شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

تنبلی تخمدان و کم کاری خفیف تیروئید

1. با سلام و خسته نباشید من 24 سالمه و 1 سال و دو ماه ازدواج کردم و کم کاری تیروئید خفیف دارم که با مصرف 2ماه قرص لووتیروکسین به حالت طبیعی بازگشته اما دکتر گفت تا زمان بارداری باید مصرف کنم.ما تا 3 سال دیگه بچه نمی خوایم من بعلت عقب افتادن پریوددی دکتر در روز 14 واسم سونو نوشت اما فولیکول بالغ نداشتم و اندازه فولیکولم 11 بود و این ماه در روز 12پریودی سونو دادم دوباره فولیکول بالغ نداشتم و اندازش 8 بود .حالا من تنبلی تخمدان دارم؟ایا با قرص حل میشه؟خیلی میترسم آیا میتونم باردار بشم چند سال آینده؟مرسی

2. سلام فولیکول بالغ سایزش بیشتر از شانزده هستش،بله به احتمال زیاد تنبلی تخمدان دارید .حتما به متخصص زنان مراجعه کنید و درمان رو آغاز کنید.شاد و سربلند باشید.

3. 4060183199 نوشته است: با سلام و خسته نباشید من 24 سالمه و 1 سال و دو ماه ازدواج کردم و کم کاری تیروئید خفیف دارم که با مصرف 2ماه قرص <a>لووتیروکسین</a> به حالت طبیعی بازگشته اما دکتر گفت تا زمان بارداری باید مصرف کنم.ما تا 3 سال دیگه بچه نمی خوایم من بعلت عقب افتادن پریوددی دکتر در روز 14 واسم سونو نوشت اما فولیکول بالغ نداشتم و اندازه فولیکولم 11 بود و این ماه در روز 12پریودی سونو دادم دوباره فولیکول بالغ نداشتم و اندازش 8 بود .حالا من تنبلی تخمدان دارم؟ایا با قرص حل میشه؟خیلی میترسم آیا میتونم باردار بشم چند سال آینده؟مرسی

سلام

خود هیپوتیروئیدیسم می‌تونه کاهنده‌ی شانس بارداری باشه دوست من.
    ما برای بارداری به فولیکول با سایز 19 - 27 میلی‌متری نیاز داریم
    اگه در زمانی که برای بارداری خواستید اقدام کنید فولیکولی با این سایز نباشه با دریافت داروهای محرک تخمدان مانند کلومیفن، لتـروزول، آمپول HCG و ... افزایش سایز فولیکول و در نتیجه افزایش شانس تخمک‌گذاری و بارداری رو خواهیم داشت.
    تاپیک زیر رو هم مطالعه بفرمایید و حتما سعی کنید BMI و WHR بهینه‌تون رو حفظ کنید.

سن ابتلا به تخمدان پلی کیستیک

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  4. سلام
    بعد از 4 ماه اقدام ناموفق در سن 32 سالگی امروز روز13 پری سونو دادم دوتا نکته ش واسم مشخص نیست اول اینکه زده فاقد فولیکول غالب ،با توجه به اینکه پریود من منظمه و کیست ندارم و موهای زائدم در حدمعمولیه و وزنم هم بالا نیست ممکنه بازم تنبلی تخمدان داشته باشم؟دلیلش چی میتونه باشه؟البته این  دوماه اخر اقدام  یکی دو روز اول پری فقط لکه بینی داشتم ممکنه دوره ام رو اشتباه حساب کرده باشم و 13 نبوده باشه؟و اینکه توی سونوم نوشته سرویکس کاملا پرومیننت میباشد-(سرویسیت؟) این یعنی چی؟و اینکه ضخامت اندومتر 9/3 بوده.ممنونم از حوصله ای که به خرج میدین.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید