شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

نامنظمی و دیر به دیر پریود شدن

1. با سلام و خسته نباشید
    من تقریبا 4 سال است که ازدواج کردم و یکسال است که جلوگیری نمیکنم. 26 سال سن دارم و پریود های نامنظمی دارم. چند بار به پزشک مراجعه کردم و مشکل خاصی نداشتم. دوره هام بعضی اوقات به 60 روز هم می رسد. از مهر ماه سال 93 تا دی ماه 93 پریودهام منظم شده بود ولی از 5 دی که پریودم تموم شد تا اواسط اسفند پریود نشدم. تست حاملگی هم دادم ولی منفی بود. اصلا درد شکمی و سینه ندارم. از اواسط اسفند لکه بینی دارم و وقتی از حمام بیرون میام بدتر میشه و الان تقریبا سه هفته است که لکه بینی هام تموم نمیشه. میخواستم راهنماییم کنین. در ضمن من ساکن عسلویه هستم. ممکنه آب و هوا باعث شده باشه. در ضمن قدم 163 و 78 کیلو وزن دارم
    با تشکر

2. elyyii نوشته است: با سلام و خسته نباشید
    من تقریبا 4 سال است که ازدواج کردم و یکسال است که جلوگیری نمیکنم. 26 سال سن دارم و پریود های نامنظمی دارم. چند بار به پزشک مراجعه کردم و مشکل خاصی نداشتم. دوره هام بعضی اوقات به 60 روز هم می رسد. از مهر ماه سال 93 تا دی ماه 93 پریودهام منظم شده بود ولی از 5 دی که پریودم تموم شد تا اواسط اسفند پریود نشدم. تست حاملگی هم دادم ولی منفی بود. اصلا درد شکمی و سینه ندارم. از اواسط اسفند لکه بینی دارم و وقتی از حمام بیرون میام بدتر میشه و الان تقریبا سه هفته است که لکه بینی هام تموم نمیشه. میخواستم راهنماییم کنین. در ضمن من ساکن عسلویه هستم. ممکنه آب و هوا باعث شده باشه. در ضمن قدم 163 و 78 کیلو وزن دارم
    با تشکر

سلام دوست خوبم
    این بی نظمی و لکه بینی حتما یک علتی داره....پیشنهاد میکنم باز به پزشک مراجعه کنید اما این بار با تحقیق بیشتر به پزشک مجرب مراجعه کنید.
    لکه بینی ممتد و مداوم معمول و نرمال نیست....اگه درمان نشه ممکنه واسه بارداری به مشکل برخورد کنید.

3. سلام.
    بعد از مصرف قرص های اورژانسی و تاخیر های پریودی که توی ماه بعد اتفاق می افته، داروی گیاهی یا روشی هست که این تاخیر رو کم کرد؟ طولانی شدن دردهای قبل پریودی واقعا عذاب اوره ...

4. elahe07 نوشته است: سلام.
    بعد از مصرف قرص های اورژانسی و تاخیر های پریودی که توی ماه بعد اتفاق می افته، داروی گیاهی یا روشی هست که این تاخیر رو کم کرد؟ طولانی شدن دردهای قبل پریودی واقعا عذاب اوره ...

سلام
    تا زمانیکه هورمونها به نظم سابق بازگردند شرایط همین طور خواهد بود....روش خاصی نیست اما میتونید از دم نوشها یا عرقیجات گیاهی و خوردن مواد غذایی با طبع گرم برای بازشدن قاعدگی استفاده کنید مثل دم نوش زعفران.
    عرقیجات مفید واسه این مورد را قبلا عرض کردم و در بایگانی سایت موجود هست.

5. باسلام. دوساله و نيمه ازدواج كردم و جديدا من و همسرم دوماهه كه تصميم به بارداري گرفتم. قبل از اين تصميم من هميشه پريوديام منظم بوده اند بجز دي ماه پارسال كه 4 روز با تاخير بود. پريودي هاي بنده 24 روزه مي باشند و 5 روز هم طول مي كشيد. ولي چيزي كه اين دوماهه كه جلوگيري نكردم هست اينه كه پريوديام يه جوري شدن. ماهه پيش قبل از پريودي هفته قبلش حالم خيلي بد بود و نفخ شكم داشتم و يبوست بعد از يه هفته بهتر شدم ولي يه روز زودتر پريودم شروع شد و مدتش هم يجوري بود از 5 روز بيشتر بود و بيشتر لكه بيني بود يعني دو روز اول لكه بود شايدم خون ابه بعد شروع شد پريوديم و در  نهايت دوباره با لكه چندين روزه تموم شد . ولي قبلانا كه جلوگيري مي كردم با شدت شروع مي شد و بعد كم كم بعد از 5 روز تموم مي شد . حالا اين ماه كه پريود شدم دو روز ديرتر شروع شد فك كردم كه باردار شدم تست بي بي چك استفاده كردم منفي در آمد يعني همون لحظه منفي شد ولي بعد دوسه ساعت كه همسرم اتفاقي ديدش تو حموم گفت دوتا خط شده. بعداز تخير دوروزه پريود شدم و اين بار دوباره يك روز و نصف لكه خيلي كمه كم بود  قهوه اي و الان تو روز سوم هستم و لكه هام يكمي بيشتر شدن و قرمز رنگ. قبلا دل درد اصلا نداشتم ولي الان حتي قبل و بعد از پريودي دل درد مياد. موندم نكنه كيست داشته باشم؟ خيلي مي ترسم لطفا راهنماييم كنيد؟

6. با سلام
    من دختر عقدی بکارت دارم 25 سالمه
    من پریودم خیلی با فاصله بود  تا اینکه یه بار اصلا بجا پریود فقط لکه بینی بود که رفتم دکتر و سونوگرافی کرد گفت کیست نداری. و گفتم آزمایشات کامل بنویسه که آزمایشگاه گفت احتمالا کم کاری تیرویید داری و قراره برم دکتر ولی مشکلی که الان هست اینه که
    این سری که پریود شدم ، دو سه روز اول درحد لکه بود و بعدم نسبت به خون ریزی های شدیدی که داشتم این دفعه خیلی کمتر بود و روز دهم و یازدهم بود که داشت میرفت پاک شه که باز شروع شده ! البته خیلی زیاد نیست ، امروز حدود روز 13 ام 14 ام پریودم هستش ! میشه بخاطر تیروییدم باشه ؟ چرا تموم نمیشه ؟  در ضمن دکتر بهم میتفورمین هم داده که میخورم  . رژیم هم گرفتم .

راستی روز 3و4  پریودم که بود که خیلی درد داشتم و بعد یه ماده های سفید رنگ لزجی ازم خارج شده بود که خیلی ترسیده بودم ، در حدی که فک میکردم شاید جنینه !

در ضمن قبل پریودم درد شدیدی تو سینه هام دارم  که این دفعه درد سینه هام تموم شد ، ولی پریود نشدم ! و یکی دو هفته بعدش شدم .

ممنون که آرامش رو به مردم هدیه میدین

7. با سلام و خسته نباشيد
    من ٢١ سال سن دارم و در سن ١٤ سالگي عادت ماهيانه ام شروع شد ولي از ١ سال بعد ان عادت ماهيانم به شدت نامرتب بود گاهي تا ٦ ماه
    انواع ازمايش ها رو دادم و مشكلي نداشتم نه كيست نه تنبلي تخمدان و به مدت ٢ سال هم قرص مصرف كردم
    با مصرف قرص ها عادت ماهيانه ميشدم اما بلافاصله بعد از قطع قرص ها عادت ماهيانه ي من دوباره قطع شد
    به دكتر طب سوزني هم مراجعه كردم باز هم به طور موقت اثر بخش بود
    ايا راهه ديگه اي وجود داره ؟؟؟

8. sepideh63 نوشته است: باسلام. دوساله و نيمه ازدواج كردم و جديدا من و همسرم دوماهه كه تصميم به بارداري گرفتم. قبل از اين تصميم من هميشه پريوديام منظم بوده اند بجز دي ماه پارسال كه 4 روز با تاخير بود. پريودي هاي بنده 24 روزه مي باشند و 5 روز هم طول مي كشيد. ولي چيزي كه اين دوماهه كه جلوگيري نكردم هست اينه كه پريوديام يه جوري شدن. ماهه پيش قبل از پريودي هفته قبلش حالم خيلي بد بود و نفخ شكم داشتم و يبوست بعد از يه هفته بهتر شدم ولي يه روز زودتر پريودم شروع شد و مدتش هم يجوري بود از 5 روز بيشتر بود و بيشتر لكه بيني بود يعني دو روز اول لكه بود شايدم خون ابه بعد شروع شد پريوديم و در  نهايت دوباره با لكه چندين روزه تموم شد . ولي قبلانا كه جلوگيري مي كردم با شدت شروع مي شد و بعد كم كم بعد از 5 روز تموم مي شد . حالا اين ماه كه پريود شدم دو روز ديرتر شروع شد فك كردم كه باردار شدم تست بي بي چك استفاده كردم منفي در آمد يعني همون لحظه منفي شد ولي بعد دوسه ساعت كه همسرم اتفاقي ديدش تو حموم گفت دوتا خط شده. بعداز تخير دوروزه پريود شدم و اين بار دوباره يك روز و نصف لكه خيلي كمه كم بود  قهوه اي و الان تو روز سوم هستم و لكه هام يكمي بيشتر شدن و قرمز رنگ. قبلا دل درد اصلا نداشتم ولي الان حتي قبل و بعد از پريودي دل درد مياد. موندم نكنه كيست داشته باشم؟ خيلي مي ترسم لطفا راهنماييم كنيد؟

سلام
    دوست عزیز حدستون درسته....احتمالا دچار کیست یا عفونت شدید....بهتره هرچه زودتر به پزشک مراجعه کنید تا با معاینه و سونو وضعیتتون مشخص بشه و اگر مشکلی هست زودتر درمان را شروع کنید.
    یه نکته: جواب تست بیبی چک فقط تا 10 دقیقه اعتبارداره و بعد از دو سه ساعت هیچ ارزشی نداره.

9. parisan1

اخطارها : 2 باراخطارها : 2 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام
    من 21سالمه عقدکرده ام و بکارت دارم بعضی وقتهابرای چندماه پریود منظمی دارم بعضی اوقات هم از دو روز تا5روزشده که ب تاخیربیفته ولی الان مشکلی که نگرانم کرده اینه وقتی پریودمیشم روزهای اول خون ریزی خیلی کم یاشایدبشه گفت همون لکه بینی دارم دوتا چهار روز اینطوری هستم وبعد خونریزی طبیعی شروع میشه بعداز اتمام هم لکه بینی دیگه ندارم میترسم مشکلی داشته باشم بنظرتون غیر عادی هست؟

10. parisan1 نوشته است: سلام
    من 21سالمه عقدکرده ام و بکارت دارم بعضی وقتهابرای چندماه پریود منظمی دارم بعضی اوقات هم از دو روز تا5روزشده که ب تاخیربیفته ولی الان مشکلی که نگرانم کرده اینه وقتی پریودمیشم روزهای اول خون ریزی خیلی کم یاشایدبشه گفت همون لکه بینی دارم دوتا چهار روز اینطوری هستم وبعد خونریزی طبیعی شروع میشه بعداز اتمام هم لکه بینی دیگه ندارم میترسم مشکلی داشته باشم بنظرتون غیر عادی هست؟

سلام
    دوست خوبم لکه بینی قبل از قاعدگی در حد چند ساعت یا نهایتا یک روز اشکالی نداره اما بیشتر از اون غیر عادیه و خبر از وجود کیست یا عفونت میده.
    پیشنهاد میکنم به پزشک زنان مراجعه کنید و اگر دکتر صلاح دید سونوگرافی انجام بدید تا علت مشخص و درمان شروع بشه...لکه بینی قبل از قاعدگیتون باید از بین بره.

11. باسلام. 23 ساله ام. 10 ماهه ازدواج کرده ام. از اولین پریود بلوغم به بعد همواره نامنظم بوده(گاهی حدود دو ماه عقب می افتاده) با خونریزی های شدید(چند ساله که فقط سه روز اولش شدیده). مدت پریود همواره 7 الی 8 روز. گاهی یکروز بعد لکه بینی دارم. بعد ازدواج 3 ماه برای پیش گیری ال دی مصرف می کردم. بعد قطع کردم. بعد تا چهار پنج  ماه منظم شده بود( 30 روز به 30 روز). اخیراً تا 50 روز پریود نیومده بود. بارداری منفی بود. سونو هم دادم هیچ مشکلی نبود. بعد آمپول قاعدگی تجویز شد (دقیقاً یک هفته بعد پریود شدم، الان روز ششمه). قرص دوفاستون (دو بسته 10میلی که مجموعاً 40 عدده) از روز 14 قاعدگی تا 10 روز، روزی یک عدد تجویز شد. آزمایش هورمونی هم تجویز شد قبل قاعدگی دادم. نتیجه اش بدین شرح:
    4.5-12.5 T4 EIA    8.8 ……………
    T-3 EIA     80 …………… 70-220
    T.S.H    2.0 …………… 0.23-6.1  
    Prolactin No.1    8.5 ............... 6.0-24
    Dihidro Testesterone    367…………… 24-368
    نکته اینکه حدود 1 سالی هست که ناخن هایم به شدت شکننده و نرم شده اند و مدام ترک می خورند. موهایم هم معمولا ریزش دارد و بسیار نازکه. هیچ دارویی مصرف نمی کنم و هیچ بیماری ای ندارم. مدتی قرص کلسیم می خوردم به خاطر ناخن. و ماهی چندتا  قرص آهن میخورم. سوالاتم:
    1-     آیا از نظر هورمونی مشکلی هست؟ تستسترون لب مرزه آیا این هشدار دهنده است؟
    2-     نیاز به آزمایش دیگری هست؟مثل F.S.H  و LH؟
    3-     آیا احتمال تنبلی تخمدان با این حال وجود داره؟
    4-     آیا قرص تجویز شده مناسبه؟عوارضش چیست؟
    5-     تیر ماه سال 95 قصد اقدام به بارداری دارم. منعی نیست؟
    با تشکر فراوان از پاسخ گویی شما

12. با سلام ، من شش ماهه ازدواج کردم و 27 سالمه، قبلا پریودهای تقریبا منظم و 30 روزه داشتم که فقط هرچند ماه یک بار با چند روز تاخیر پریود میشدم و بقیه منظم بود، اما دو ماه است که دوره هام 38 روزه شده و من هشت اسفند پریود شدم و هیچ درد شدید یا غیر معمولی هم نداشتم که بگم عفونت یا کیست باشه، میخواستم بدونم چه چیزی باعث تاخیر در پریود میتونه باشه و ایا مشکل خاصی هست یا نه، احتمال اینکه کیست داشته باشم هست؟ و با این حساب چه روزهایی تخمک گذاری رخ میده؟
    تشکر از پاسخگوییتون

13. Rogik نوشته است: با سلام ، من شش ماهه ازدواج کردم و 27 سالمه، قبلا پریودهای تقریبا منظم و 30 روزه داشتم که فقط هرچند ماه یک بار با چند روز تاخیر پریود میشدم و بقیه منظم بود، اما دو ماه است که دوره هام 38 روزه شده و من هشت اسفند پریود شدم و هیچ درد شدید یا غیر معمولی هم نداشتم که بگم عفونت یا کیست باشه، میخواستم بدونم چه چیزی باعث تاخیر در پریود میتونه باشه و ایا مشکل خاصی هست یا نه، احتمال اینکه کیست داشته باشم هست؟ و با این حساب چه روزهایی تخمک گذاری رخ میده؟
    تشکر از پاسخگوییتون

سلام
    عوامل جسمی و روحی زیادی ممکنه باعث تاخیر در پریود بشند، از جمله:
    عوامل جسمی مثل عفونت  کیست تخمدان  تاخیر بخاطر مصرف قرصهای هورمونی و ضدبارداری و....
    عوامل روحی مثل استرس  غم و ناراحتی  هیجان  شوک ناگهانی و...
    عواملی مانند تغییر در روند تغذیه و رژیم غذایی  ورزشهای سنگین  مسافرت و تغییرات آب و هوایی هم در تاخیر در قاعدگی دخیلند.
    بهتره به پزشک زنان مراجعه کنید و یک سونو انجام بدید تا شرایطتون در مورد وجود کیست مشخص بشه.
    از روز اول خونریزی قاعدگی، روزهای 11 تا 17 سیکل، روزهای تخمک گذاری به حساب میاند.

14. با سلام ، من امروز روز بیستم پریودم بود و دوره های پریودم چند ماهه تقریبا نامنظمه اما تا حالا کمتر از سی روز نشده بود، روزهای خونریزیمم ده روزه هستش که پنج روز اول شدید تا متوسط و پنج روز بعدی کم و نهایتا در حد لکه بینی، اما الان با کمال ناباوری دیدم پریود شدم، ینی فقط ده روز بعد از پاک شدنم و موندم تکلیف تخمک گذاری این ماه چی میشه؟در حالی که تصمیم به بارداری داشتم، در ضمن دردم هم اصلا مثل دوره های قبل نبود، تنها موردی که به فکرم میرسه اینه که شاید تغییرات اب و هوا باعث این وضعیت شده چون دقیقا بیست روزه اومدم یه شهر با اب و هوای گرم، الان هم سوالم اینه که چی میتونه باعث این اتفاق بشه و اینکه تخمک گذاری این ماهم چی میشه پس؟😞😭

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید