شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

تفسیر آزمایش هورمونی FSH (اف اس اچ)

1. باسلام ٣٤ ساله هستم كه ٣سال پیش ازدواج كردم دوسال اول با توجه به اینكه فیبروم ساب موكوز ١سانتی ولكه بینی داشتم بوسیله قرص جلوگیری كردم،حدود یك سال هست كه برای بارداری اقدام كردم ولی دوماه پیش متوجه شدم كیست معمولی در تخمدان سمت راستم داشتم كه با مصرف یاسمین وداروهای گیاهی خداروشكر رفع شده،الان مشكلی كه برام پیش اومده این هستش كه درآزمایش هورمونی(روز سوم پریود درحالی كه ماه قبلش قرص جلوگیری مصرف كرده بودم)fsh خونم 15 نشان داده شده كه رنج نرمالش تا 13 میباشد،بقیه هورمونها نرمال هستن البته amh انجام ندادم وبالا بودن این هورمون منو نگران كرده كه ذخیره تخمكم كم نباشه،البته من از ١١ سالگی كه پریودشدم تا الان همیشه پریودهام منظم وهمراه با درد زیاد بوده وتمام علائم تخمك گذاریو حساس شدن سینه ها رو دارم،پزشكم از این ماه كلومفین برام تجویز كرده تا دوماه بعد كه amh انجام بدم خواستم نظر شمارو هم بدونم كه با توجه به شرایط من احتمال كمبود ذخیره تخمك وجود داره؟ ازاینكه سوالم طولانی شد ببخشید با سپاس فراوان

2. با سلام مجدد

من بعداز مصرف کلومفین از شب 17 پریودیم درد شدیدی در تخمدان راستم احساس کردم که هنوز ادامه داره ولی خیلی شدتش کم شده. آیا این درد ممکنه مربوط به تخمک گذاری باشه؟و میتونه احتمال کم بودن ذخیره تخمک رو از بین ببره؟فعلا دسترسی به سونوگرافی ندارم

باتشکرفراوان

3. با سلام و خسته نباشید
    من سی ساله و مجرد هستم.تا یک سال گذشته پریودی های منظمی داشتم و تنها با استرس یا مسافرت یا مرضی برای ماه بعد با یکم تاخیر یا زودتر از موقع پریود میشدم و بعد از ماه بعدی منظم میشد.اما از پارسال نامظم شده.ابتدا علت آن را استرس محیط کار حساب کردم و جدی نگرفتم.اما اکنون بعد از برطرف شدن استرس موجود همچنان نامنظم است.هم زودتر از موید هم دیرتر میشه.
    بنا به توصیه پزشک روز سوم قاعدگی آزمایش هورمونی به شرح زیر دادم:
    TSH:0.8       رنج نرمال0.4 تا5.5
    anti mullerian:8.9       رنج نرمال:3rd day of cycle: up to 10.6
    LH:5.6           follicular phase:1.9-12.5
    FSH:5.2        folicular phase:2.5-10.2
    پرولاکتین:27.6        رنج نرمال:2.8تا 29.2

لطفا راهنماییم کنید.با تشکر

4. با سلام و خسته نباشید خدمت آقای دکتر رهام صادقی
    بنده با ازمایش غدد با این نتیجه دارم
    DHEA-SO4(C.L)    Result : *288   unit:ng/ml     normal range :1173-33770
    لطفا راجع به آزمایشم راهنمایی بفرمایید و اثری که در من دارد این است که یه طرف صورت که راست باشد رشد مو بیشتر از سمت چپ دارد یعنی نسبت به دیگر خانومها کمی رویش مو بیشتر است
    آیا کمبود این باعث اثر گذاری روی هورمونهای دیگر میگذارد مثل تیروئید
    و اینکه این مشکل درمانی دارد و اگر دارد روش درمانش چگونه است

5. سلام من 31 سالمه و آزمایش هورمونی دادم که جواب بدین صورت بود :

FSH = 2.6
    LH= 4.4
    Prolactin = 28.5
    Estradiol =7.89
    Progestrone = 0.59
    Testestrone = 0.33
    زمان آزمایشم نزدیک به تاریخ تخمک گذاری بود

لطفا راهنمایی بفرمایید

6. سلام. خانمی 32 ساله هستم این آزمایشات هورمونی من هست. میشه لطفا وضعیت منو تفسیر کنید؟ آیا وضعیت تخمدانهام مناسبه؟ من فعلا قصد بچه داری ندارم ولی می خواستم از وضعیت بدنم با خبر بشم. آزمایشم در روز 19 پریود انجام دادم.
    fsh  2.7
    LH    6.3
    prolactin    425.7
    progestron   24.60
    DHEA -SO4   204.7
    TSH     2.150
    free T4    1.49

در ضمن من پریودهای منظم 28 روزه دارم

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید