شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

چرک کنار ناخن پا

1. سلام ناخنهای شصت پاهایم علیرغم اینکه خوب باناخنگیرمیگیرم باز شاهد آن هستم که بعد از مدت کوتاهی کنارش چرک کرده و دردناک میشود دکترمیگوید بکشید امااز آشناها اینکار را کرد اما وقتی که ناخنش در آمد باز همانطور شد لطفا راهنماییم کنید   باتشکر

2. سلام
    از محلول بتادین استفاده کنید من هم یه مدت اینطور بود
    و با استفاده از بتادین بهتر شد
    البته اگه زخمی نیستش
    چون من شنیدم که از بتادین نباید روی زخمهای تازه استفاده کرد
    برای اینکه از عفونت بیشتر جلوگیری بشه یا قارچ پوستی نگیرید
    بهتره هرروز بعد از کار یا موقع هایی که بین انگشتای پاتون عرق کرده پا رو به خصوص
    لا به لای انگشتای پاتون رو خوب بشورید و بعد خوب خشک کنید

3. با سلام
    ناخن هاتون رو خیلی از ته نگیرید چون موقع رشد مجدد در گوست فرو می ره و موجب تشدید این وضع می شه

4. kamyab110 نوشته است: سلام ناخنهای شصت پاهایم علیرغم اینکه خوب باناخنگیرمیگیرم باز شاهد آن هستم که بعد از مدت کوتاهی کنارش چرک کرده و دردناک میشود دکترمیگوید بکشید امااز آشناها اینکار را کرد اما وقتی که ناخنش در آمد باز همانطور شد لطفا راهنماییم کنید   باتشکر

با سلام  
    چگونه از ناخن فرو رفته در گوشت، خودمان مراقبت کنیم؟
    روزانه دو یا سه بار هربار بیست دقیقه پا را داخل لگن آب گرم بگذارید. این کار تورم و درد را کاهش می دهد
    پس از هربار استفاده از آب گرم، تکه ای گاز یا خلال دندان را زیر لبه ناخن قرار دهید. آن را هر روز تعویض کنید تا درد و تورم از بین برود. این کار کمک می کند تا ناخن خارج از گوشت رشد کند.
    روی محل پماد آنتی بیوتیک بمالید و آن را پانسمان کنید. پانسمان را روزی دو یا سه بار تعویض کنید.
    کفش پنجه باز یا صندل بپوشید تا درد برطرف شود.
    اگر درد شدید و دائمی بود یا چرک از کناره های ناخن خارج می شد، با پزشک مشورت کنید. ممکن است لازم باشد بخشی از ناخن برداشته شود و آنتی بوتیک خوراکی مصرف کنید.
    در مواردی که عفونت رخ داده است، پزشک بخشی از ناخن را با جراحی برخواهد داشت. ابتدا انگشت را بی حس می کند. سپس هم ناخن و هم بافت زیر آن را برمی دارد تا از رشد مجدد ناخن جلوگیری کند. ریشه ناخن سوزانده می شود.
    http://www.jarahirani.com/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=17

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید