شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

تورم چند غده لنفاوی بدون درد

1. با عرض سلام
    حدود دو ماه پیش یک غده لنفاوی متورم حدود 0.8 سانتیمتر زیر بغل چپم پیدا کردم که بدون درد و تقریبا سفت هست.
    حدود 2 هفته پیش دو غده متورم و سفت و بدون درد دیگه درست پشت گردنم سمت راست نزدیک به ناحیه رویش مو پیدا کردم که هر دوتاشون هم بسیار نزدیک به هم هستند  حدود 1 سانتی متر از هم فاصله دارند.اندازه این دو غده هم یکیش 1 سانتی متر و دیگر حدود 0.8 سانتی متر هست.
    بعد به پزشک عمومی مراجعه کردم و ایشون آزمایش CBC diff و ِcrp نوشتند.جواب آزمایش crp منفی شد.اما در CBC diff میزان نوتروفیل هام 46٪،میزان لنفوسیت هام 46.5٪(6.5٪ بیش از حد مجاز)،mxd 8.6% وWBC 5.9 شد.
    بعد من به hiv شک کردم و به دکتر گفتم برام آزمایش hiv ag/ab+p24 نوشت و آزمایش دادم و نتیجش 0.2 شد که یعنی منفی و برای اطمینان به یه پزشک عمومی هم نشون دادم و گفتن منفی هست.
    در ضمن من هیچ کدوم از الائم خستگی و تب و کاهش وزن و عفونت و تعریق شبانه نداشتم و امسال بر عکس تمام سال ها که هربار سرما میخوردم به عفونت میکشید و باید آنتی بیوتیک می خوردم امسال اصلا اینطور نشد و هر بار که سرما خوردم بدون مصرف دارو و فقط با خوردن ویتامین C خیلی زودتر از همیشه خوب میشم و اصلا به عفونت نمیکشه.
    در ضمن امسال من رژیم غذایی نسبتا سفت و سختی گرفتم چون 10 کیلو اضافه وزن داشتم و پیاده رویم رو خیلی افزایش دادم و الان به وزن مناسب رسیدم در ضمن من از مکمل های ویتامین ب و زینک و آهن هم برای حدود 3 ماه استفاده کردم.
    جنسیت بنده پسر و 18 ساله هستم.

حالا با توجه به این توضیحات مشکل تورم این سه تا غده لنفاوی بنده که سفت و بدون درد هستند چیه؟؟؟
    خیلی نگرانم
    یه سوال دیگه
    اون 0.2 که تو آزمایش الیزا hiv ag/ab +p24 هست چیه؟نوشته تو برگ آزمایش زیر 1 منفی و یک یا بزرگتر مثبت.برای من 0.2 بود که گفتن منفی.خوب اصلا اون 0.2 چرا باید باشه؟مگه نباید صفر باشه؟
    ممنون از راهنمایی شما

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. الآن آزمایشم رو دیدم اصلاح می کنم Hiv ag/ab الیزا که برابر 0.2 شد.

بعد فرق آزمایش Hiv ab با Hiv ag/ab چی هست و کدومشون دقیقتر هستند؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید