شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

سیکل پریودی ٢٤ روزە غیر عادی است؟

1. سلام ممنون از سایت خوبتون. روز پریودی های من دقیق نیست. الان دو ماه هست کە ٢٤ روزە است. آیا غیر عادی است؟؟ و اگە در دو روز آخر خونریزی قطع بشە چە دلیلی دارە؟ ممنونم

2. saghar222 نوشته است: سلام ممنون از سایت خوبتون. روز پریودی های من دقیق نیست. الان دو ماه هست کە ٢٤ روزە است. آیا غیر عادی است؟؟ و اگە در دو روز آخر خونریزی قطع بشە چە دلیلی دارە؟ ممنونم

سلام دوست خوبم
    معمولا سیکل پریودی کمتر از 25 روز نباید باشه....اون دو روز آخر که فرمودید مشکل خاصی نیست چون روزهای پریودی همه مثل هم نیست...برای یکی هفت روزه و یکی سه روز.
    ممکنه این دوماه بدلایل مختلفی از جمله مشکلات یا درگیریهای ذهنی یا تغییر شرایط آب و هوایی یا مسافرت یا دلایل دیگه این بی نظمی بوجود اومده باشه....اگر این سیکل 24 روزه بیشتر مثلا 28 روز یا 30 روز شد که هیچ، همه چی نرمال میشه اما اگر این شرایط ادامه پیدا کرد یا سیکلتون کمتر از 24 روز شد حتما به پزشک متخصص زنان مراجعه کنید...چون ممکنه کیستی در تخمدان وجود داشته باشه که عامل این بی نظمی باشه و کیست هم در اوایل براحتی با دارو برطرف میشه.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. ممنون از پاسختون. من امروز روز دوم پریودیم هست و اینکە درد ممتدی در طرف چپ و پایین شکمم دارم ، البتە من کیست دارم و دکتر گفت کە دارو استفادە نکنم و خودش خوب میشە فقط دو ماه دیگە سنو بدم، چند ساعتی هست کە این درد ادامە دارد. بە نظر شما این درد خطری دارد؟ درد یکدفە ای و شدید نیست ولی ادامە دارد و خیلی هم کم نیست

4. saghar222 نوشته است: ممنون از پاسختون. من امروز روز دوم پریودیم هست و اینکە درد ممتدی در طرف چپ و پایین شکمم دارم ، البتە من کیست دارم و دکتر گفت کە دارو استفادە نکنم و خودش خوب میشە فقط دو ماه دیگە سنو بدم، چند ساعتی هست کە این درد ادامە دارد. بە نظر شما این درد خطری دارد؟ درد یکدفە ای و شدید نیست ولی ادامە دارد و خیلی هم کم نیست

سلام دوست خوبم
    پس حدسم درست بود....این بی نظمی قاعدگی بخاطر کیست هست....نه مشکلی نیست...درد بخاطر وجود کیست هست و شاید دردش هم نشان از اینه که کم کم داره آب میشه.
    اما حتما پیگیری کن و اگه باید سونو بدی هم بده تا از درمان کامل کیست مطمئن بشی.

5. با سلام
    میخاستم بدونم شروه دوره قاعدگی از چه روزی حساب میشه؟ یعنی لکه بینی ها جز دوره حساب میشه.یا اینکه نه شروع دوره از روزی هست که خون زیاد جاری میشه؟ من این ماه ۴ روز لکه بینی سیاه قهوهای داشتم بعد خون جاری شد و ۶ روز ادامه داشت, البته روز اخر لکه خیلی کم داشتم.
    یه سوال دیگه اینکه ایا تنبلی تخمدان با سونو واژینال قابل تشخیص هست یا نه؟ چون من سونو واژینال شدم دکتر هیچ مشکلی نداری اما شنیدم لکه بینی قبل از پریودی به دلیل تنبلی تخمدان است, البته مت همیشه یکی دو روز لکه بینی دارم بعد خون جاری میشه,
    ببخشید سوالم طولانی شد

6. Ms_nilgoon نوشته است: با سلام
    میخاستم بدونم شروه دوره قاعدگی از چه روزی حساب میشه؟ یعنی لکه بینی ها جز دوره حساب میشه.یا اینکه نه شروع دوره از روزی هست که خون زیاد جاری میشه؟ من این ماه ۴ روز لکه بینی سیاه قهوهای داشتم بعد خون جاری شد و ۶ روز ادامه داشت, البته روز اخر لکه خیلی کم داشتم.
    یه سوال دیگه اینکه ایا تنبلی تخمدان با سونو واژینال قابل تشخیص هست یا نه؟ چون من سونو واژینال شدم دکتر هیچ مشکلی نداری اما شنیدم لکه بینی قبل از پریودی به دلیل تنبلی تخمدان است, البته مت همیشه یکی دو روز لکه بینی دارم بعد خون جاری میشه,
    ببخشید سوالم طولانی شد

سلام دوستم
    لکه بینی قبل از قاعدگی طبیعی نیست و جزء سیکل هم محسوب نمیشه.....شروع سیکل از روزی هست که خونریزی واقعی رخ میده....لکه بینی آخر پریودی طبیعیه.
    تنبلی تخمدان ممکنه یکی از دلایل اون لکه بینیها باشه و اگر با سونو واژینال چیزی تشخیص داده نشده بهتره یه سونو رحم و تخمدان هم انجام بدید و جواب اون را هم به پزشک نشون بدید تا علت اصلی لکه بینی قبل از پریودی تشخیص داده بشه.

7. سلام ممنون از پاسختون, من قبلا حدود ۹ ماه قرص ال دی مصرف کردم که الان ۳ ماه مصرف قرص را قطع کردم, ممکن لکه بینی ها به دلیل قطع قرص باشه؟ متشکر

8. سلام . من همینطور کە گفتم یک ماهی هست کە برای کیست تخمدان از قرصLD استفادە میکنم. ٢١روز تموم شد و من بعداز چند روز پریود شدم، ولی خونریزیم بسیار کمە ، چیزی از لک بیشترە.. و تمام طول روز دلدردهای ضعیفی دارم و احساس نفخ در رودە هام. گاهی احساس میکنم شکمم سفت شدە و باد کردە. اینها میتونە دلیل کیست یا قرص باشە یا چیز دیگە ای؟ ممنون

9. saghar222 نوشته است: سلام . من همینطور کە گفتم یک ماهی هست کە برای کیست تخمدان از قرصLD استفادە میکنم. ٢١روز تموم شد و من بعداز چند روز پریود شدم، ولی خونریزیم بسیار کمە ، چیزی از لک بیشترە.. و تمام طول روز دلدردهای ضعیفی دارم و احساس نفخ در رودە هام. گاهی احساس میکنم شکمم سفت شدە و باد کردە. اینها میتونە دلیل کیست یا قرص باشە یا چیز دیگە ای؟ ممنون

سلام دوست خوبم
    از عوارض قرص هست...خودبخود برطرف میشه...نگران نباشید.

10. شقایق19ساله
    سلام من بعد از خوردن قرص اورزانسی پریودیم نامنظم شد البته از قبلا نامنظم بود ولی چندماهی بود با تاخیر یکی دو روزه پریود میشدم
    دکتر بهم متقورمین و امپول پروزسترون داد که 2 دی پریود شدم ولی ذیگه متفورمین هامو ادامه ندادم
    2بهمن دوباره پریود نشدم 26 ام دکتررفتم سونو کردگفت کیسم های ریز زیر 9میلیمتر دارم تخم دانم تنبله و اندومترمم ضخیم
    دوباره امپول نوشت ولی بدون امپول28بهمن لکه بینی کم داشتم و اول بهمن پریود شدم تا امروز که9 بهمنه هنوز خونریزی دارم سه روزه خونریزیم شدیدد شده
    چرا تموم نمیشه؟
    درضمن دکتر گفت جوشونده دم گیلاس و کاکل ذرت و تخم هویج رو از روز پنجم پریودیت تا بیست روز بخور
    که من روز پنجم رو از 28 ام که لکه دیدم حساب کردم
    میترسم ذر اینده بارذاریم دچار مشکل بشه خودمم تک بچه ام  Sad

11. raha74 نوشته است: شقایق19ساله
    سلام من بعد از خوردن قرص اورزانسی پریودیم نامنظم شد البته از قبلا نامنظم بود ولی چندماهی بود با تاخیر یکی دو روزه پریود میشدم
    دکتر بهم متقورمین و امپول پروزسترون داد که 2 دی پریود شدم ولی ذیگه <a>متفورمین</a> هامو ادامه ندادم
    2بهمن دوباره پریود نشدم 26 ام دکتررفتم سونو کردگفت کیسم های ریز زیر 9میلیمتر دارم تخم دانم تنبله و اندومترمم ضخیم
    دوباره امپول نوشت ولی بدون امپول28بهمن لکه بینی کم داشتم و اول بهمن پریود شدم تا امروز که9 بهمنه هنوز خونریزی دارم سه روزه خونریزیم شدیدد شده
    چرا تموم نمیشه؟
    درضمن دکتر گفت جوشونده دم گیلاس و کاکل ذرت و تخم هویج رو از روز پنجم پریودیت تا بیست روز بخور
    که من روز پنجم رو از 28 ام که لکه دیدم حساب کردم
    میترسم ذر اینده بارذاریم دچار مشکل بشه خودمم تک بچه ام  Sad

سلام دوست خوبم
    اول اینکه امروز 9 اسفند هست نه 9 بهمن....تاریخهای آخر را اشتباه توشتید، لطفا در نوشتن تاریخها دقت داشته باشید.
    دوم اینکه در مورد شما که نتیجه سونو اینگونه بوده نباید به هیچوجه فعلا قرص ضدبارداری مصرف کنی چون با استفاده از این قرصها هورمون زیادی یه دفعه وارد بدنت میشه و اوضاع را خرابتر میکنی.
    سوم اینکه تمام نشدن پریودت بخاطر بی نظمی زیادی هست که هنوز در سیکل قاعدگیت وجود داره....حتما این مورد را با پزشک مشورت کن چون عادی نیست.
    چهارم اینکه وقتی دکتر میگه از روز پنجم، منظور روز پنجم خونریزی واقعی هست چون لکه بینی جزء سیکل محسوب نمیشه.
    پنجم اینکه هرگز دارویی را خودسرانه مصرف نکن و هرگز داروی دکتر را خودسرانه قطع نکن....چون عوارض جبران ناپذیری ممکنه داشته باشه...باید حتما دوره درمان را طبق تجویز پزشک کامل کنی.
    ششم اینکه تنبلی تخمدان علامت خوبی نیست و برای بارداری آینده ممکنه مشکل ساز بشه....پیشنهاد میکنم با یه پزشک زنان متبحر حتما در مورد شرایطت مشورت کن تا درمانت را از الان شروع کنه و مشکلات تخمدانها را برطرف کنه....درمانت را دقیقا طبق تجویز و صحبتهای دکتر ادامه بده حتی اگه درست متوجه نشدی باز بپرس و یادداشت کن...این خیلی مهمه.

12. سلام
    38 ساله هستم. دوره قاعدگی طولانی (ده روزه) و بطور معمول شدید دارم!
    دوره قاعدگیم هم هر ماه 4 تا 5 روز جلو میفته (یعنی 24 روزه میشه) (البته گاهی 2 یا 3 روز و گاهی 4 با 5 روز جلو میفته)
    چند ماه پیش بخاطر طولانی و شدید بودن خونریزی پزشک برایم سونوگرافی و آزمایش داد که همه چیز سالم بود! و هیچ مشکلی نداشتم!

این ماه تقریبا ده روز از زمان پاکی من نگذشته بود که دوباره عادت شدم! آنهم با خونریزی شدید و به حالت آبکی و خون قرمز رنگ و تازه! (البته بعد از دو روز حالت همیشگی یعنی تیره و غلیط را پیدا کرد!)
    حتی دل درد و کمردردی که بطور معمول در هنگام شدید شدن عادت برایم پیش می آمد هم ندارم!
    پزشک برایم قرص ترانکزامیک اسید و فولیک اسید داد هر دو هر هشت ساعت، امروز روز بنجم عادتم شده و فکر می کنم بخاطر قرصها معده درد دارم و شدت خونریزی هم از امروز بعدازظهر قدری کمتر شده!

علت این موضوع چه می تواند باشد و اینکه آیا به مصرف این قرصها ادامه بدهم؟
    با تشکر

13. سلام23 ساله هستم سابق پریودی منظم داشتم ودر سال گاهی اتفاق می افتاد که دو روزی تاخیر داشته باشم اما الان حدود 6 ماه است که کاملا بهم ریخته تا این سن دقیق نفهمیدم 30روزه هستم یا 31 یا32 زمانی که پریود منظمی داشتم 30روزه بودم اابان ماه روز28 شدم بعد2اذر و5دی 7بهمن و امروز که 10اسفنده هنوز نشدم
    در ضمن حدود 6سال پیش به علت درد قاعدگی ازمایش کیست دادم منفی بود و 4سال پیش با مصرف یک دوره 2 ماهldدردم کاهش یافته
    نیازی به پیگیری دارم؟

14. shirinbanoo نوشته است: سلام
    38 ساله هستم. دوره قاعدگی طولانی (ده روزه) و بطور معمول شدید دارم!
    دوره قاعدگیم هم هر ماه 4 تا 5 روز جلو میفته (یعنی 24 روزه میشه) (البته گاهی 2 یا 3 روز و گاهی 4 با 5 روز جلو میفته)
    چند ماه پیش بخاطر طولانی و شدید بودن خونریزی پزشک برایم سونوگرافی و آزمایش داد که همه چیز سالم بود! و هیچ مشکلی نداشتم!

این ماه تقریبا ده روز از زمان پاکی من نگذشته بود که دوباره عادت شدم! آنهم با خونریزی شدید و به حالت آبکی و خون قرمز رنگ و تازه! (البته بعد از دو روز حالت همیشگی یعنی تیره و غلیط را پیدا کرد!)
    حتی دل درد و کمردردی که بطور معمول در هنگام شدید شدن عادت برایم پیش می آمد هم ندارم!
    پزشک برایم قرص ترانکزامیک اسید و فولیک اسید داد هر دو هر هشت ساعت، امروز روز بنجم عادتم شده و فکر می کنم بخاطر قرصها معده درد دارم و شدت خونریزی هم از امروز بعدازظهر قدری کمتر شده!

علت این موضوع چه می تواند باشد و اینکه آیا به مصرف این قرصها ادامه بدهم؟
    با تشکر

سلام
    دوست خوبم این بی نظمی در خونریزی باید حتما یه علتی داشته باشه....مورد شما به هیچوجه نرمال نیست.
    از پشت مانیتور نمیتوان معاینه کرد و نظری داد، بهتره پزشک خودتونو عوض کنید و درمانتون را از نو شروع کنید....باید معاینه بشید و حتما مشخص بشه که علت خونریزی حاملگی خارج از رحم یا مورد دیگری نباشه....هر چه زودتر به یه پزشک متخصص زنان متبحر و مجرب مراجعه کنید.
    در مورد ادامه یا قطع مصرف قرصها هم باید حتما با پزشک مشورت کنید...به هیچوجه خودسرانه عمل نکنید.

15. banoo1991 نوشته است: سلام23 ساله هستم سابق پریودی منظم داشتم ودر سال گاهی اتفاق می افتاد که دو روزی تاخیر داشته باشم اما الان حدود 6 ماه است که کاملا بهم ریخته تا این سن دقیق نفهمیدم 30روزه هستم یا 31 یا32 زمانی که پریود منظمی داشتم 30روزه بودم اابان ماه روز28 شدم بعد2اذر و5دی 7بهمن و امروز که 10اسفنده هنوز نشدم
    در ضمن حدود 6سال پیش به علت درد قاعدگی ازمایش کیست دادم منفی بود و 4سال پیش با مصرف یک دوره 2 ماهldدردم کاهش یافته
    نیازی به پیگیری دارم؟

سلام
    بله...بهتره باز با یه پزشک زنان مشورت کنید و یه سونو مربوط به کیست بدید و نتیجه را با پزشک در میان بذارید که اگر احیانا کیستی مشاهده شد زودتر درمان را شروع کنید.
    علت اکثر قاعدگیهای نامنظم وجود کیست در تخمدانها هست.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید