شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

تنگی نفس شدید و احساس مرگ

1. یه هفته پیش صبح زود پدرم از خواب بیدارم کرد که نمیتونم نفس بکشم و دارم میمیرم و مثل دیوونه ها این طرف اون طرف میرفت دس پاچه شده بودم هی میگفت دارم خفه میشم سریع خوابوندمش بهش تنفس دهان به دهان دادم گفت بهتر شدم پا شدم ماشینو بردم بیرون که دوباره اینجوری شد دوباره  تنفس دهان به دهان تا رسیدیم بیمارستان بهش ماسک و دیازپام زدن و ازش نوار قلب و عکس سینه گرفتن هم نوار قلب هم ریه هاش سالم بود پزشک عمومی بعد از 3 ساعت بستری مرخصش کرد ولی گفت احتمالا بیماری عصبی باشه . چون میترسیدم همونجا بردمش پیش یه روانپزشک 5 روز بستری بود دکترش میگفت اینا همش عصبیه و نباید استرس داشته باشه و .. 5 جور قرص براش نوشته صبح اوردمش خونه تا عصر خوابیده بود که دوباره منو صدا زد که علی بدو بیا دارم خفه میشم هی میگفت قلبمو ببین داره میاد تو دهنم تنفس دهان به دهان و بعد از 5 دقیقه خوب شد ،الانم ترسیدم اگه اینجوری باشه همیشه باید یکی پیشش باشه و اصلا زندگیمون مختل شده به نظرتون چیکار باید بکنم؟
    در ضمن بابام مدتهاس که مشکل بیخوابی داره و شبها کلونازپام میخوره ،چند ماهی هم میشه خواهرم با شوهرش دعواشون شده و خونواده ما درگیره این جور مسائل هم هست.
    کسی اگه میدونه بگه تورو خدا

2. من 32 سالمه و تنگی نفس عصبی دارم و گاهی اونقدر شدید میشه که از خواب با حالت خفگی بیدار میشم. الآن 2-3 ماهه که با کم شدن استرسها توی خونه این حمله ها خیلی کمتر شده. من دکترهای زیادی رفتم، قرصی که من رو خوب میکرد فقط زاناکس(آلپرازولام 0.5 بلژیکی یا آمریکایی) ایرانیش اصلا جواب نمیده. این قرص رو اوایل تا یکی دو هفته هر شب یه نصفه خوردم و بعد از اون فقط در مواقعی که حالت تنگی نفس رخ میده. خواب رو هم تنظیم میکنه. خیلی سریع عمل میکنه فقط اینکه یه مدتی تو داروخونه ها نایاب شده بود اما الآن با نسخه فکر کنم گیر بیاد.
    راستی حتما یه آرامبخش بی ضرر هم باید مصرف کنه که من خودم تریهگزفینیدل 2 ساخت شرکت شهر دارو رو پیشنهاد میکنم یادت باشه فقط این برند جواب میده. این قرص پایه الکلی هستش نه آمینی بنابراین وابستگی نمیاره و فقط در مواقع دپرسی مصرف میشه.
    متاسفانه بیشتر روانشناسا و روانپزشکا تو ایران معمولا قرص هایی تجویز میکنن که اعتیاد آور و دیر اثر هستند. خیلی تحقیق کن و همینطوری قرص هایی که دکترها میدن به پدرت تجویز نکن. خونه رو هم یه وارسی کن ببین ماده شیمیایی نگهداری نمیکنید مثلا حلال های قوی یا گونی برنج تو خونه نگهداری نمیکنید چون ممکن توش قرص برنج باشه و گاز فسفید هیدروژن آزاد کنه یا گوشه های دیوار و فرش ها رو چک کن ببین کپک وجود نداشته باشه چون ممکنه تنگی نفس ناشی از واکنش آلرژیک سیستم ایمنی بدن باشه. اگه جدیدا چیز خاصی مثل یه نوع آدامس یا ... مصرف میکنه هم مد نظرت باشه.
    ایشالا خوب میشه

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید