شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

با ای یو آی هم باردار نشدم !

1. با سلام و خسته نباشید خدمت دکتر رهام صادقی و همکاران ایشان .
    من قبلا هم در این سایت مشاوره کرده بودم و از راهنمائی های دوستان استفاده برده بودم .
    من 32 سالمه . 5 ساله که ازدواح کردم. 3 سال جلوگیری طبیعی داشتم و 2 ساله برای بارداری اقدام کردم که موفق  نشدم .در این 2 سال اقدامات زیادی کردیم .شوهرم اسپرمش از نظر حرکت .... (نه تعداد و کیفیت ضعیف) هستش که قرص زینک نیچرمید و ویتامین ای 400 مصرف می کنه . من تا 1 سال تصور می کردم مشکلی ندارم طبق گفته پزشکان و آزمایشات و سونو که همه چیز نرمال بود و پریودی منظم 28 روزه داشتم .در عکس رنگی سال گذشته پولیپ 1 سانتی در ناحیه ی سابموزوکال دیده شده و بعد از 3 ماه با لاپاروسکوپی و هیستروسکوپی برش داشتم ... و الان همه چی نرماله .2 بار به فاصله 2 ماه هم آی یو آی کردم که منفی بود هر دو دفعه .حالا دیگه نمی دونم چیکار کنم .نزدیکی مرتب هم داریم مخصوصا در ایام تخمک گداری ولی هنوز نتیجه نگرفته ایم .الان 2 ماهه که سیکلم 31 روزه شده و علتش رو نمی دونم .سوالم اینه من تا حالا درمان داروئی رو تست نکردم .ایا میتونم 2 الی 3 سیکل دارو مثل کلومیفن یا متفورمین البته طبق دستور پزشک مصرف کنم و این روش رو هم امتحان کنم ؟ یا با وضعیتی که شرح دادم باید باز هم آی یو آی کنم ؟

سوال دومم اینه که من به دلیل استرس زیاد برای بچه دار شدن دو ساله مشکل روده ای پیدا کردم و گوارشم مشکل داره که نفخ زیاد و یبوست دارم . تقریبا همیشه و دکترم هم گفت که کلیدینیم سی مصرف کنم که وقتی می خورم درد روده هام کم می شه .آیا مشکل روده ای من می تونه دلیل ناباروریم باشه ؟ یا ربطی نداره ؟

ممنون میشم سریع جوابمو بدید . من دیگه فقط توکلم به خداست .

2. سلام دوست عزیز به نظر من بهتره قبل از هر کاری به یک مرکز ناباروری معتبر مراجعه کنی و تمام ازمایشات و مدارک پزشکی تون رو بهش نشون بدی .
    البته بر اساس تجربه ای که من دارم متفورمین برای تحریک تخمدان ها بسیار خوب وملایم تر از کلومیفن میباشد.فقط باید همیشه یک شکلات همراهت باشه چون سریع قند خون رو پایین میاره

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. باسلام من 33 ساله ومدت 10 ساله که ازدواج کردم 5سالم هست که اقدام برای بچه دار شدن کردم ونتیجه نگرفتم داروهای زیادی هم استفاده کردم من اسفند آییو آی کردم نتیجه منفی بود البته آییوآی خیلی سخت بود دکتر گفت مشکل تنگی دهانه رحم دارم وبعد آن هم خونریزی لکه بینی ودرد هنگام مقاربت داشتم و9روز بعد آی یوآی پریود شدم در صورتی که هفت روز جلوتر آز موعد عادتم بود آزمایش پروژستورون یک هفته بعدد بیشتر از حد طبیعی بود  من سری قبل برای آییوآی  از داروهای تزریقی ولتروزول استفاده کردم واین ماه با فاصله یکماه قراره دوبارهآی یو آی کنم دکتر ماه قبل به من مدروکسی داد تا سر وقت عادت بشم اما یکروز قبل اتمام قرص عادت شدم روز سوم دکتر رفتم سونوی داخلی کرد و گفت فولیکولهای زیاد در هر دو تخمدان دارم وداروی لتروزول شبی 2تا ازروز پنجم وپروجینوا یکی صبح یکی شب تا 10روز  حالا سوال من اینه آیا آی یو آی روش مناسبی برای من هست؟ تعداد زیاد فولیکول میتونه با عث کیست بشه؟ آیا تنگی دهانه رحم طبیعیه و ممکن با عث درد ناک بودن آی یو آی بشه ؟من pco هستم و شوهرم مشکل کم تحرکی و بد شکلی اسپرم داره که با دارو بهتر شده

4. nastaran331111 نوشته است: باسلام من 33 ساله ومدت 10 ساله که ازدواج کردم 5سالم هست که اقدام برای بچه دار شدن کردم ونتیجه نگرفتم داروهای زیادی هم استفاده کردم من اسفند آییو آی کردم نتیجه منفی بود البته آییوآی خیلی سخت بود دکتر گفت مشکل تنگی دهانه رحم دارم وبعد آن هم خونریزی لکه بینی ودرد هنگام مقاربت داشتم و9روز بعد آی یوآی پریود شدم در صورتی که هفت روز جلوتر آز موعد عادتم بود آزمایش پروژستورون یک هفته بعدد بیشتر از حد طبیعی بود  من سری قبل برای آییوآی  از داروهای تزریقی و<a>لتروزول</a> استفاده کردم واین ماه با فاصله یکماه قراره دوبارهآی یو آی کنم دکتر ماه قبل به من مدروکسی داد تا سر وقت عادت بشم اما یکروز قبل اتمام قرص عادت شدم روز سوم دکتر رفتم سونوی داخلی کرد و گفت فولیکولهای زیاد در هر دو تخمدان دارم وداروی <a>لتروزول</a> شبی 2تا ازروز پنجم وپروجینوا یکی صبح یکی شب تا 10روز  حالا سوال من اینه آیا آی یو آی روش مناسبی برای من هست؟

سلام

انتخاب انواع روش‌های تلقیح آزمایشگاهی صرفا با بررسی شرایط شما انجام نمی‌گیره دوست من!
    فاکتورهای دیگر مانند وضعیت اسپرموگرام همسرتون، هزینه‌ای که شما می‌تونید تقبل کنید و ... هم در این تصمیم‌گیری نقش دارن ...
    IUI بیشتر در مورد زوجینی کاربرد داره:

• که در اسپرموگرام آقای اون ماجرا تعداد اسپرم‌ها کم گزارش شده باشه یا تحرک اسپرم‌ها پایین باشه؛
    • اختلالات انزال در مرد؛
    • اختلال در بافت سرویکس خانم اون ماجرا در اثر اقدامات تشخیصی یا آندومتریوز و ...؛
    • وضعیت‌ نامطلوب سرویکس رحم مانند غلظت بیش از حد موکوس رحم؛
    • و ...
    نقل قول: تعداد زیاد فولیکول میتونه با عث کیست بشه؟

اون دسته از فولیکول‌هایی که تخمک‌شون رو آزاد نمی‌کنن، این پتانسیل رو دارن که تبدیل به کیست تخمدان بشن.

نقل قول: آیا تنگی دهانه رحم طبیعیه و ممکن با عث درد ناک بودن آی یو آی بشه ؟من pco هستم و شوهرم مشکل کم تحرکی و بد شکلی اسپرم داره که با دارو بهتر شده

نه، تنگی سرویکس طبیعی نیست!
    کاتری (Catheter) که اسپرم‌های شسته‌شده رو در محیط داخلی رحم تزریق می‌کنه هم می‌تونه سرویکس تنگ رو اذیت کنه. تصویر زیر به درک شهودی شما از روش IUI کمک می‌کنه.

- توجه: تصویر کوچک شده است،
    برای دیدن تصویر در اندازه واقعی روی آن کلیک کنید!

در صورت تمایل، می‌تونید اسپرموگرام همسرتون رو در تاپیک خودش بذارید تا ببینم.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید