شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

بزرگ شدن ناگهانی یکی از سینه ها

1. mahsan62

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام
    چند ماه پیش با یک مشکل عاطفی روبرو شدم که یه جورایی باعث افسردگی و استرس زیاد در من شد. بعد کم کم متوجه شدم سینه سمت چپم نسبت به سمت راست بزرگتر شده و کمی هم درد میکنه البته نه توده مشکوکی داخلش حس کردم نه تغییر رنگی فقط حجم سینه زیاد شده. سال گذشته هم چنین مشکلی برای من ایجاد شده بود اما میزان بزرگی سینه م کمتر از این بود که بعد از اینکه پریود شدم خوب شد اما الان بزرگی بیشتره و درد هم اضافه شده. دردش مثل حالتی است که جایی آبسه کنه و احساس سنگینی ایجاد بشه. نگرانم به نظر شما استرس میتونه عاملش باشه؟ مشکل از خود بافت سینه است یا ممکنه از غدد لنفاوی باشه؟ ( البته در ناحیه زیر بغل هیچ حالت غیرعادی وجود ندارد)

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. mahsan62 نوشته است: سلام
    چند ماه پیش با یک مشکل عاطفی روبرو شدم که یه جورایی باعث افسردگی و استرس زیاد در من شد. بعد کم کم متوجه شدم سینه سمت چپم نسبت به سمت راست بزرگتر شده و کمی هم درد میکنه البته نه توده مشکوکی داخلش حس کردم نه تغییر رنگی فقط حجم سینه زیاد شده. سال گذشته هم چنین مشکلی برای من ایجاد شده بود اما میزان بزرگی سینه م کمتر از این بود که بعد از اینکه پریود شدم خوب شد اما الان بزرگی بیشتره و درد هم اضافه شده. دردش مثل حالتی است که جایی آبسه کنه و احساس سنگینی ایجاد بشه. نگرانم به نظر شما استرس میتونه عاملش باشه؟ مشکل از خود بافت سینه است یا ممکنه از غدد لنفاوی باشه؟ ( البته در ناحیه زیر بغل هیچ حالت غیرعادی وجود ندارد)

سلام دوست خوبم
    تقریبا 99% بیماری ها منشأ عصبی دارند...مطمئن باش استرس و ناراحتی عصبی در مشکلتون بی تاثیر نیست و حتی ممکنه اونو تشدید کنه.
    با توجه به اینکه پارسال هم این مشکل براتون پیش اومده بهتره حتما با پزشک مشورت کنید و تست ماموگرافی را حتما انجام بدید تا از وجود یا عدم وجود غده یا توده در سینه مطمئن بشید.

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  3. mahsan62

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام
    من برای مشکل بزرگ شدن سینه چپم به دکتر مراجعه کردم و سونوگرافی انجام دادم. شکرخدا همه چیز عادی بود و دکتر گفتن فقط ماهیچه های سینه بزرگ شده. ایشان هم مشکل را همون ناراحتی عصبی و تغییرات هورمونی عنوان کردند. البته هنوزم درد سینه م وجود داره اما خیلی اذیت نمیکنه. دکتر سونوگراف توصیه کردند از قرص های ویتامین E استفاده کنم. اما من فراموش کردم مقدار مصرفش رو سوال کنم. کسی میتونه کمک کنه؟؟؟؟
    درضمن من قبلا سینه های هم اندازه داشتم. به مرور زمان اندازه ش به شکل قبل برمیگرده؟؟

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید