شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

درمان خلط ازار دهنده،آن هم با طب سنتی؟

1. به مدت سالیان سال (شاید نزدیک ده سال) خلط داشتم، روزی سه لیتر خلط توف میکنم و مدتهاست به این مشکل مبطلام، سنم هم هیجده هست نه هشتاد سال Neutral
    خلاصه یه روز بخاطر چندی از اشنایان گذرم به یه عطاری افتاد و این مشکلم رو مطرح کردم اون یارو هم یه قوطی بی مهرو امضا بهم داد که یه قطره انفیه یه شمیم معتر و یه پودرو قطره ی بی نام توش بود گفت اینا رو استفاده کن خوب میشی!
    منم سی پنج تومن دادم گرفتمش ولی الان پشیمون شدم چون مطمئن نیستم که ایا صلاحه که اصلا من به یه شخصی که خودش رو متخصص طب سنتی میدونه اعتماد کنم و پودرو قطرشو بچکونم تو حلق خودم یا نه؟نگرانیم واسه اون دو قلم جنس بی نام هم بیشتر شده ،زنگ زدم از خودش بپرسم سیکرت بازی در آورد نگفت ترکیباتشو..تازه یادم رفت بپرسم طرف مجوز بهداشتیم داره برا کارش یا نه؟
    الان موندم باید چیکار کنم . از موادی که داده استفاده کنم یا نه؟ نمیدونم چیه شک دارم میترسم Neutral

2. سلام

در پیام خصوصی از من خواسته بودی در مورد سوالت نظر بدم ...

ببین دوست من
    به مانند گذشته من اینجا هستم و همچنان توصیه کردم و می‌کنم که مادامی‌که علم پزشکی و روش‌های استاندارد وجود دارن، به خودتون لطف کنید و از اون‌ها بهره بگیرید؛ نه خار و خاشاکی که اصغر آقا سمسار و عصمت فال‌گیر به خورد ملت می‌دن و عمدتا بیس‌شون بر اساس خرافات بنا شده!
    همون‌طور که قبلا هم گفتم، بنده با تک‌تک سلول‌های بدنم معتقدم که از 3-4 کیلومتری‌ عطاری‌های این سرزمین حتی نباید عبور کرد!
    در مورد مخاط یا موکوس شما بایستی بدونی حجم مخاطی که بدن روزانه تولید می‌کنه تا 1.5 لیتر نرمال و طبیعی محسوب می‌شه
    اما حجم زیاد مخاط می‌تونه به خاطر دلایل زیر باشه:

• سرماخوردگی؛
    • آنفولانزا؛
    • آلرژی؛
    • تماس با چیزهایی که طرف رو اذیت می‌کنه؛
    • عفونت سینوسی یا سینوزیت؛
    • خوردن بعضی غذاها مانند غذاهای تند، شیر (در بعضی افراد) و ...؛
    • گاز حاصل از مواد شیمیایی اطراف مانند عطرها، اسپری‌ها، لوازم بهداشتی، دود سیگار و ...؛
    • مصرف داروهای خاص مانند داروهای فشار خون؛
    • توجه بیش از حد به تولید مخاط!
    • و ...
    من نمی‌دونم این سه لیتری که نوشتی آیا دقیقا اندازه‌گیری کردی یا نه! اما اگه شما احساس می‌کنی مخاط شما از این حجم بیشتره بایستی به متخصص گوش، حلق و بینی یا داخلی مراجعه کنی تا علت قطعی مشخص بشه
    در صورت نیاز، آنتی‌هیستامین‌ها به این دغدغه‌ی شما خاتمه می‌ده ...

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید