شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

سوزش شدید و کشنده سینه بخاطر اسیدمعده

1. از وقتی که کلاس دوم سوم راهنمایی بودم هرازگاهی یه سوزش ازار دهنده رو در ناحیه ی قلبم احساس میکردم که حتی گاهی زمین گیرمم میکرد!
    چند سال سوزشو تحمل کردم تا این که بالاخره سه چهار سال بعد که سوم دبیرستان بودم به دکتر قلب مراجعه کردم(هنوز نمیدونستم از معدمه)نوار قلب گرفت گفت چیزی نیست. بعدش رفتم پیش یه دکتر داخلی آمپرازولام داد بهم،وقتی میخوردمشون شرایط بهتر میشد و درد نمیکرد ولی بعد تموم شدنش درد شروع شد. خود دکترم گفت اگه بعدش بازم مشکل داشتی باید بیایی اندسکپی کنی منم به همین خاطر دیگه بهش مراجعه نکردم و هنوزم قصد ندارم چیزی رو تا دسته بکنم تو حلقم
    اصا ینی چی برا هر مشکل کوچیکی پیشنهاد اندوسکپی میده مطمئنا دکتره خوب نبوده دیگه
    حالا چیکار کنم دوستان؟ از وقتی فهمیدم این امر باعث سرطان میشه به هولو ولا افتادم که این چند سال که حسابی با این مشکل اذیت شدم احتمالا تا الان سرطانم گرفتم !!!
    راستی من اب با عذا خیلی مصرف میکردم طوری که هرکی منو میدید موقع غذا خوردن،اساسی اعتراض میکردو تعجب که چطوری یه بشکه ابو با غذا تموم میکنم..
    ولی الان یه ماهی میشه سعی کردم این قضیه رو ترک کنم و جز چند مورد مصرف نوشابه و دلستر سعی کردم این کارو کنار بزارم ..
    آها دکتره یه چیز دیگم گفت
    گفت که شکلاتو نوشابه او.. این جور چیزا رو مصرف نکن.. خب ازونجایی که درد من سال دوازده ماه وجود داره که نمیتونم نکنم که
    سن من در حال حاضر 18 است و یه دو سالی از این قضیه ی رجوع به پزشک هم میگذره
    دوستان بگین چیکار کنم که بیچاره شدم

2. منم رفلاکس دارم اما نه به شدت تو. بیشتر موقع خواب. دارو زیاد مصرف کردم اما نتیجه نداد تا اینکه یکی گفت عرق نعناع بخور. حالا هروقت درد میگیره با یه نصفه لیوان عرق نعناع خوب میشه.
    راستی پوزیشن خواب هم تاثیر داره زیر سرتو بلندتر بگیر.

3. reza-r نوشته است: منم رفلاکس دارم اما نه به شدت تو. بیشتر موقع خواب. دارو زیاد مصرف کردم اما نتیجه نداد تا اینکه یکی گفت عرق نعناع بخور. حالا هروقت درد میگیره با یه نصفه لیوان عرق نعناع خوب میشه.
    راستی پوزیشن خواب هم تاثیر داره زیر سرتو بلندتر بگیر.

من کلا رو شکم میخوابم!یعنی غیر این اصلا خوابم نمیبره لاکردار بدجوری خوابیدنم به این پوز منوط شده! :s
    درمان قطعی نداره؟

4. همین الان این مطالبو خوندم و کلا از زندگی نا امید شدم
    نقل قول:
    بیماری ریفلاکس هنگامی رخ می دهد که محتویات معده به همراه اسید آن به مری برگردند و بافت مری را تخریب کنند.
    ریفلاکس به علت ضعف عضلات انتهایی مری (اسفنگتر تحتانی مری) رخ می دهد.
    برگشت طولانی مدت اسید معده به مری باعث می شود دیواره انتهای مری شبیه بافت معده شود. این وضعیت را اصطلاحا مری بارت می گویند
    به طور کلی، هنگامی که غذا از مری عبور کرده و به معده می رسد، اسفنگتر تحتانی مری بسته می شود تا غذا به مری برنگردد.
    اما در ریفلاکس به علت ضعف این عضلات، اسید معده وارد مری می شود و احساس سوزش سردل و یا احساس ناراحت کننده ای در وسط قفسه سینه به فرد دست می دهد.
    اگر به طور مداوم و یا بیشتر اوقات، برگشت اسید معده رخ دهد باعث تخریب پوشش مری و مشکلات جدی تر می گردد. به عنوان مثال برگشت طولانی مدت اسید معده به مری باعث می شود دیواره انتهای مری شبیه بافت معده شود، یعنی بعد از چند سال که مری به طور دایم با اسید معده در تماس باشد، به تدریج تغییراتی در مری ایجاد می شود که دیواره آن را شبیه دیواره معده می سازد. این وضعیت را اصطلاحا مری بارت می گویند. مری بارت ممکن است بعد از چند سال، به سرطان مری تبدیل شود.

دوستان با سابقه ی من حتما تا الان سرطانم گرفتم
    دیگه نمیدونم چیکار کنم لطفا بهم بگین اوضاعم خرابه Neutral

5. اگه خواستی خوب بشی لازم هست که تغذيه رو خوب کنی
    می تونی به يک متخصص تغذيه مراجعه کنی که مسلم می تونه کمکت کنه

من چند سالی هست که نوشابه نمی خورم مگر يک بار در 6 ماه برای مزه

خيلی چيزها هست که نبايد بخوری
    به طور مثال پياز سرخ کرده ممکن هست اين مشکل رو برات ايجاد کنه
    يا خورش قورمه و قيمه  به اين دليل که ليمو امانی را به اشتباه با پوست در آن می اندازند و تلخی پوست ليمو امانی پدر معده را در می آورد.

مسائل مختلفی هست که شما بخصوص که معده حساسی داری بايد رعايت کنی.

شاداب باشيد

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  6. JaSina نوشته است: اگه خواستی خوب بشی لازم هست که تغذيه رو خوب کنی

يا خورش قورمه و قيمه  به اين دليل که ليمو امانی را به اشتباه با پوست در آن می اندازند و تلخی پوست ليمو امانی پدر معده را در می آورد.

شاداب باشيد

من با توجه به این که شش هفت سال مدام دچار ریفلاکس شدم میترسم که الان مریم داغون شده باشه و همونطور که در مقاله ی نقل قول شده نوشتم احتمال میدم وضعیتم عادی نباشه و نیاز به بررسی داشته باشه!
    یعنی در واقع دو تا مسئله دارم یکیش این بود( این که احتمالا داخل معده و مریم صدمه دیده باشه)برای حل این موضوع باید دقیقا چیکار کنم؟
    دومیش هم اینه که میخوام درمان قطعی داشته باشم ایا با این پرهیز ها قطعا درمان میشم؟

7. M3DIC نوشته است:
    JaSina نوشته است: اگه خواستی خوب بشی لازم هست که تغذيه رو خوب کنی

شاداب باشيد

من با توجه به این که شش هفت سال مدام دچار ریفلاکس شدم میترسم که الان مریم داغون شده باشه و همونطور که در مقاله ی نقل قول شده نوشتم احتمال میدم وضعیتم عادی نباشه و نیاز به بررسی داشته باشه!
    یعنی در واقع دو تا مسئله دارم یکیش این بود( این که احتمالا داخل معده و مریم صدمه دیده باشه)برای حل این موضوع باید دقیقا چیکار کنم؟
    دومیش هم اینه که میخوام درمان قطعی داشته باشم ایا با این پرهیز ها قطعا درمان میشم؟

مشکل رو زياد بزرگش نکنيد
    مشکل شما درمان نداره و لازم هست که همواره مسائلی رو رعايت کنيد که پزشک تغذيه می تونه بهتون بگه

از خوردن بيسکويت بغير از ساقه طلايی مينو خودداری کتيد. چرا که اغلب بيسکويت ها آرد سفيد دارند که برای شما خوب نيست.

يا قورمه و قيمه نخوريد يا در منزل به مادر بسپاريد که فقط پره های داخل ليمو امانی را در خورش اضاقه کند و پوستش را دور بريزد.

موارد بسياری رو خودتون بايد کشف کنيد و از پزشک متخصص تغذيه و از عطاری ها و پزشکی سنتی هم کمک بگيريد

شاداب باشيد

8. JaSina نوشته است:
    M3DIC نوشته است:
    JaSina نوشته است: اگه خواستی خوب بشی لازم هست که تغذيه رو خوب کنی

شاداب باشيد

مشکل رو زياد بزرگش نکنيد
    مشکل شما درمان نداره و لازم هست که همواره مسائلی رو رعايت کنيد که پزشک تغذيه می تونه بهتون بگه

از خوردن بيسکويت بغير از ساقه طلايی مينو خودداری کتيد. چرا که اغلب بيسکويت ها آرد سفيد دارند که برای شما خوب نيست.

يا قورمه و قيمه نخوريد يا در منزل به مادر بسپاريد که فقط پره های داخل ليمو امانی را در خورش اضاقه کند و پوستش را دور بريزد.

موارد بسياری رو خودتون بايد کشف کنيد و از پزشک متخصص تغذيه و از عطاری ها و پزشکی سنتی هم کمک بگيريد

شاداب باشيد

لازمه یه آندوسکپی بکنم؟؟ تا ببینم وضعیت مری و معدم چطوریه؟ با توجه به این که سالها اینطوری ریفلاکس کردم و مطابق مطالعاتم بنظرم میرسه که قشر مریم صدمه دیده و میترسم بررسی نشه سرطان بگیرم :S
    از اندوسکپیم بدجور میترسم Neutral

9. با سلام، پیشنهاد می کنم یک دوره قرص گیاهی شیرین بیان با نام تجاری د-رگلیس تهیه و مصرف بفرمایید. اگر نتیجه مثبت بود به مصرف یکی دو دوره دیگه ادامه بدید تا بهبودی کامل حاصل بشه..
    نگران نباشید.. خواهید دید که براحتی بهبود یافته اید..

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید