شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

اختلال گردش خون در پاها

1. با سلام
    دستها و پاهای من در %90 مواقع سرد و در بعضی مواقع بی حس اند.و این مساله خیلی آزار دهنده است.4 یا 5 سالی میشه که این مشکل رو دارم.3 هفته پیش نتیجه آزمایش خون خوب بود فقط کمبود ویتامین D  داشتم که در حال حاضر قرص ویتامین مصرف میکنم.
    گاهی اوقات روی انگشتهای پاهام قرمزی دیده میشه که با درد و احساس خارش همراهه و بعد از خاروندن کبود میشه.در صورتی که از راحت بودن کفشهام و بهداشت پاهام مطمآنم.
    میشه راهنمایی کنید که مشکل چیه؟
    آیا ممکنه مشکلی در رگها و یا گردش خون وجود داشته باشه؟  
    آیا ممکنه خطرناک باشه؟
    من 22 سالمه.
    با تشکر

کژال

2. kazhal نوشته است: با سلام
    دستها و پاهای من در %90 مواقع سرد و در بعضی مواقع بی حس اند.و این مساله خیلی آزار دهنده است.4 یا 5 سالی میشه که این مشکل رو دارم.3 هفته پیش نتیجه آزمایش خون خوب بود فقط کمبود ویتامین D  داشتم که در حال حاضر قرص ویتامین مصرف میکنم.
    گاهی اوقات روی انگشتهای پاهام قرمزی دیده میشه که با درد و احساس خارش همراهه و بعد از خاروندن کبود میشه.در صورتی که از راحت بودن کفشهام و بهداشت پاهام مطمآنم.
    میشه راهنمایی کنید که مشکل چیه؟
    آیا ممکنه مشکلی در رگها و یا گردش خون وجود داشته باشه؟  
    آیا ممکنه خطرناک باشه؟
    من 22 سالمه.
    با تشکر
    کژال

سلام،
    این علایمی که ذکر نمودید بیشتر به پدیده رینود Raynaud's phenomenon شبیه است.
    در این پدیده حملاتی از تنگ شدن عروق ریز در دست یا پا به وجود می آید. این حالت معمولا به دنبال قرار گیری در سرما و یا اتفاقات عاطفی و استرس ایجاد می شود. به دنبال سرما یا استرس، ابتدا رنگ پوست سفید شده و سپس آبی (کبود) و به دنبال آن قرمز شده و ممکن است بی حسی و خارش نیز دیده شود.
    بیمار می بایست معاینه شود، خونگیری انگشتان بررسی شود و نیز برخی آزمایشات مثل ANA و ESR انجام گیرد. این پدیده با برخی بیماریها مثل لوپوس، بیماریهای بافت همبند، درماتوموزیت، روماتوئید آرتریت و سندرم شوگرن همراهی دارد. در موقع حمله می توان انتها ها را به آرامی گرم نمود و از استرس کاست؛ در ضمن ارزیابی و برطرف نمود علت زمینه ای هم می بایست انجام شود.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید