شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

مسمومیت حاملگی

1. سلام خسته نباشید .سوالی در مورد بارداری داشتم .من سال گذشته دچار مسمومیت حاملگی در سن بارداری 20هفتگی شدم.فشارخون22ودفع پروتیین16گرم داشتم به علت شدید بودن مسمومیت حاملگی در25هفتگی به من ختم حاملگی دادند ولی در همان 25 هفتگی جنین من در رحم فوت کرد و مرده به دنیا آمد.یک روز بعد از ختم حاملگی من دچار پریتونیت اولیه شدم و علت ان هم آبی بود که به خاطر مسمومیت حاملگی از رگهایم خارج شده بود و اطراف روده هایم را گرفته بود و باعث عفونت شده بود .من جراحی کردم و ساکشن شدم و 15روز انتی بیوتیک مصرف میکردم که بعد از ان خوب شدم.5ماه بعد از ختم حاملگی پروتئینی که دفع میکردم بدون مصرف هیچ دارویی منفی شد و خودبخود از بین رفت و تشخیص نهایی آن مسمومیت حاملگی شدید بود.سوال من این است که بارداری مجدد من به صلاح من است یا نه .واینکه احتمال وقوع مجدد آن چقدر است .در ضمن من23ساله هستم و حاملگی قبلی من اولین بارداری من بود.متشکرم

2. mahdieh123 نوشته است: سلام خسته نباشید .سوالی در مورد بارداری داشتم .من سال گذشته دچار مسمومیت حاملگی در سن بارداری 20هفتگی شدم.فشارخون22ودفع پروتیین16گرم داشتم به علت شدید بودن مسمومیت حاملگی در25هفتگی به من ختم حاملگی دادند ولی در همان 25 هفتگی جنین من در رحم فوت کرد و مرده به دنیا آمد.یک روز بعد از ختم حاملگی من دچار پریتونیت اولیه شدم و علت ان هم آبی بود که به خاطر مسمومیت حاملگی از رگهایم خارج شده بود و اطراف روده هایم را گرفته بود و باعث عفونت شده بود .من جراحی کردم و ساکشن شدم و 15روز انتی بیوتیک مصرف میکردم که بعد از ان خوب شدم.5ماه بعد از ختم حاملگی پروتئینی که دفع میکردم بدون مصرف هیچ دارویی منفی شد و خودبخود از بین رفت و تشخیص نهایی آن مسمومیت حاملگی شدید بود.سوال من این است که بارداری مجدد من به صلاح من است یا نه .واینکه احتمال وقوع مجدد آن چقدر است .در ضمن من23ساله هستم و حاملگی قبلی من اولین بارداری من بود.متشکرم

سلام،
    این حالت علت مشخص، روش غربالگری و پیشگیری ندارد. محدودیتی برای بارداری بعدی شما وجود ندارد . با توجه به سابقه ای که دارید بهتر است در بارداری مجدد زیر نظر پزشک دقیق پزشک باشید تا در صورت بروز مشکل بتوان درمان مناسب را انجام داد.

3. سلام.متشکرم از پاسخ سریع شما.من در مورد مسمومست حاملگی سوال کرده بودم.

من با 3پزشک متخصص دیگر صحبت کردم. یکی از انان که از نزدیک شاهد بیماری من بود توصیه کرد که کار عاقلانه این است که دیگر باردار نشوم ولی پزشکان دیگر که فقط پرونده من را مطالعه کردند گفتند که می شود با مصرف دارو  تا حدی کنترل کرد و اگر دوباره رخ داد سریع ختم حاملگی کرد .ولی چون من بسیار در بارداری قبلی سختی کشیده ام از این موضوع بسیار میترسم و بارداری مجدد برایم مهم نیست چون راههای دیگری برای داشتن فرزند وجود دارد .فقط میخواهم اخرین راهنمایی را از شما بگیرم. که ایا این ریسک بارداری مجدد را بکنم یا نه.متشکرم

4. mahdieh123 نوشته است: سلام.متشکرم از پاسخ سریع شما.من در مورد مسمومست حاملگی سوال کرده بودم.

من با 3پزشک متخصص دیگر صحبت کردم. یکی از انان که از نزدیک شاهد بیماری من بود توصیه کرد که کار عاقلانه این است که دیگر باردار نشوم ولی پزشکان دیگر که فقط پرونده من را مطالعه کردند گفتند که می شود با مصرف دارو  تا حدی کنترل کرد و اگر دوباره رخ داد سریع ختم حاملگی کرد .ولی چون من بسیار در بارداری قبلی سختی کشیده ام از این موضوع بسیار میترسم و بارداری مجدد برایم مهم نیست چون راههای دیگری برای داشتن فرزند وجود دارد .فقط میخواهم اخرین راهنمایی را از شما بگیرم. که ایا این ریسک بارداری مجدد را بکنم یا نه.متشکرم

سلام،
    همانطور گه در بالا هم گفتم، در منابعی که من مطالعه کردم منعی برای بارداری بعدی به دنبال این مشکل وجود ندارد و این حالتقابل پیش بینی و یا پیشگیری هم نیست و شاید دیگر اتفاق نیافتد. تنها به دلیل سابقه ای که شما دارید، بهتر است مراقبتهای دقیقتری در بارداری بعدی انجام شود. با این حال نظر متخصصین زنان با توجه به تجربه و آگاهی از سیر بالینی مشکلات شما قطعا مهم است.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید