شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

سقط جنین..

1. سقط جنین در چه زمانی ممکن میشود و چه راهی برای جلو گیری از حاملگی مطمئن است

2. sina_zedehal نوشته است: سقط جنین در چه زمانی ممکن میشود و چه راهی برای جلو گیری از حاملگی مطمئن است

سلام،
    اگر منظورتان سقط جنین سالم و بدون دلیل می باشد که صحبتی درباره آن نداریم. اما اگر منظور سقطهایی که به دلایل درمانی انجام می شود؛ به از دست دادن محصولات حاملگی قبل از هفته 20 حاملگی، سقط جنین اطلاق می شود که با افزایش سن مادر شیوع آن بالا می رود و دو علت عمده آن فاکتورهای جنینی (اختلالات کروموزومی) و فاکتورهای مربوط به والدین می باشد.

3. با سلام و خسته نباشید.
    آقای دکتر ما فکر میکردیم که این سایت به دور از همه مسائل به سوالات مخاطبان جواب میدهد
    خواهش میکنم جواب سوالها را از سر باز نکنید .
    در دوره نامزدی بر حسب اتفاق دچار عمل لقاه گردیده و نامزدم حامله می باشد که داشتن این فرزند غیر ممکن می باشد  لذا از شما فقط اطلاعاتی در باره سقط جنین میخواهم قبل از اینکه خیلی دیر بشه الان حدود 20 روز از این ماجرا میگزرد خواهش میکنم جواب بدهید

4. sina_zedehal نوشته است: با سلام و خسته نباشید.
    آقای دکتر ما فکر میکردیم که این سایت به دور از همه مسائل به سوالات مخاطبان جواب میدهد
    خواهش میکنم جواب سوالها را از سر باز نکنید .
    در دوره نامزدی بر حسب اتفاق دچار عمل لقاه گردیده و نامزدم حامله می باشد که داشتن این فرزند غیر ممکن می باشد  لذا از شما فقط اطلاعاتی در باره سقط جنین میخواهم قبل از اینکه خیلی دیر بشه الان حدود 20 روز از این ماجرا میگزرد خواهش میکنم جواب بدهید

سلام،
    در این سایت به سوالاتی که در محدوده وظایف یک پزشک می باشد، پاسخ داده می شود؛ اول اینکه طبق سوگندنامه ای که هر پزشک هنگام اتمام تحصیل یاد می کند، نمی بایست وسایل سقط جنین را در موارد غیر لزوم در اختیار بیمار قرار دهد. دوم اینکه سقط جنین در کشور ما کاری غیر قانونی است (همانند سایر کارهای غیر قانونی مثل قاچاق و ...).
    پس، از من نخواهید کاری خلاف اخلاق پزشکی و غیر قانونی انجام دهم.

5. ندانستن عیب نیست نپرسیدن عیب است .
    واقعا" که عجب داره توی قرن 21 این چنین واژه ها .
    همه دیگه تو ایران استاد این کارن . من به دلیل اینکه تو شرایطی هستم که نمی تونم از کسی سوال کنم که البته اگه شرایط ایجاب کنه و مجبور بشم اون کار رو هم انجام میدم .
    شما دکتر عزیز مرتکب این عمل نیستی فقط اطلاعاتی که دارید را در اختیار مخاطبینتان قرار دهید .
    بزرگی میفرماید : هر کس به بنده خدا چیزی یاد دهد .....
    از شما سپاسگزارم

6. sina_zedehal نوشته است: ندانستن عیب نیست نپرسیدن عیب است .
    واقعا" که عجب داره توی قرن 21 این چنین واژه ها .
    همه دیگه تو ایران استاد این کارن . من به دلیل اینکه تو شرایطی هستم که نمی تونم از کسی سوال کنم که البته اگه شرایط ایجاب کنه و مجبور بشم اون کار رو هم انجام میدم .
    شما دکتر عزیز مرتکب این عمل نیستی فقط اطلاعاتی که دارید را در اختیار مخاطبینتان قرار دهید .
    بزرگی میفرماید : هر کس به بنده خدا چیزی یاد دهد .....
    از شما سپاسگزارم

سلام،
    به نظر من واقعا عجب داره که در این دوران از فردی تقاضا داشت که بر خلاف قوانین اخلاقی و قضایی کاری را انجام دهد.
    این بار که گذشت، برای بارهای بعدی ششما هم از «آن همه اساتید» سوال کنید. من به عنوان پزشک از پاسخ گویی به این سوال معذورم، شاید آن بقیه پایبند اخلاق یا قانون نباشند.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید