شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

اختلال تیرویید در بارداری و سقط جنین

1. سلام یه سئوال در مورد تیروئید دارم خواهش می کنم بهم جواب بدید خیلی برام مهمه: من اردیبهشت امسال باردار شدم، نیمه خرداد آزمایش بارداریم مثبت شد همزمان آزمایش تیروئید هم دادم که tsh: 6.5 بود t4:5.5 و t3:1.6 بود با تاخیر سه هفته ای به متخصص غدد مراجعه کردم و روزی یک قرص برام تجویز کردن، با گذشت سه هفته از مصرف قرص و در دو ماه و نیم حاملگی با مراجعه به سونوگرافی متوجه شدم جنین ضربان قلب نداره و رشد نکرده و مرده و سقط شد مصرف قرص را برای مدت ده روز قطع کردم و دوباره به متخصص غدد مراجعه کردم دوباره آزمایش دادم tsh: 0.5 بود t4:102 و t3:1.6 و anti tpo: 76 بود، متخصص غدد روزی نصف قرص برایم تجویز کرد، امابا شروع خوردن قرص دچار بی نظمی شدید قاعدگی شدم ،دو ماه از مصرف قرص گذشت و من همچنان بی نظمی شدیدی داشتم و اواخر دچار بی خوابی شدیدی هم شده بودم دوباره آزمایش دادم که متوجه پرکاری تیروئید شدم، tsh: کمتر از 0.05 شده بود و t4:31 و t3:0.39 شده بود متخصص گفت مصرف قرص را قطع کنم و دوباره آزمایش را سه هفته در آزمایشگاه دیگری تکرار کنم، الان چند روزیه که قرص را قطع کردم اوضاع پریود و خوابم بهتر شده، حالا سئوالم اینه من که با خوردن روزی نصف قرص دچار این دچار پرکاری شدم آیا می تونه علت مرگ جنین در بارداری قبلم همون مصرف قرص باشه، آیا امکان داره من از اول اصلا کم کاری نداشتم و آزمایشگاه اشتباه تشخیص داده، یا این که دوز مصرف دارو زیاد بوده؟ برای بارداری بعدم این مسئله خیلی مهمه. ممنون

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید