شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

كيست تخمدان و موی زاید روی چانه و نوک پستان و ناف

1. haniehh

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام.من 22 سالمه  و مجرد مطالب vرو خوندم نگران شدم  ممكن منو راهنمايي كنيد لطفا اخه منم چند تا مو زايد زير چانه دارم سايز سينه م كوچيك و اطراف ناف ب سمت پايين مو زايد روييده مشكي و ضخيم وبلند از طرفي مشكل پريودي نداشتم يعني عقب نميوفتاده اكثر اوقات ولي گهگاهي دو سه روز ب تاخير ميوفته شايد ب ندرت البته دقيق حساب نميكردم سيكل قاعدگي رو.دو سال پيش برا ريزش مژه ي چكاپ كردم ازمايش خون دادم برا بررسي تيروييد ولي مشكلي نبود دكترم قرص ويتامين ب تجويز كردن ك سريعارفع شد ممكن با اين توضيحات من تنبلي تخمدان يا كيست تخمدان داشته باشم؟خيلي نگران شدم اگه ممكن راهنمايي كنيد و اگر ازمايش لازم يا مراجعه ب دكتر بگيد تا زودتر پيگيري كنم اگرم مورد خاصي نيس بازم بفرماييد واقا ممنونم منتظر پاسختونم......

2. haniehh نوشته است: سلام.من 22 سالمه  و مجرد مطالب vرو خوندم نگران شدم  ممكن منو راهنمايي كنيد لطفا اخه منم چند تا مو زايد زير چانه دارم سايز سينه م كوچيك و اطراف ناف ب سمت پايين مو زايد روييده مشكي و ضخيم وبلند از طرفي مشكل پريودي نداشتم يعني عقب نميوفتاده اكثر اوقات ولي گهگاهي دو سه روز ب تاخير ميوفته شايد ب ندرت البته دقيق حساب نميكردم سيكل قاعدگي رو.دو سال پيش برا ريزش مژه ي چكاپ كردم ازمايش خون دادم برا بررسي تيروييد ولي مشكلي نبود دكترم قرص ويتامين ب تجويز كردن ك سريعارفع شد ممكن با اين توضيحات من تنبلي تخمدان يا كيست تخمدان داشته باشم؟خيلي نگران شدم اگه ممكن راهنمايي كنيد و اگر ازمايش لازم يا مراجعه ب دكتر بگيد تا زودتر پيگيري كنم اگرم مورد خاصي نيس بازم بفرماييد واقا ممنونم منتظر پاسختونم......

سلام
    موی زائد زیر چانه و... میتونه ارثی باشه یا اینکه از ژیلت یا... زیاد استفاده کرده باشید .... صرفا بخاطر این ها نمیشه گفت شما تنبلی تخمدان دارید افرادی که این بیماری رو دارن دوره عادت ماهیانشون نامنظمه...اینقدر هم نگران نباشین حالا اگرم این بیماری رو داشته باشین صعب العلاج که نیست قابلیت درمان داره....  
    اگر خیلی نگرانید یه ازمایش تیروئید مجدد بدید... واسه کیست تخمدان هم اگه فک میکنید لازمه چک بشه سونوگرافی انجام میدن...
    تاخیر 2..3 روزه پریودم طبیعیه..... اگه دو سه ماه پریود نشدید اون موقع باید نگران شید....

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. haniehh

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    واقعا ممنونم بابت پاسختون اما من از ژيلت برا موها زير چانه يا موها زايد پايين ناف و اطرافش استفاده نميكنم فقط اول ك يكي دوتا بود همون اطراف ناف منظورم  با ژيلت زدم ديگه نزدم ديدم بيشتر شد ولي خب دليل داره قطعا ك از اول دراومده بود ممكن چي باشه؟سونوگرافي چطور انجام ميشه يعني چطورياس توضيح ميديد برام؟دكتر مراجعه كردم همين علايم رو بگم براشون يعني فقط متخصص زنان برم؟بخش مامايي كلينيك تامين اجتماعي مراجعه كنم ارجاع بدن برا سونو هم ممكنه يعني اين بخش ميتونه منو راهنمايي كنه متخصص نرم؟بازم ممنون دوستاي خووووووبمممممم

4. haniehh نوشته است: واقعا ممنونم بابت پاسختون اما من از ژيلت برا موها زير چانه يا موها زايد پايين ناف و اطرافش استفاده نميكنم فقط اول ك يكي دوتا بود همون اطراف ناف منظورم  با ژيلت زدم ديگه نزدم ديدم بيشتر شد ولي خب دليل داره قطعا ك از اول دراومده بود ممكن چي باشه؟سونوگرافي چطور انجام ميشه يعني چطورياس توضيح ميديد برام؟دكتر مراجعه كردم همين علايم رو بگم براشون يعني فقط متخصص زنان برم؟بخش مامايي كلينيك تامين اجتماعي مراجعه كنم ارجاع بدن برا سونو هم ممكنه يعني اين بخش ميتونه منو راهنمايي كنه متخصص نرم؟بازم ممنون دوستاي خووووووبمممممم

سلام
    دوست خوبم اکثر خانمها و دختران موهای زاید زیرچانه و اطراف ناف و نوک سینه را دارند و همونطور که دوستمون گفتند ممکنه ارثی باشه یا در اثر مصرف قرصهای ضد بارداری به منظور پیشگیری یا تنظیم قاعدگی بوجود اومده باشه و فکر میکنم بهترین راه برای از بین بردنشون لیزر باشه.
    سونوگرافی در مورد دختران مجرد و باکره از راه لگن انجام میشه...به این ترتیب که شما یک ساعت قبل از سونو آب و مایعات زیاد مصرف میکنید تا مثانه شما کاملا پر بشه اون موقع دکتر یه مایع شفاف روی شکم قسمتی که تخمدانها قرار دارند میماله و یک وسیله مخصوص را روی اون قسمتها چند بار حرکت میده و نتیجه را در مانیتور مشاهده و گزارش میکنه....بعد بر اساس اون گزارش پزشک متخصص زنان درمان مناسب را به شما پیشنهاد میکنه.
    بله اگر پیش پزشک زنان رفتید همین موارد را بیان کنید....بخش مامایی هم میتونه کمکتون کنه اما من پزشک متخصص زنان را به شما پیشنهاد میکنم.

5. واسه ازمایش هم روز سوم قاعدگی برید ازمایش بدید اگ تنبلی تخم دان داشته باشید معلوم میشه

6. سلام دوست عزیزم روند پزشکی را طی بفرمایید همچنین استفاده از رازیانه نیر در کنترل روند بیماری مفید میباشد

7. سلام ممنون میشم نظرتون رو در مورد سونوگرافی من بدید... به دلیل عقب افتادگی پریود سونو دادم و این سونو موقعی دادم که سه هفته پریود من عقب افتاده بود و دو روز بعدش هم پریود شدم ....

رحم با ابعادmm 41 *67   با اکوی میومتر یکنواخت دیده شد. ضخامت اندومتر  15mm  میباشد. تخمدان چپ حاوی یک فولیکول 26 میلیمتری است .تخمدان راست  حاوی ناحیه کیستیک با سپتا و دبری های اکوژن داخلی به قطر 35mm  میباشدکه می توان مطرح کننده کیست هموراژیک باشد . در کلدوساک خلفی مایع آزاد مشادهده نشد
    .

8. عنوان: كيست تخمدان
    سلام من ٢١سالمه و نامزد كردم، زير چانه ام موهاي زائد ضخيمي در مياد و عادت ماهيانه نامنظمي دارم وبه طوري كه شايد اصلا يك ماه پريود نشم سايز سينه ام خيليييي كوچيكه ، مشكوك به كيست تخمدانم، اما از جايي كه بكارتمو در دوران نامزدي از دست دادم و با مادرم ميخوام به دكتر مراجعه كنم تا سونوگرافي كيست تخمدان بده ميخواستم ببينم ميتونم جلوي مامانم به دكتر بگم بكارت دارم و سونو بده؟ يا متوجه ميشه و كيست تخمدان به بكارت ربط داره؟

9. Ava6675 نوشته است: عنوان: كيست تخمدان
    سلام من ٢١سالمه و نامزد كردم، زير چانه ام موهاي زائد ضخيمي در مياد و عادت ماهيانه نامنظمي دارم وبه طوري كه شايد اصلا يك ماه پريود نشم سايز سينه ام خيليييي كوچيكه ، مشكوك به كيست تخمدانم، اما از جايي كه بكارتمو در دوران نامزدي از دست دادم و با مادرم ميخوام به دكتر مراجعه كنم تا سونوگرافي كيست تخمدان بده ميخواستم ببينم ميتونم جلوي مامانم به دكتر بگم بكارت دارم و سونو بده؟ يا متوجه ميشه و كيست تخمدان به بكارت ربط داره؟

سلام
    سونو کیست چه ربطی به بکارت شما داره
    اگرم سونو واژینال خواستن بدن که بگید مجردید

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید