شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

مصرف مجدد قرص های ایزوترتینویین (دکوتان و اوراکوتان)

1. با سلام
    دختری 24 ساله ام. نزدیک به 2 سال قرص های ایزوترتینویین ( اوراکوتان و دکوتان) رو با تجویز پزشک مصرف میکردم و جوش های صورتم موقع مصرف این قرص ها به طور کامل خوب شده بود. دلیل این جوشها هم هورمونی تشخیص داده شده بود. بعد از کم کردن تدریجی  و نهایتا قطع قرص طبق دستور پزشک، دوباره صورتم جوش های آکنه ای در میاره، حتی در ناحیه پشت کمرم هم چندتایی درومده. محلول اریترومایسین هم مصرف کردم،از ماسک های گیاهی هم خیلی استفاده کردم اما بهبودی حاصل نشد. نمیدونم چیکار کنم، مدتی که تحت درمان بودم هم قرص دکوتان و هم قرص های 21 روزه طبق تجویز پزشک مصرف کردم و خیلی نگران عوارضشون هستم مخصوصا اینکه درواقع فایده ای نداشت و الان دوباره جوشها برگشته. به نظر شما آیا دوباره شروع به خوردن قرص های ایزوترتینویین کنم؟! لطفا راهنماییم کنین که چه کار کنم؟!
    با تشکر فراوان،

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. sheida1990 نوشته است: با سلام
    دختری 24 ساله ام. نزدیک به 2 سال قرص های ایزوترتینویین ( اوراکوتان و <a>دکوتان</a>) رو با تجویز پزشک مصرف میکردم و جوش های صورتم موقع مصرف این قرص ها به طور کامل خوب شده بود. دلیل این جوشها هم هورمونی تشخیص داده شده بود. بعد از کم کردن تدریجی  و نهایتا قطع قرص طبق دستور پزشک، دوباره صورتم جوش های آکنه ای در میاره، حتی در ناحیه پشت کمرم هم چندتایی درومده. محلول اریترومایسین هم مصرف کردم،از ماسک های گیاهی هم خیلی استفاده کردم اما بهبودی حاصل نشد. نمیدونم چیکار کنم، مدتی که تحت درمان بودم هم قرص <a>دکوتان</a> و هم قرص های 21 روزه طبق تجویز پزشک مصرف کردم و خیلی نگران عوارضشون هستم مخصوصا اینکه درواقع فایده ای نداشت و الان دوباره جوشها برگشته. به نظر شما آیا دوباره شروع به خوردن قرص های ایزوترتینویین کنم؟! لطفا راهنماییم کنین که چه کار کنم؟!
    با تشکر فراوان،

سلام دوست عزیز....
    قرص ایزوترتینویین که شما دوسال استفاده کردید با توجه به نظر پزشک ، حداکثر 30 هفته گفته میشه مصرف بشه....
    پس با توجه به این رقم بالای شما معادل 24 ماه حتما به پزشک خودتون مراجعه کنید... و چیزی نیست که بشه با یک نظر خواهی تصمیم به این کار گرفته شود یا نه..... چون نیاز به آزمایش های اولیه تاثیرات دارو در این مدت دیده میشه

3. چون امکانش نبود پیش دکتر خودم برم، به یه دکتر دیگه مراجعه کردم و بهم قرص مونوسیکلین داد. نزدیک به 10 روز استفاده کردم اما چون هیچ تاثیری نداشت قطعش کردم. الان اگه دوباره قرصارو مصرف کنم کنم تاثیری داره؟!
  4. sheida1990 نوشته است: چون امکانش نبود پیش دکتر خودم برم، به یه دکتر دیگه مراجعه کردم و بهم قرص مونوسیکلین داد. نزدیک به 10 روز استفاده کردم اما چون هیچ تاثیری نداشت قطعش کردم. الان اگه دوباره قرصارو مصرف کنم کنم تاثیری داره؟!
    دوست عزیز.... لطفا در مورد دارو و نظر پزشک زود تصمیم گیر نکنید.... بعضی از دارو ها تا زمان تاثیر بر روی پوست خیلی بیشتر از 10 روز زمان نیاز دارد.... برای شروع دوباره هم لطفا به پزشک مراجعه کنید.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید