شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

شكل ناحيه تناسلي(خود ارضايي)

1. سلام

يه سوالي كه خيلي ذهنمو مشغول كرده خواهش ميكنم كمك كنيد كه نگرانيم رفع بشه
    شكل ظاهري ناحيه تناسلي من يعني لبه هاي بزرگ اون چروك شده و تيره در كل زشت شده ،و متاسفانه قبلا خودارضايي ميكردم
    ميخوام بدونم اين بد شكل شدن اثر خودارضايي؟؟
    آيا ديگران مثل همسر يا دكتر متوجه انجام خودارضايي من ميشن؟؟

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. Ms_Neda22 نوشته است: سلام

يه سوالي كه خيلي ذهنمو مشغول كرده خواهش ميكنم كمك كنيد كه نگرانيم رفع بشه
    شكل ظاهري ناحيه تناسلي من يعني لبه هاي بزرگ اون چروك شده و تيره در كل زشت شده ،و متاسفانه قبلا خودارضايي ميكردم
    ميخوام بدونم اين بد شكل شدن اثر خودارضايي؟؟
    آيا ديگران مثل همسر يا دكتر متوجه انجام خودارضايي من ميشن؟؟

سلام دوست خوبم
    این شکلی که گفتی هیچ ربطی به خودارضایی نداره و در کل طبیعی هست، هیچ دو خانمی را نمیتونی پیدا کنی که آلت تناسلیشون شبیه به هم باشه، یعنی در هر شخصی به شکلی یا رنگی هست و این کاملا طبیعی هست، یه مورد دیگه اینکه با گذراندن هر مرحله از زندگی ممکنه شکل ظاهری و رنگ آلت تناسلی کمی تغییر کنه، پس نگران نباش و مطمئن باش که با خودارضایی شکل آلت تغییری نخواهد کرد.
    در مورد سوال دوم: اگر باکره هستی تا زمانی که با خودارضایی به پرده ات آسیب نرسونی هیچ کسی متوجه خودارضایی نمیشه(منظورم خودارضایی از ناحیه کلیتوریس هست) اما اگر خودارضایی داخل واژن با از بین بردن پرده باشه اون بحثش جداست.
    درکل علامتی وجود نداره که همسر یا دکتر متوجه خودارضایی بشند.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. با سلام، تو خیلی از جاها نوشته که تغیر شکل ناحیه تناسلی بر اثر خودارضایی امری اجتناب ناپذیره. و بنظر منم شکل طبیعی و ژنتیکی با شکلی که ایجاد شده فرق میکنه. من از 8 سالگی این کارو با فشار زیاد مثلا با لب میز انجام میدادم بطوریکه همه وزن بدنم رو این قسمت بود و بعد از حدود 6،7 سال دیگه هیچ لذتی از اینکار نبردم و خود به خود ترکش کردم و الان که سالها گذشته تازه متوجه اشتباهم شدم و تغیر شکل و بی حسی رو میبینم.(بلند شدن پوست کلیتوریس و لبه های داخلی و تیره و چروک بودن اونها) در همین مدت چند سال ایجاد شد. الان بنظر شما شوهر آیندم نمیفهمه؟ آیا لذتی از رابطم خواهم برد؟ نیازی به جراحی دارم؟

4. Saye94 نوشته است: با سلام، تو خیلی از جاها نوشته که تغیر شکل ناحیه تناسلی بر اثر خودارضایی امری اجتناب ناپذیره. و بنظر منم شکل طبیعی و ژنتیکی با شکلی که ایجاد شده فرق میکنه. من از 8 سالگی این کارو با فشار زیاد مثلا با لب میز انجام میدادم بطوریکه همه وزن بدنم رو این قسمت بود و بعد از حدود 6،7 سال دیگه هیچ لذتی از اینکار نبردم و خود به خود ترکش کردم و الان که سالها گذشته تازه متوجه اشتباهم شدم و تغیر شکل و بی حسی رو میبینم.(بلند شدن پوست کلیتوریس و لبه های داخلی و تیره و چروک بودن اونها) در همین مدت چند سال ایجاد شد. الان بنظر شما شوهر آیندم نمیفهمه؟ آیا لذتی از رابطم خواهم برد؟ نیازی به جراحی دارم؟

ببینید این «خیلی جاها» رو باید از نظر اعتبار در نظر بگیرید و بعد به حرفشون استناد کنید. خیلی باورهای نادرستی در موارد مختلف وجود داره و سینه به سینه نقل می‌شه که اصلاً و ابداً درست نیستن و متخصصین کاملاً ردش کردن.
    این هم یکی از این موارده.
    خودارضایی تأثیری در شکل ناحیه‌ی تناسلی نداره. مگر این که بخواد کار خاص و غیرمعمولی انجام بشه که آسیب خاصی بزنه، که همون طور که چنین کاری با هر عضو دیگه‌ی بدن انجام بشه آسیب می‌بینه، ناحیه‌ی تناسلی هم مستثنی نیست.
    ولی خودارضایی به شیوه‌های معمولش که غالباً مالش کلیتوریس و لب‌های بزرگ و کوچکه هیچ گونه تأثیری در ظاهر این ناحیه نداره. چه مالش با دست صورت بگیره، چه با اشیاء معمول دیگه. در صورتی که طی خودارضایی شیئی وارد واژن بشه بکارت آسیب می‌بینه ولی باز هم تغییر خاصی در ظاهر واژن ایجاد نمی‌شه.

در مورد شما، بله قطعاً شکل ناحیه‌ی تناسلی شما نسبت به ۸ سالگیتون کاملاً تغییر کرده. همون طوری که همه‌ی اعضای دیگه‌ی بدنتون تغییر کردن. شکل گوش شما هم طی این مدت تغییر کرده و این ارتباطی با خودارضایی نداره. فرآیند رشد بدن شامل تغییرات ظاهری اعضای مختلف می‌شه. ناحیه‌ی تناسلی هم علی‌الخصوص در طی دوران بلوغ تغییرات عمده‌ای پیدا می‌کنه و در سایر طول زندگی هم شکلش کاملاً یکسان نیست.
    بنابراین کسی با دیدن ظاهر اندام تناسلی شما نتیجه‌ای در مورد خودارضایی شما نمی‌گیره.

ولی در این مورد که خودارضایی شما شامل انداختن تمام وزن بدن روی این قسمت بر روی لبه‌ی میز بوده اگه فشار زیاد بوده باشه در دسته‌ی معمول شاید قرار نگیره ولی باز هم فکر نمی‌کنم مشکلی باشه چون اگه بخواد فشار به حد آسیب زدن برسه شما احساس درد و ناراحتی داشتید که مانع لذتتون می‌شد و ادامه نمی‌دادید.
    بی‌حسی که می‌گید بی‌حسی فیزیکیه یا روحی؟ یعنی لمس اون ناحیه به شکلیه که لمس شدنش رو کامل احساس نمی‌کنید؟ یا صرفاً ازش لذت نمی‌برید؟ به احتمال فراوان مورد دومه، و در این حالت بیشتر برمی‌گرده به جنبه‌ی روحی. از این جهت که شما به دلایل مختلف از جمله احساس عذاب وجدان نسبت به کاری که می‌کردید دلسرد شدید و چون احتمالاً این مسئله همراه با زیاده‌روی هم بوده لذتش براتون از بین رفته.
    این که آیا از رابطه لذت خواهید برد، پاسخ قطعی نداره. ولی این که «می‌تونید» از رابطه لذت ببرید پاسخش مثبته. اگه موانع ذهنی از سر راه لذت بردن شما برداشته بشه حتماً لذت خواهید برد. کافیه که نگاه مثبتی داشته باشید و این تفکر رو که «من لذت نمی‌برم» از ذهنتون دور کنید که همین می‌تونه مشکل اصلی شما باشه.
    جراحی هم با توصیفی که کردید خیر. این ویژگی‌ها طبیعیه مگر این که خیلی شدتش زیاد باشه که شکل غیرعادی داشته باشه.

5. سلام من از 10 سالگی با پیشنهاد یکی از دوستانم شروع به خود ارضاعی با فشار شدید اب میکردم و بعد ها که متوجه اشتباهم شدم اون کارو کنار گذاشتم ..اما الت تناسلیم خیلی بد شکل شده و یکی از لبه های داخلیش بزرگ تر شده و باعث ازار روحیم میشه ...متاسفانه تمایلم به ازدواج هم از دست دارم میدم و ترس اینو دارم که طرفم با دیدن الت تناسلیم منو پس بزنه ...نمیدونم چیکار کنم ایا درمانی داره؟باید چیکار کنم؟ممکنه باعث عفونت هم شده باشه؟به دلیل این که یک سری ترشحاتی دارم و خواهش میکنم کمکم کنید..میترسم به پزشک مراجه کنم

6. negar123rn نوشته است: سلام من از 10 سالگی با پیشنهاد یکی از دوستانم شروع به خود ارضاعی با فشار شدید اب میکردم و بعد ها که متوجه اشتباهم شدم اون کارو کنار گذاشتم ..اما الت تناسلیم خیلی بد شکل شده و یکی از لبه های داخلیش بزرگ تر شده و باعث ازار روحیم میشه ...متاسفانه تمایلم به ازدواج هم از دست دارم میدم و ترس اینو دارم که طرفم با دیدن الت تناسلیم منو پس بزنه ...نمیدونم چیکار کنم ایا درمانی داره؟باید چیکار کنم؟ممکنه باعث عفونت هم شده باشه؟به دلیل این که یک سری ترشحاتی دارم و خواهش میکنم کمکم کنید..میترسم به پزشک مراجه کنم

سلام
    دوست عزیز بارها بیان شده که خودارضایی در شکل آلت تناسلی تاثیری نداره...آلت تناسلی با گذشت زمان شکلش تغییر میکنه و این کاملا طبیعیه...مخصوصا بعد از بلوغ جنسی.
    این بیماری نیست که شما دنبال درمانش هستید...فقط کافیه این افکار را از خودتون دور کنید.
    خودارضایی باعث عفونت نمیشه...ترشحات هم اگر بی بو و بی رنگ بدون خارش باشه کاملا طبیعیه...یعنی نبود ترشحات ممکنه مشکل ساز بشه.
    اگر بابت شکل آلت تناسلی خیلی ناراحت هستید پیشنهاد میکنم با یک مشاور مسایل جنسی و زناشویی مشورت کنید.

7. با سلام
    من وقتی دفعات ارضا شدنم زیاد میشود دچار درد عضلات پشت ساق پا میشوم
    اگه ممکن هست راهنمایی کنید.
    .این درد رو در شرایط دیگه هم دارم اما زمانی که زیاد این کار رو انجام میدم حتی در حین انجام (ارتباط جنسی) احساس این درد رو دارم.ضاهرا خیلی به هم مربوط هستن.
    درد رو در مرکر پا احساس میکنم که گاهی به سمت انگشتان پا هم کشیده میشه.به حدی خست که گاهی راه رفتن هم سخت میشه و باید ژلوفن مصرف کنم تا کمی آروم بشه
    ممنون از شما

8. سلام میدونم جای این سوال اینجا نیست ولی تو تاپیک خودش نتونستم بپرسم
    من تو عقد از همسرم جدا شدم و هنوز باکره هستم ولی حدودچهارسال هست که به دور از چشم خانوادم صیغه پسری هستم و چون خانوادم متوحه نشن رابطه واژینال نداشتیم و این اواخر حدودا هفته ای دو یا سه بار رابطه مقعدی داریم (قبلا کمتر بود) میخواستم بدونم پزشک تا چه مدت میتونه این رابطه رو تشخیص بده؟

9. سلام من یه سوال دارم .بعد از خودارضایی کمی از منی های خارج شده به دهنم ریخت و مجبور شدم قورت بدم.الان ممکنه که ایدز یا هرگونه بیماری دیگری بگیرم ؟  این نکته را هم بگم که من پسری 15 ساله هستم .

10. با سلام و خسته نباشید
    آقای دکتر من دختری 23 ساله هستم سالها خودارضایی میکردم حتی بعضی روزا چندین بار
    نمیدونستم چه عوارضی داره. وقتی فهمیدم گذاشتم کنار، مدت 8 ماهی اینکارو نکردم.
    الان که نامزد کردم هیچ حسی به همسرم ندارم و حتی دخول انجام میده من احساسی ندارم و اصلا نمیدونم ارضا شدن و ارگاسم چطوریه
    خیلی ناراحتم. بنظر شما مربوط به خودارضایی های قبل می باشد؟ اصلا باید چیکار کنم تا درمان شم؟
    دکتر رفتم بهم قرصای ویتامین داد و یه قطره مالیدنی قبل از نزدیکی ولی اصلا تاثیر نداشتند.

11. Ms_mahsa00 نوشته است: با سلام و خسته نباشید
    آقای دکتر من دختری 23 ساله هستم سالها خودارضایی میکردم حتی بعضی روزا چندین بار
    نمیدونستم چه عوارضی داره. وقتی فهمیدم گذاشتم کنار، مدت 8 ماهی اینکارو نکردم.
    الان که نامزد کردم هیچ حسی به همسرم ندارم و حتی دخول انجام میده من احساسی ندارم و اصلا نمیدونم ارضا شدن و ارگاسم چطوریه
    خیلی ناراحتم. بنظر شما مربوط به خودارضایی های قبل می باشد؟ اصلا باید چیکار کنم تا درمان شم؟
    دکتر رفتم بهم قرصای ویتامین داد و یه قطره مالیدنی قبل از نزدیکی ولی اصلا تاثیر نداشتند.

سلام
    دوست عزیز شما مطمئنید که همسرتون را دوست دارید؟....ممکنه مشکل شما روحی باشه نه جسمی.
    پیشنهاد میکنم با یک مشاور مسایل زناشویی مشورت کنید...مطمئنا خیلی تاثیر گذار خواهد بود.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید