شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

زایده گوشتی در ورودی مقعد

1. با عرض سلام و خسته نباشید بابت سایت پربارتون

بنده حدود دو سه سال پیش مشکل شقاق در مقعد داشتم که با دارو برطرف شد اما بعد از آن چند زایده گوشتی در دهانه مقعد (در قسمت بیرونی)بوجود آمد که هنوز هم هست...همان موقع به دکتر این مورد را گفتم اما گفت باید با عمل اینا را برداریم و اگر اذیتت نمیکنه نسبت بهش بی خیال شو،حتی با لیزر این قسمت هم مخالف بود....از آن زمان به بعد هم هرموقع به دکتر مراجعه میکنم همینو میگه و به هیچوجه زیر بار عمل نمیره....راستش من با حرفای دکترم توجیه نشدم که چرا عمل نمیکنه....میخوام اینجا بپرسم مگه عمل سختی داره که اینطور میگه؟ اصلا چرا اینطور میگه؟ بالاخره این مورد هم حتما یک راه درمانی داره چون واسه هر کسی این مورد ناخوشایند هست و دوست نداره که اینطور باشه.
    پیشاپیش ممنونم از دوستانی که محبت میکنند و جواب سوالمو میدند.

2. rmina121

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    دوست عزيز سلام
    خوبه كه با دكتري روبرو شدي كه بهت ميگه عمل نميكنه. چون نه تنها عملش موفقيت آميز نيست علاوه بر اين عوارض بسيار زيادي بعد عمل وجود داره و اين ضايعه گوشتي قابل برگشته. اين ضايعه يه عاملش به اعصاب برميگرده و يه عامل ديگش كم خوني و .... . براي كنترل اعصاب خودت، سعي كن زياد حرص و جوش براي مسائل روزمره زندگي نخوري و براي كم خوني من پيشنهاد ميكنم يه آزمايش كم خوني بدي و اگر به اين عامل مربوط بشه دكتر برات داروي كم خوني تجويز بكنه. من پيشنهاد ميكنم هفته اي 2 بار كپسول ففول خارجي رو بخوري كه خيلي مفيده. علاوه براين مي توني ماهي يكبار جگر گوسفند بخوري و همچنين الان كه فصل پاييزه و اسفناج تو سبد كالا وجود داره، تهيه كني و خورشت آلو اسفناج ميل كني. به حرف دكترت هم گوش كن. اگر بي خيالش بشي در طولاني مدت يعني حدود تقريبا 6 يا 7 ماه اون ضايعه وارد مقعد ميشه و از بيرون چيزي رو مشاهده نميكني. بنظرم اگر نسبت به هر بيماري حتي سرطانش كه بدترين بيماري هستش آدم بيخيال بشه، اون بيماري خوب ميشه. اينكه يه چيز خيلي كوچولو هستش كه منم دارم و بيخيلاش شدم و خودش برطرفش شد و رفت داخل مقعد. پس خدارو شكر كن كه دكترت بخاطر پول عمل نخواست تو رو زير تيغ جراحي ببر و عوارض بدي نصيبت كنه و دوباره كه اين ضايعه برگرده. تازه اون موقع واقعا مي سوختي كه عمل كردي و دوباره برگشته. دقيقا مثل كمردرد كه اگر عمل كني دوباره بعد يه مدت كمردرد مياد سراغ اين ضايعه هم بعد عمل برميگرده. پس شاد باش كه عمل نكردي.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. maria64 نوشته است:
    با عرض سلام و خسته نباشید بابت سایت پربارتون

بنده حدود دو سه سال پیش مشکل شقاق در مقعد داشتم که با دارو برطرف شد اما بعد از آن چند زایده گوشتی در دهانه مقعد (در قسمت بیرونی)بوجود آمد که هنوز هم هست...همان موقع به دکتر این مورد را گفتم اما گفت باید با عمل اینا را برداریم و اگر اذیتت نمیکنه نسبت بهش بی خیال شو،حتی با لیزر این قسمت هم مخالف بود....از آن زمان به بعد هم هرموقع به دکتر مراجعه میکنم همینو میگه و به هیچوجه زیر بار عمل نمیره....راستش من با حرفای دکترم توجیه نشدم که چرا عمل نمیکنه....میخوام اینجا بپرسم مگه عمل سختی داره که اینطور میگه؟ اصلا چرا اینطور میگه؟ بالاخره این مورد هم حتما یک راه درمانی داره چون واسه هر کسی این مورد ناخوشایند هست و دوست نداره که اینطور باشه.
    پیشاپیش ممنونم از دوستانی که محبت میکنند و جواب سوالمو میدند.

دوست عزیز
    ببنید وقتی شما دچار شقاق شدید باید بدونید که شقاق کلا رفع نمیشه و در واقع به صور این زایده ها گاها باقی می مونه
    اما در مورد جراحی باید بگم علتش میتونه چند مورد باشه:یکی احتمال بازگشته
    دوم اینکه ممکنه باقت اسفنکتر مقعد صدمه ببینه و یکم کنترلتون رو از دست بدید .البته این ممکنه و قطعی نیست
    سوم اینکه یک عمل جراحی حساب میشه و عوارض خاص خودشو داره.
    ببنید دوست عزیز جراحی رو وقتی انجام میدن که لزومی احساس بشه و مزایاش بیشتر از معایب باشه اما در مورد شما شاید دکتر این نیاز رو نمیبینه و احساس میکنه عوارض بیشتر از چیزی که شما تصور میکنید.به هر حال باز هم میتونید با دکترهای دیگه هم مشورت کنید اما واقعا وجود این چند ناحیه به نسبت جراحی عورض کمتری داره.حتی بسیاری از پزشکان بواسیر رو تا به مرحله خاصی نرسیده جراحی نمیکنن و به بیمار میگن نرمش های خاصی رو برای داخل کشیدن نجام بده.مورد شما هم چیزی مشابه این قضیه اس
    باز هم اگر خیلی اصرار دارید با یکی یا دو متخصص فقط مشورت کنید و جمع بندی نظرات کنید و فقط مدام اصرار به جراحی نکنید.به هر جهت متخصصین در این زمینه ها اینقدر موارد دیدن که توصیه هاشون بر اون اساسه و برای پزشک شماهم خیلی راحته قبول کنه و کلی هزینه هم بگیره اما وقتی اینکارو نمیکنه یعنی ضرورتی نیست

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  4. rmina121

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام
    دوست عزيزمون خوب توضيح دادند. پيشنهاد ميكنم از داروخانه پماد ركتول را تهيه كنيد و روزي دوبار مصرف نماييد. اين دارو بسيار مفيده و در درومان بيماري شما بسيار ارزشمند.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  5. با سلام. من احساس میکنم مشکل شقاق دارم.
    چون هرچندمدت یبار در اثردفع وقتی به خودم فشارمیارم احساس درد و سوزش خفیف فقط در دهانه خروجی مقعد احساس میکنم و گاهی اوقات کمی خونم میاد.ولی چون مقطعیه لزومی نمیبینم که به دکتر مراجعه کنم.به نظر شما مشکلی برام پیش نمیا؟

6. samira789 نوشته است: با سلام. من احساس میکنم مشکل شقاق دارم.
    چون هرچندمدت یبار در اثردفع وقتی به خودم فشارمیارم احساس درد و سوزش خفیف فقط در دهانه خروجی مقعد احساس میکنم و گاهی اوقات کمی خونم میاد.ولی چون مقطعیه لزومی نمیبینم که به دکتر مراجعه کنم.به نظر شما مشکلی برام پیش نمیا؟

بهتره بررسی بشه تا از مشکلات بیشتر در آینده جلوگیری بشه

7. samira789 نوشته است: با سلام. من احساس میکنم مشکل شقاق دارم.

سلام
    دوست خوبم به قول خودتون به احتمال زیاد مشکل شقاق دارید البته خیلی خفیف و در مرحله مقدماتی، که اگر پیگیری نکنید این بیماری شدیدتر میشه و علائم دیگری بهتون نشون میده....پس اصلا اینطور فکر نکنید که مورد خاصی نیست و لزومی به پیگیری نداره...کوچکترین مورد در ناحیه مقعد باید اساسی پیگیری بشه، اصلا شوخی بردار نیست.
    لطفا سهل انگاری نکنید و حتما به یک پزشک جراحی عمومی مراجعه کنید تا معاینه بشید...اگر شقاق باشه در مراحل اولیه فقط با یک نسخه و یک پماد درمان ميشيد...اما اگر بیماری مزمن بشه حتی در صورت درمان اگر مراقب نباشید باز عود میکنه و علايمش تا آخر عمر همراهتون خواهد بود.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید