شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

احساس توده در گلو هنگام شب

1. سلام.خسته نباشید.دکتر من مدتیه(حدود یک ماه) که وقتی آب دهنم رو قورت میدم حس می کنم یه چیز سفت تو گلومه که آب دهنم به سختی از روش رد میشه و پایین میره.موقع خواب خیلی عذاب می کشم.درد نداره ولی حسش عذاب آوره.موقع غذا خوردن اذیت نمی شم ولی مدت زیادیه بخاطرش شبا نمی تونم بخوابم.همش یا به گلوم ضربه می زنم یا فشار میدم یا سرمو کلی کج میذارم تا این حس کمتر بشه تا بتونم بخوابم.گاهی اینقدر اذیت میشم که تا صبح گریه می کنم.اصلا دلم نمی خواد شبا بخوابم چون می دونم باید کلی عذاب بکشم تا خوابم ببره.نه جدیدا سرما خوردم و نه چیزی تو گلوم گیر کرده.می ترسم پیگیری کنم.ترجیح میدم نرم سراغش ولی فکرای بد آرومم نمی ذاره.من نمی دونم چطور می تونم جواب سوالم رو در سایت پیدا کنم.می دونم نباید سوال خصوصی باشه.لطف کنید برام بفرستید چطور جوابو تو سایت پیدا کنم.خیلی از شما و سایتتون راضیم.دراین زمینه یکی از بهترینها هستید.همیشه موفق باشید.

2. may4597 نوشته است: سلام.خسته نباشید.دکتر من مدتیه(حدود یک ماه) که وقتی آب دهنم رو قورت میدم حس می کنم یه چیز سفت تو گلومه که آب دهنم به سختی از روش رد میشه و پایین میره.موقع خواب خیلی عذاب می کشم.درد نداره ولی حسش عذاب آوره.موقع غذا خوردن اذیت نمی شم ولی مدت زیادیه بخاطرش شبا نمی تونم بخوابم.همش یا به گلوم ضربه می زنم یا فشار میدم یا سرمو کلی کج میذارم تا این حس کمتر بشه تا بتونم بخوابم.گاهی اینقدر اذیت میشم که تا صبح گریه می کنم.اصلا دلم نمی خواد شبا بخوابم چون می دونم باید کلی عذاب بکشم تا خوابم ببره.نه جدیدا سرما خوردم و نه چیزی تو گلوم گیر کرده.می ترسم پیگیری کنم.ترجیح میدم نرم سراغش ولی فکرای بد آرومم نمی ذاره.من نمی دونم چطور می تونم جواب سوالم رو در سایت پیدا کنم.می دونم نباید سوال خصوصی باشه.لطف کنید برام بفرستید چطور جوابو تو سایت پیدا کنم.خیلی از شما و سایتتون راضیم.دراین زمینه یکی از بهترینها هستید.همیشه موفق باشید.

دوست عزیز
    خیلی متاسفم این تجربه تلخ رو دارید
    اما توصیه اول اینه که حتما برید دکتر و معاینه بشید و ببنید علتش چیه.چون حتی اگر موردی هم باشه تو مراحل اولیه میتونن اقدام مناسبی براتون انجام بدن و وقتی خیلی پیشرفته بشه کار سخته

اما در مورد مشکلتون من دو مورد مشابه شمارو دیدم.یکی برادرم که ایشونهم شش ماهی اذیت شدند و در نهایت عفونت شدید گلو حساسیت تایید تشخیص شد که منجر به تورم لوزه و زبان کوچیک شده  و بعد از درمان کافی این حالت برطرف شد

مورد دوم که بنظرم بیشتر شبیه این مورد هستید چون ایشونم با کج کردن سر به عقب و فشار بهتر میتونست بخوابن.این بود که دچار افتادگی زبان کوچیک شده بودند.علتش رو شل شدن عضلات نگهدارنده ناحیه اعلام کردند و گفتند بیش از اندازه پایین اومده و نمیشه برش گردوند و طی یه جراحی خیلی ساده مشکلشون رفع شد.یادمه میگفتند همش احساس میکنن چیزی تو گلوشونه اما موقع خوردن مشکلی نداشتند و اینکه صبحا کمتر این حسو داشتند و با گذر زمان در طول روز و صحبت کردن  زیاد خصوصا تو بعضی روزها این براشون تشدید میشده به شدت
    پس دوست عزیز بجای نگرانی و وارد کردن فشار روحی و روانی به خودتون به  متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کنید و بررسی بشید.اگر تهران حضور دارید بیمارستان امیر اعلم در زمینه گوش و حلق و بینی تخصصی هستند و بهتر به اونجا مراجعه کنید چون تمامی امکانات موجود دارند

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. من همون کسی هستم که مشکل حس توده در گلو داشتم.به پیشنهاد شما به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کردم.فقط پرهیز غذایی از ادویجات و میوه هایی مثل طالبی و خربزه رو تجویز کرد که بی فایده بود.متاسفانه هیچ تغییری نکردم.خیلی نا امید شدم از درمان.ترجیح دادم با این شرایط سخت خودم کنار بیام.لطفا اگر کسی مورد مشابهی سراغ داره که خوب شده منو در جریان بذاره.ممنون از شما

4. may4597 نوشته است: من همون کسی هستم که مشکل حس توده در گلو داشتم.به پیشنهاد شما به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کردم.فقط پرهیز غذایی از ادویجات و میوه هایی مثل طالبی و خربزه رو تجویز کرد که بی فایده بود.متاسفانه هیچ تغییری نکردم.خیلی نا امید شدم از درمان.ترجیح دادم با این شرایط سخت خودم کنار بیام.لطفا اگر کسی مورد مشابهی سراغ داره که خوب شده منو در جریان بذاره.ممنون از شما

دوست عزیز
    ببندی این مشکل شما کاملا باید توسط متخصص بررسی بشه.اگر میتونید به متخصص دیگه ای مراجعه کنید.اگر تهران ساکنید برید بیمارستان امیر اعلم چون ویژه گوش و حلق و بینیه و تمامی تجهیزات برای بررسی تکمیلی هست

اما کلا باید بگم خدمتتون که اگر تایید بشه که علت حساسیته،زمان میبره این موضوع برطرف بشه و باید صبر کنید.در یکی از دوستان بنده دکتر اسپری دادند و کمکشون کرئه.درسته کامل برطرف نشده اما دیگه براشون قابل تحمل شده.چون شرایط ایشونم طوری بود که زندگیشون مختل شده بود و اعصابشون به شدت خرد بود
    ببنید دوست عزیز از بردن اسم دارو اجتناب میکنم چون واقعا ممکنه دارو برای شرایط شما مناسب نباشه و مشکلتون رو بیشتر کنه.بنابراین توصیه میکنم ناامید نشید و باز هم مراجعه به پزشک رو امتحان کنید
    امیدارم زودتر خوب بشید و این تجربه تلخ رو فراموش کنید

5. دوستان من هم احساس وجود توده در گلو دارم. البته بعضی وقتا ولی هر روز سراغم میاد.
    به نظرتون این عاملش چیه؟ البته به نظرم عامل استرس هست ولی نمیدونم.

6. asma2221

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    این یه موردخاصه که ماهایی که اطلاعات کامل پزشکی نداریم نمی تونیم جواب بدیم(منظورم ازموردخاص اینه که فقط بایدپزشک متخصص یافوق تخصص رسیدگی کنه)

7. may4597 نوشته است: من همون کسی هستم که مشکل حس توده در گلو داشتم.به پیشنهاد شما به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کردم.فقط پرهیز غذایی از ادویجات و میوه هایی مثل طالبی و خربزه رو تجویز کرد که بی فایده بود.متاسفانه هیچ تغییری نکردم.خیلی نا امید شدم از درمان.ترجیح دادم با این شرایط سخت خودم کنار بیام.لطفا اگر کسی مورد مشابهی سراغ داره که خوب شده منو در جریان بذاره.ممنون از شما

سلام
    من در ٣ حالت اينجوري مي شم
    سرما كه مي خورم البته بعضي وقت ها
    مشكلات گوارشي كه برام پيش مياد مثل   زماني كه غذا سر دلم مانده ( رودل )
    و اخرين مورد خوردن بعضي از مواد غذائي كه متاسفانه داخل ان از جوش شيرين استفاده شده مثل نان و بيسكوييت و شيريني

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید