شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

فراموشی و عدم امکان محاسبه

1. باسلام
    پسری 22ساله هستم  که جدیدا فراموشی گرفتم هر کاری می کنم به سختی به یاد می اورم شغلم گمرکیست  وبه موقیعت شغلیم صدمه زده است  همه چیزم راگم میکنم یه حساب ساده نمی توانم انجام دهم وقتی باماشین بیرون میرم یادم میرود که ماشین راکجا گذاشته ام  بعضی وقتا یادم میرود که  ماشین برده ام یا نه روز به روز بدتر میشم تروخدا کسی نظری نداره

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. شما حتما به دکتر مغز و اعصاب مراجعه کن تا یک نوار مغزی ازت بگیرن  حتما حتما

3. mehrdad13711371 نوشته است: باسلام
    پسری 22ساله هستم  که جدیدا فراموشی گرفتم هر کاری می کنم به سختی به یاد می اورم شغلم گمرکیست  وبه موقیعت شغلیم صدمه زده است  همه چیزم راگم میکنم یه حساب ساده نمی توانم انجام دهم وقتی باماشین بیرون میرم یادم میرود که ماشین راکجا گذاشته ام  بعضی وقتا یادم میرود که  ماشین برده ام یا نه روز به روز بدتر میشم تروخدا کسی نظری نداره

سلام
    دوست عزیز ممکنه
    1- شما تمرکز نداشته باشید و اطلاعات را خوب تو ذهنتون ثبت نکنید!
    2- ممکنه به علت اضطراب نمویتونین بعضی چیزا رو یادتون بیارین چون وقتی کسی اضطراب دارد تمرکز کمتری دارد و همین باعث نقص در حافظه می‌شود!
    3- ممکنه به علت مصرف داروها دقت و توجهتون کم شده باشد چون هر دارویی که خون رسانی را کمتر می‌کند می‌تواند روی حافظه تاثیر گذار باشد!
    4- ممکنه ذهنتون درگیر مسایلی باشد که مجال تمرکز نداشته باشید!
    5- کم خونی معمولی می‌تواند در فراموشی موثر باشد.
    6- انسولین ماده‌ای است که وجودش باعث می‌شود حافظه بهتر و قوی‌تر شود. اما اگر انسولین منظم مصرف نشود می‌تواند کاهش حافظه را به دنبال داشته باشد.
    7 - آلومینیوم و سرب موجود در هوا، آلودگی آب و هوا و مسایل تغذیه‌ای می‌تواند در ضعیف شدن حافظه تاثیر بگذارد،  
    8- مواد دخانی و هر چیزی که اکسیژن را کم کند به ضعیف شدن حافظه کمک می‌کند.
    9- سنگینی کار زیاد می‌تواند در نقص حافظه موثر باشد و تمرکز را به هم بریزد. کارها باید در حد توان ذهن انجام گیرد.
    10- داروهای ضد تشنج و خوآب‌آور می‌تواند تمرکز را کم کند و روی حافظه تاثیر بگذارد.
    11- آرام بخش‌ها سطح هوشیاری را کم می‌کند.

* ویتامین‌های گروهB، میوه‌ها، سبزیجات سبز و مواد قندی و ... می‌تواند به حافظ کمک بیشتری کند. ماء الشعیر که الکل نداشته باشد، منبع اصلی ویتامینBاست.  قهوه و چای به قوی شدن حافظه کمک می‌کند و لی اعتیاد به قهوه مشکل‌زا می‌شود.
    * از آلودگی خارج شوید، تمرینات ریلکسیشن انجام دهید، به خاطرات خوشایند فکر کنید و موسیقی گوش دهید و به خود و مغزتان استراحت دهید، ورزش‌های طولانی و آهسته و مقاوم داشته باشید و این‌ها می‌تواند به تقویت حافظه کمک کند.

اما من هم بهتون توصیه می کنم هر چه سریعتر به متخصص مراجعه کنین.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید