامت اندومتر 10 م م
    تخمدان چب:35 در 17 و راست 36 در 15 م م
    چند فولیکول 2-7 میلیمتری در هر دو تخمدان رویت میشود
    مایع آزاد در لگن رویت نمیشود

این‌که در چه روزی از سیکل‌تون سونو دادید رو ننوشتید؟
    با این حال ...
    اگه این سونو در حوالی روزهای 12-11 سیکل‌تون (اگه منظم و 28 روزه باشه) انجام شده باشه، مشکل خاصی نداره فقط سایز فولیکول‌ها برای این روز مقداری کمه.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید