شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

در رفتگی کتف و تمرین ورزش

1. سلام . خسته نباشید .
    من حدود یک سال و نیم پیش در تمرینات کشتی کتف دست راستم توسط حریف به جلو کشیده شد و احتمالا دچار دررفتگی شد اما همان موقع دستم به صورت خود به خود جا افتاد.طوری که اصلا درد نداشتم و به تمرین هم ادامه دادم . فردا صبح این اتفاق مقداری کتفم درد میکرد ولی خودش بعد از دو سه روز خوب شد . در ضمن من حدود شش سال است که بدنسازی کار میکنم و پس از در رفتگی دوباره تمرینات بدنسازی رو هم ادامه دادم و هیچ مشکلی نداشتم حتی محدودیت حرکتی هم پیدا نکردم و دستم در همه زوایا به خوبی و بدون درد حرکت می کند .اما پس از اون در رفتن چندین بار دیگر هم به صورت خفیف تر از حالت قبلی در رفت . مثلا در حرکت پلاور دمبل ، یا هنگام سرویس زدن در والیبال یا پرتاب کردن سنگ که دوباره خودش جا می افتاد . طبق اطلاعاتی که از اینترنت پیدا کردم اونایی که کتفشون در میره معمولا توی خواب هم در رفتگی براشون اتفاق میوفته و یا موقع لباس پوشیدن دچار مشکل می شوند اما من هیچ کدام از این مشکل هارا ندارم . به دکتر متخصص هم مراجعه کرده ام . پس از معاینات سطحی و بررسی دامنه حرکتی گفتند که مشکلی نیست چون هیچ دردی ندارم . اما الان وقتی که دستم رو از کنار بدنم بالا میاورم و کمی از حالت موازی با سطح زمین بالا  تر میبرم مفصلم صدا میکند . هم چنین وقتی که خودم بررسی میکنم میبینم که عضله میانی سرشانه ام در سمت چپ کامله ولی در سمت راست تو رفتگی داره . خواهشا راهنماییم کنید . اگر به عمل احتیاج داشته باشه ولی دردی نداشته باشه و بتونی بدون عمل به زندگی عادی ادامه بدی آیا در آینده مشکلی به وجود خواهد آورد؟ ممنون

2. درود بر شما

دوست عزيز کمی به خودت فرصت بده و به قولی باهاش ور نرو تا غضروفش بتونه خودش رو ترميم کنه.

اگه همينطور ادامه بدی هميشه اين عارضه رو با خودت خواهی داشت و در سن بالا هم امکان ترميم کمتر می شه.

پس سعی کن
    1- هر روز چک و امتحانش نکنی.
    2-با ورزش سنگين بهش فشار نيار
    3- سعی نکن امتحانش کنی ببینی بالاتر میاد يا نه

به حال خودش رها کن

البته می تونی وقتی استراحت می کنی بدون اينکه حرکتش بدی روش تمرکز کنی و با تمرکز گرم می شه و ترميمش سرعت پيدا می کنه

شاداب باشيد

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. hosseinnia نوشته است: سلام . خسته نباشید .
    من حدود یک سال و نیم پیش در تمرینات کشتی کتف دست راستم توسط حریف به جلو کشیده شد و احتمالا دچار دررفتگی شد اما همان موقع دستم به صورت خود به خود جا افتاد.طوری که اصلا درد نداشتم و به تمرین هم ادامه دادم . فردا صبح این اتفاق مقداری کتفم درد میکرد ولی خودش بعد از دو سه روز خوب شد . در ضمن من حدود شش سال است که بدنسازی کار میکنم و پس از در رفتگی دوباره تمرینات بدنسازی رو هم ادامه دادم و هیچ مشکلی نداشتم حتی محدودیت حرکتی هم پیدا نکردم و دستم در همه زوایا به خوبی و بدون درد حرکت می کند .اما پس از اون در رفتن چندین بار دیگر هم به صورت خفیف تر از حالت قبلی در رفت . مثلا در حرکت پلاور دمبل ، یا هنگام سرویس زدن در والیبال یا پرتاب کردن سنگ که دوباره خودش جا می افتاد . طبق اطلاعاتی که از اینترنت پیدا کردم اونایی که کتفشون در میره معمولا توی خواب هم در رفتگی براشون اتفاق میوفته و یا موقع لباس پوشیدن دچار مشکل می شوند اما من هیچ کدام از این مشکل هارا ندارم . به دکتر متخصص هم مراجعه کرده ام . پس از معاینات سطحی و بررسی دامنه حرکتی گفتند که مشکلی نیست چون هیچ دردی ندارم . اما الان وقتی که دستم رو از کنار بدنم بالا میاورم و کمی از حالت موازی با سطح زمین بالا  تر میبرم مفصلم صدا میکند . هم چنین وقتی که خودم بررسی میکنم میبینم که عضله میانی سرشانه ام در سمت چپ کامله ولی در سمت راست تو رفتگی داره . خواهشا راهنماییم کنید . اگر به عمل احتیاج داشته باشه ولی دردی نداشته باشه و بتونی بدون عمل به زندگی عادی ادامه بدی آیا در آینده مشکلی به وجود خواهد آورد؟ ممنون

سلام

دکتر متخصصی که مراجعه کردید متخصص اُرتوپدی بوده؟
    توصیه می‌کنم به متخصص اُرتوپدی مراجعه کنید تا علاوه بر معاینات بالینی، براتون MRI درخواست بشه؛ گزارش MRI رو قرار بدید تا ببینم.    

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. سلام
    ممنون از راهنمایی ها
    دکتری که رفتم متخصص ارتوپد بود و میگن که دکتر خوبیه . ایشون گفتند که برای اطمینان بیشتر MRI هم بکنم و جوابش رو براشون ببرم ولی من دیدم درد نمی کنه اینکارو انجام ندادم . ولی در اسرع وقت MRI رو انجام میدم .
    راستی اگر عمل کنم دوباره میتونم به ورزش سنگین ادامه بدم یا باید ورزش رو کنار بذارم ؟ ممنون

5. سلام
    من چهار سال پيش تو تمرينات رزمي کتفم در اومد بردم پيش شکسته بند گفت کتفت افتاده زير بقلت حسابي باهاش ور رفت امانتونست جاش بندازه تا،رفتم دکتر عکس گرفت گفت بايد عمل شه.منم ديگه نرفتم از اون به بعد دوبار ديگه در اومد هيچ مشکلي ندارم اصلا بهش فشار نياوردم فقط وقتي چيزي پرت ميکنم خيلي درد ميکنه.چيکار کنم بهتر شه؟ميخوام باشگاه بدنسازي برم آيامشکلي پيش مياد يا نه؟براي باشگاهم اگه توصيه اي داريد بگيد ممنون ميشم
    جوابمو اگه ب جيميلم بديد لطف کردين.
    Javad_arian07@gmail.com
    لطف کنید جوابمو ب جیمیلم بفرستید اخه من زیاد ب این سایت اشنا نیستم نمیدونم از کجا جوابمو پیدا کنم

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید