شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

چاي سبز

1. Sadat

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام.
    علاقه زيادي به چاي سبز دارم. روزانه گاه تا 4 ليوان مي‌نوشم. حال قصد بارداري دارم. مطالب ضدو نقيضي در مورد مضرات و فوايد چاي سبز در اين دوران مطالعه كرده‌ام و پاك گيج شده‌ام. اگر در اين مورد راهنماييم كنيد؛ ممنون مي‌شوم.
    مقدار مجاز مصرف چاي معمولي در اين دوران چقدز است؟! چون متاسفانه چاي هم زياد مي‌نوشم.
    با تشكر.

2. Sadat نوشته است: با سلام.
    علاقه زيادي به چاي سبز دارم. روزانه گاه تا 4 ليوان مي‌نوشم. حال قصد بارداري دارم. مطالب ضدو نقيضي در مورد مضرات و فوايد چاي سبز در اين دوران مطالعه كرده‌ام و پاك گيج شده‌ام. اگر در اين مورد راهنماييم كنيد؛ ممنون مي‌شوم.
    مقدار مجاز مصرف چاي معمولي در اين دوران چقدز است؟! چون متاسفانه چاي هم زياد مي‌نوشم.
    با تشكر.

سلام،
    کافئین در قهوه، چای و نوشیدنی های حاوی کولا وجود دارد . مصرف کافئین در مادر منجر به بی خوابی، سوء هاضمه، ریفلاکس و تکرر ادرار می شود. مصرف کافئین بیش از سه فنجان در روز با افزایش سقط همراه بوده است. بنابراین توصیه می شود که مصرف کافئین در دوران بارداری کاهش یابد و به بیش از دو ، سه فنجان در روز نرسد.
    در مورد چای سبز هم همانطور که می دانید اطلاعات مختلفی وجود دارد، به نظر من بهتر است در دوران بارداری با احتیاط بیشتری مصرف نمایید.

این هم مطالب در مورد چای سبز:
    تحقیقات نشان می دهد که نوشیدن مرتب چای سبز می تواند در پیشگیری و درمان بیماریهای ناعلاجی مثل سرطان بسیار موثر باشد.

پیشگیری و درمان سرطان
    چای سبز حاوی مواد ترکیبی بنام فیتوکمیکال و پولیفنول است که این ترکیب ها نوعی آنتی اکسیدان (Antioxidant) محسوب می شوند. آنتی اکسیدان قابلیت مبارزه با سلولهای سرطانی را داراست.
    این ترکیب می تواند از رشد سلولها و تومورهای سرطانی جلوگیری کند. تحقیقات به عمل آمده نشان می دهد که افرادی که روزانه چای سبز می نوشند خطر ابتلا به سرطان خود را تا حد بسیار زیادی کاهش می دهند. همچنین اشخاص مبتلا به سرطان هایی نظیر، سرطان خون، ریه، معده، سینه و روده که چای سبز می نوشند در درمان بیماری خود کمک عمده ای می کنند.
    به افراد سرطانی البته نوشیدن دو یا سه فنجان چای سبز در روز پشنهاد می شود.

بیماری های قلبی
    یکی از عوامل اصلی امراض و حمله هاب قلبی، وجود کلسترول بالا در خون انسان است. چای سبز علاوه بر ویتامینهای A و C خود، باعث کاهش کلسترول در خون نیز می گردد که این موضوع خطر احتمال حمله قلبی و امراضی از این دسته را پایین می آورد.

استحکام دندانها
    این نوع چای حاوی ماده ای بنام فلورین (flourine) نیز است. فلورین سبب می شود تا ساختار داخلی دندانها محکم شود و از پوکی و کرم خوردگی آنها جلوگیری می کند.

آرامبخش و ضد استرس
    این نوشیدنی گیاهی نوعی آرام بخش نیز محسوب می آید. با نوشیدن این چای سیستم عصبی بدن شما مقاومتر شده، آرامش اعصاب و دوری از فشارهای عصبی را برای شما به ارمغان می آورد. از آنجایی که بسیاری از بیماریها ارتباط مستقیم با استرس و سیستم عصبی دارند، نوشیدن این چای را می توان به نوعی داروی تمام بیماریها نام برد.

فواید دیگر
    از فواید دیگر چای سبز می توان به موارد زیر اشاره کرد:
    - بالا بردن قدرت فکری و قابلیت تمرکز بهتر
    - پیشگیری از امراضی مثل آلزهایمر
    - درمان آماس مفاصل
    - درمان و پیشگیری از بیماری MS
    - کاهش وزن در افراد چاق

منیع: مجله اینترنتی فریا

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به: