شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

سرفه های شدید

1. FLANKER

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام مدت یکماه پیش سرما خوردگی شدید و گوش درد گرفتم که با کو آموکس کلاو خوب شد. ولی سرفه ها ماند و هر وقت سردم میشد سرفه ها و ترشحات بیشتر میشد. هفته پیش دکتر رفتم بهم سفکسیم داد الان 5 روز درمان گذشته هیچگونه بهبودی حاصل نشده و سرفه های خلطی من سر جاشه چکار کنم

2. FLANKER نوشته است: با سلام مدت یکماه پیش سرما خوردگی شدید و گوش درد گرفتم که با کو آموکس کلاو خوب شد. ولی سرفه ها ماند و هر وقت سردم میشد سرفه ها و ترشحات بیشتر میشد. هفته پیش دکتر رفتم بهم سفکسیم داد الان 5 روز درمان گذشته هیچگونه بهبودی حاصل نشده و سرفه های خلطی من سر جاشه چکار کنم

سلام

اگر سرفه بعد از بهبود سرماخوردگی باز هم باقی بماند

نگران نشوید
    این به علت احتقان باقی مانده در نواحی بیرونی ریه هاست که مخصوصاً در طی سرماخوردگی ویروسی به آن دچار شده اید. این نشانه آسم یا چیز دیگری نیست، بلکه فقط کمی تورّم وجود دارد که شش را به سرفه می اندازد.

اگر سرفه همراه با خلط دارید، باید خلط را هر چه بیشتر رقیق کنید تا راحت تر از ریه دفع شود. بهترین راه آن رساندن آب زیاد به بدن است. پس هر چه می توانید آب بخورید

اگر سرفه های مداوم، آزاردهنده و پر سر و صدایی دارید که مانع خواب شما و دیگران می شود، مقدار مناسبی شربت ضد سرفه بدون نسخه بخورید.
    اگر سرفه های شدید می کنید و دنده هایتان درد می کند تا مدّتی می توانید آن را با شربت ضد سرفه آرام کنید. فراموش نکنید که با این کار مقداری مایع مخاطی در ریه ها جمع می شود، پس زیاده روی نکنید.

موفق باشید

3. FLANKER

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    خس خس هم دارم ..... مطمئنا دکتر تشخیص عفونت داده (سینوزیت) که سفکسیم داده.. مواردی که شما فرمودید در ورد من کارگر نیست........

4. اگر سرفه به درمان با سفکسیم مقاوم باشه، در بعضی ها تزریق آمپول متیل پردنیزولـون به منظور رفع حساسیت نسبت به سرفه همراه با مصرف شربت کتوتیفـن و قرص ستیـریزین نتیجه رضایت بخشی میده.
    چون وقتی سرفه نسبت به شربت های ضد احتقان نظیر دیفـن هیدرامیـن یا اکسپکتورانت مقاوم باشه با درمان هایی که ذکر شد میشه نتیجه مطلوب گرفت.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  5. FLANKER

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    ممنون از نظرتون من گمانم بر این است این ترشحات (خلط) ها چرکین آیا با درمان آنتی بیوتیک خوب میشه ؟
    آیا آزیترو مایسین میتونه منو کمک کنه

6. سلام خدمت شما.اصلا نگران نباشید من هم دقیقا مشکل شما تیرماه برام بوجود اوم با همین نشانه هایی که گفتین گوش درد عفونت گوش و... تا حدود دوماه هم ادامه داشت سرفه های شدید که تا میخواستم حرف بزنم شروع میشد واذیت کننده بود اما بعد از مدت دوماه بدون استفاده از هیچ دارویی خوب شد. مصرف دارو بعضی مواقع مقاومت در برابر اون دارو ایجاد میکنه به نظر من مصرف دارو را قطع کنید هرشب حوله داغ روی گلوتون بذارید موقع خواب که دیگه از اتاق بیرون نمیرید. شلغم مصرف کنید به صورت داغ و پخته عسل میتونه کمک کننده باشه و همچنین ترشی برای سرماخوردگیهای کهنه خیلی خوبه. پیشنهاد آخرم یک شلغم رو بردارید و سوراخش کنید به اندازه یک سکه 25تومان مقداری عسل داخلش بریزید و اون تکه ای رو که جدا کردین دوباره بذارین درش چند ساعت صبر کنید آب که انداخت آبش رو میل کنید اما نه فقط یکبار چند بار امتحان کنید امیدوارم مفید باشه. استفاده از قرقره شیر ونشاسته ولرم واگر طرز تهیه ش رو بلد نیستین بگین آموزش بدم. دانه های میوه به رو در آب خیس کنید و عصاره لزجی رو که تولید میشه میل کنیدو......

7. با سلام پیشنهاد می کنم از عطاری آویشن شیرازی تهیه بفرمایید و روزانه یک وعده دم کرده اونو میل بفرمایید.

8. سلام دوست عزیز اغلب سرما خوردگی ها ویروسی هستند و نیازی به انتی بیوتیک ندارد اگر زمانی که باکتری روی ویروس سرما خوردگی سوار بشه نیاز به انتی بیوتیک است خوب حالا اگر سرما خوردی فقط ویروسی باشد و ما انتی بیوتیک مصرف کنیم نه تنها در بهبودی سرما خوردگی کمک نکردیم بلکه با یه نوع ضعف سیستمی می شویم و در این موقع بعد از بهبودی اولیه سرفه به سراغ ما میاید که متاسفانه چند ماهی مهمان ما میشود اگر خیلی اذیت هستید فقط یه دارو ضد حساسیت خوب مصرف کنید موفق باشید

9. با سلام من هم حدود سه ماه است که سرفه می کنم اوایل خشک بود اما به مدت تقریبا 1ماه و نیم سرفه های خلط دار دارم . 2 پنی سیلین و 6 قرص سفکسیم خوردم هیچ تاثیری نداشت . دوباره دکتر برام آزیترومایسین 6 عدد برای 6 روز تجویز کرد اما هیچ فایده ای نداشت .
    دکتر متخصص و جراح حلق و بینی رفتم 12 آمپول سفازولین تورگی هر 12 ساعت و همچنین شربت سالبوتامول تجویز کرد(اصلا اشاره ای به اینکه آسم دارم نکرده) سرفه هام کمی کم شد اما همچنان سرفه های خلط دار دارم و دماغمم ترشح داره . درواقع اصلا احساس خوب شدن ندارم .
    همه داروهامو سروقت خوردم . دم کرده آویشن و بخور شلغم استفاده کردم و همچنان به همان حالم .
    لطفا راهنمایی بفرمایید خیلی نگرانم .
    فکر می کنیدچه کار کنم ؟ چه متخصصی باید برم؟

10. FLANKER

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    Hosseini65 نوشته است: با سلام من هم حدود سه ماه است که سرفه می کنم اوایل خشک بود اما به مدت تقریبا 1ماه و نیم سرفه های خلط دار دارم . 2 پنی سیلین و 6 قرص سفکسیم خوردم هیچ تاثیری نداشت . دوباره دکتر برام آزیترومایسین 6 عدد برای 6 روز تجویز کرد اما هیچ فایده ای نداشت .
    دکتر متخصص و جراح حلق و بینی رفتم 12 آمپول سفازولین تورگی هر 12 ساعت و همچنین شربت سالبوتامول تجویز کرد(اصلا اشاره ای به اینکه آسم دارم نکرده) سرفه هام کمی کم شد اما همچنان سرفه های خلط دار دارم و دماغمم ترشح داره . درواقع اصلا احساس خوب شدن ندارم .
    همه داروهامو سروقت خوردم . دم کرده آویشن و بخور شلغم استفاده کردم و همچنان به همان حالم .
    لطفا راهنمایی بفرمایید خیلی نگرانم .
    فکر می کنیدچه کار کنم ؟ چه متخصصی باید برم؟

دوست عزیز دقیقا من همینظورم آموکسی سیلین کو آموکسی کلاو سفکسیم و ......... همه بی اثرن......... دکتر رهام میشه ما رو راهنمایی کنید .... دکتر رفتن واسمون بی فایده شده

11. با سلام
    راستش چندوقت پیش خونه یکی از دوستام بودم که بچش خیلی سرفه میکرد
    حرف از دکتر رفتن پیش اومد گفتش برای سرفه اگه یه شلغم رو برداری سرش رو بکنی و توشو  خوب خالی کنی
    بعدش داخلش عسل بریزی و در شلغمه رو که کندیو بذاری روش و داخل یه نعلبکی
    یه روز کامل باید پشت بخاری بذاری تا کم کم این عسل به بافت داخل شلغم نفوذ کنه و یه حالت شیره مانند پس بده شیره رو با عسل داخل شلغم مخلوط میکنی و میخورید شیره هم پس نداده مشکل نداره همون عسلش هم خوبه
    بعد شلغمشو همرا شلغمهای دیگه بپزید و بخورید
    یه چندبار اینجوری کنید انشالله بهتر میشید
    این دستوری بود که دوستم گفتش
    حالا بلاخره شما که اینقد قرص و آمپول استفاده کردید یه چند باری هم این روش رو امتحان کنید
    انشالله که موثر باشه

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید