شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

آیا من به جراحی واریکوسل نیاز دارم؟

1. با عرض سلام و خسته نباشيد. من 3تا از متخصصهاي اورولوژي که معاينم کردن با توجه به نتايج آزمايش گفتن که عمل واريکوسل انجام بدم. ميخوام مطمئن بشم با توجه به شرايطم عمل لازمه برام؟ اينم بگم من سربازم تو تبريز و اينجا به همين راحتيا کسي رو عمل نميکنن چون مجبورن بهش مرخصي بدن. برا همين ميگم حتما ضروري هستش که دکتر عضو کميسيون نظام ميگه بايد عمل بشم. 2 بارم آز اسپرم و سونو دادم که به شرح زيره(نتايج هر دو شبيه هم است):
    هر دو بيضه از نظر شکل و اکوژنيسته نرمال هستن.
    اندازهبيضه راست:20در 28 و چپ 16در22(در سونو دوم نوشته راست22در52 و چپ 16 در41)
    قطر وريد شبکه بيضه در چپ با انجام مانور 2.2 ميلي متر است.
    واريکوسل گريد 2 مشهود است.
    volume:7ml
    color:milki
    viscosity:norm
    ph:8
    concentration:60m/ml
    pr:56%
    np:8%
    :im26%
    pr+np:71
    field:4
    quantity:90
    rbc:0-1
    wbc:1-2
    norm form:70%
    abnorm form:30%
    sperm agglutination were seen
    aggregation:trace
    ممنون ميشم راهنماييم کنيد

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. با سلام خدمت بزرگواران
    حدود یه هفته پیش به دلیل درد های مزمن ناحیه زیر ناف و بیضه ها به دکتر مراجعه کردم و برام سونو نوشت ... به پزشک که نشون دادم یه آمپول و قرص واسم نوشت و گفت باد فتق داری Neutral
    از جناب دکتر خواهشمندم در صورت امکان جواب آزماش بنده رو ترجمه کنن واسم...
    -با افزایش فشار شکمی دیلاتاسیون یک سوم فوقانی کانال ایگ.یینال راست قابل مشاهده است که همراه محتویات شکمی و اندکی مایع آزاد به داخل آن بوده و مطرح کننده هرنی ایگویینال راست می باشد.
    -کانال ایگویینال چپ اینتکت است.
    -پروستات با اکوی پارانشیمال نرمال ، هموژن بوده و به حجم 23.5 سی سی رویت شد .
    با تشکر

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید