شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

بیماری پوستی با عارضه قرمز شدن موضعی پوست (شاید پسوريازيس ؟؟؟)

1. با سلام

تقریبا یکسال است که به بیماری پوستی خاصی مبتلا شده ام.

روی پوست صورت در نواحی دو طرف بینی معمولا برنگ قرمز و خشک و پوستی خشنتر (نسبت به سایر نواحی پوست) میشود
    گاهی این قرمزی شامل پوست پیشانی - اطراف لب و بخصوص گاهی روی چانه و اکثرا روی سینه میشود!
    البته در تمام حالات بروز عارضه پوستی ؛ پوست صورت (ناحیه طرفین بینی) معمولا ثابت مشاهده میشود.

تقریبا چند دفعه به پزشک متخصص پوست مراجعه کرده ام که از مهمترین داروی پیشنهادی اش میتوان به داروی
    %Mometasone furoate ointment and cream 0.1  وارداتی اشاره کرد.

وقتی از این کرم در نواحی مزبور استفاده میکنم بعد از تقریلا یک و نیم روز, تقریبا اثر قرمز آهسته رفع میشود ولی متاسفانه بعد قطع مصرف ؛ نه بلافاصله ولی بعد مدتی دوباره این قرمزی به علتی که دقیقا نمیدانم به چه عاملی وابسته است برمیگردد .

حتی دکتر پماد های دست ساز هم تجویز کرده اند که باسرعت کمتر نسبت به مومتازون این عارضه پوستی را رفع میکنند ولی با قطع مصرف آن گاه بزودی و گاه بعد از چند هفته برمیگردد Sad

*از عواملی که این پیدایش این عارضه پوستی را سرعت بخشیده و یا تشدید میکند میتوان به خروج از منزل بعد استحمام و همچنین هنگامی استحمام بعد دو روز انجام میشود و پوست کمی چرب و آلوده میشود اشاره کرد.

از داروهای دیگر که دکتر بعد از هر مراجعه بهمراه کرم یا پماد تجویز کرده اند  داروی میهنی بشکل قرص بنام -- فلوکونازول -- است .

* قبلا که گاهی الکل میخوردم فردای میگساری معمولا عارضه قرمزی - خشکی  ظاهر میشد و در صورت وجود قرمزی قبلی ؛ پررنگتر میشد

آنچه خودم حدس میزنم عوارض و تصاویر شاهد آن است که من به بیماری پسوريازيس مبتلا هستم

البته بنده پزشک نیستم و فقط این برداشت شخصی من است !!!

اگر کسی با توجه به علایم و مطالب ذکر شده راهنمایی (اعم از دارویی - تغذیه - منع مصرف دارو یا مواد غذایی و... ) دارد بفرمایند.

پرگویی مرا ببخشید
    با تشکر از شما

2. سلام دوست عزیز همسر من پزشک فوق تخصص پوست هست مشکل شمارو ازش پرسیدم میگن که پسوریازیس یکجور بیماری خودایمنیه که باعث میشه سرعت رشد و تولید سلولهلی پوست افزایش پیدا کنه سلول های ساخته شده از زیر به سطح فشار وارد کرده و باعث ایحاد ضایعات برجسته روی پوست میشه که پوست رویی هم به شکل هاله سفید یا نقرهای صدفی در اطراف برجستگی ها هست و بیشتر روی زانو و ارنج ایجاد میشه, اگر لکه های شما برجسته نیستن و پوست سفید روشون نیست بیماری شما پسوریازیس نیست و احتمالا یک نوع حساسیت پوستی یا اگزما هست ضمن اینکه حساسیت ها مثل اگزما و پسوریازیس هیچکدام درمان قطعی ندارند و اگر شرایط باشه برمیگردند, از شستشو با مواد با قلیای بالا خودداری کنید

تشکر شده توسط : 2 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید