شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

بیش از یک سال اقدام برای بارداری

1. باسلام خدمت کارشناسان سایت
    من 34 سالمه که 4 سال هست ازدواج کردم حدود دو سال ونیم با قرص جلوگیری داشتم(بدلیل لکه بینی ناشی از فیبروم یک سانتی ساب موکوزال) از اون به بعد جلوگیری نداشتم ولی هشت ماه اول کیست 2/5 سانتی داشتم که این آخریا 4/5 شده بود درنتیجه مجبورشدم دوماه قرص جلوگیری مصرف کنم برای رفع کیست در همین دوره آزمایش هورمونی دادم که fsh 15 نشان داده شد و به همین دلیل پزشکم دو دوره کلومیفن برام تجویز کردن که با مصرفش در روزهای نیمه دوره درد شدیدی در تخمرانهام داشتم ماه اول سونو نکردم(پزشکم تجویز نکردن)ولی ماه دوم روز 13 پریودی سونو کردم که کیستهای 3 و 3/5 در تخمدان راستم و کیستهای 2/5 سانتی در تخمدان چپم مشاهده شد(به همراه بزرگ شدن تخمدانها)و پزشکم دستور دادن صبرکنم تا پریود بعدی که سونو انجام دادم و اثری از کیست ها نبودودکتر در این دوره فقط قرص دوفاستون تجویز کردن وگفتن تخمدانهات استراحت کنه و باز هم بارداری اتفاق نیفتاد.
    برای این دوره دکتر باز قرص کلومیفن تجویز کردن که روز 12 پریودم سونو کنم و درصورت مناسب بودن تخمکها آمپول تجویز بشه سوالی که دارم اینه که بنظر شما با توجه به اینکه من پریودی کاملا منظم 28 الی 29 روزه دارم و در آزمایش هورمونی مجدد fsh 8 و amh 1/80 مشخص شده اصلا من نیازی به مصرف کلومیفن دارم؟و درمان جاری برای من مناسب هست؟واینکه گفته میشه هر فردی باید حداقل یک سال فرصت بده تا بطور طبیعی باردار بشه آیا من اون 8 ماهی هم که کیست داشتم رو باید درنظر بگیرم؟
    ممنون میشم نظرتون رو بگید

2. سلام
    من حدود یکسال برای بارداری اقدام کرده موفق نشده ام و ماه پیش لتروزل کویومون و استرادیول استفاده کردم (به دستور پزشک)الان حدود 35 روز است که پریود نشده ام (7 روز از پریودم گذشته )آیا استرادیول پریود را عقب می اندازد یا احتمال بارداری وجود دارد؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید