شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

گیجی (سرگیجه) مداوم و کم حس شدن دست ها

1. به نام خدا و با سلام

28 سال سن دارم. از 18 سالگی متوجه شدم که به فوبی اجتماعی مبتلا هستم؛ پس بالطبع اضطراب همراه همیشگی من بوده. ولی بی توجه به این اضطراب تحصیلاتمو ادامه دادم و وقتی توو موقعیت استرس زای شدید قرار می گرفتم از ایندرال در دوزهای مختلف حتی 80 و 100 استفاده می کردم. به همین شکل ادامه پیدا کرد  تا 2 سال پیش؛ از فردای روز دفاعم توی ارشد، احساس گیجی توی سرم (یه حالت فشار توو سر بدون حس حرکت اشیاء اطراف) بدون ثانیه ای قطع شدن توی این دوسال دارم. البته چون الان همیشه در حال تدریس توی دانشگاه و مدرسه هستم (ریاضی) و به علاوه توی این مدت ازدواج هم کردم هر روزش برام پر از استرس شدید بوده و روزایی که تدریس دارم از ایندرال استفاده می کنم. الان بعد از 2 سال منتظر بودم با کنار گذاشتن کلاسا و کم کردن خوردن نامنظم ایندرال حال بهتری پیدا کنم. حجم کلاسام دو هفته س کم شده ولی یه هفته س که  احساس کم حسی توی دستام (یکسره و بدون لحظه ای قطع شدن) (ضعفه؛ خواب رفتن و گزگز کردن نیست) و خیلی کم و با وقفه توی پاهام دارم. تازه عروسی کردیم و از ام اس وحشت دارم. و به خاطر وابستگی شدید همسرم به من جرات دکتر رفتن ندارم. فک می کنید این علایم ام اس باشه؟باتشکر

2. خیلی بعیده ام اس باشه. احتمالاً پایین بودن سوخت و ساز بدنتونه پس به یه متخصص غدد و متابولیسم مراجعه کنید. به هیچ وجه از مواد خوراکی حاوی شیرین کننده های رژیمی بخصوص آسپارتام استفاده نکنید این شیریم کننده ها که توی آدامس و نوشابه های رژیمی استفاده میشه از الکل چوب سنتز میشه و میتونه علائمی شبیه ام اس ایجاد کنه.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. ممنونم از جوابتون. توو این چند روز، انقدر به ام اس فک کردم که تموم حالاتی که داشتم درونم تشدید شده؛ اینجوری حداقل آرامش و جرات پیگیری و رفتن به دکتر رو دارم. بازم ممنون

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید