شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

قارچ پوستي

1. سلام
    سوال من راجع به قارچ پوستي هست.
    من مالزي زندگي مي كنم و هوا گرم و مرطوب هست. عليرغم اينكه روزانه دو مرتبه دوش ميگيرم و لباس ها را يك بار بيشتر نميپوشم ولي باز هم دچار قارچ پوستي در ناحيه ران پا و قسمت تناسلي شدم.
    ايا دليلي غير از عدم رعايت بهداشت براي گرفتن قارچ پوستي هست. اينجا متخصص پوست رفتم و گفته دليلش حمام نرفتن هست در صورتيكه من روزي دو بار و يا حتي سه بار ميرم حمام.
    ايا كمبود ويتامين و يا ... در بدن باعث تشديد و يا ... اين مشكل ميشه؟

ممنون

2. mehran_mo نوشته است: سلام
    سوال من راجع به قارچ پوستي هست.
    من مالزي زندگي مي كنم و هوا گرم و مرطوب هست. عليرغم اينكه روزانه دو مرتبه دوش ميگيرم و لباس ها را يك بار بيشتر نميپوشم ولي باز هم دچار قارچ پوستي در ناحيه ران پا و قسمت تناسلي شدم.
    ايا دليلي غير از عدم رعايت بهداشت براي گرفتن قارچ پوستي هست. اينجا متخصص پوست رفتم و گفته دليلش حمام نرفتن هست در صورتيكه من روزي دو بار و يا حتي سه بار ميرم حمام.
    ايا كمبود ويتامين و يا ... در بدن باعث تشديد و يا ... اين مشكل ميشه؟

ممنون

سلام عزیزم علت قارچ زدن یک دلیلش بخاطر رطوبت و گرما شما نباید بزارید عرق کنید  همین عرق باعث تشدید قارچ پوسستی می شود پس زمانی که میروید حموم باید کاملا بدنتان را خشک کنید سپس لباس تنتان کنید استخر هم بعضی اوقات باعث تشدید قارچ میشود پماد کوتریموکسازول استفاد کنید انشاا... رفع میشود البته شامپو ضد قارچ نیز هست زمانی که حموم میروید از ان استفاده کنید انشاا... رفع میشود

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. شاید هم شما به قارچ ورسیکالر مبتلا هستین. این قارچ بعد از مداوا، تا حدی جاش روی پوست میمونه و نمیره.

4. behzad_mm نوشته است: شاید هم شما به قارچ ورسیکالر مبتلا هستین. این قارچ بعد از مداوا، تا حدی جاش روی پوست میمونه و نمیره.

سلام

یعنی کسی که به تینه ورسیکالر مبتلا شد درمان قطعی نمیشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

برای همین دکتر به من گفت روزی 20 دقیقه قسمت بیمار شده رو در معرض آفتاب قرار بده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

تو رو خدا جواب بدین

5. rayeh نوشته است:
    behzad_mm نوشته است: شاید هم شما به قارچ ورسیکالر مبتلا هستین. این قارچ بعد از مداوا، تا حدی جاش روی پوست میمونه و نمیره.

سلام

یعنی کسی که به تینه ورسیکالر مبتلا شد درمان قطعی نمیشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

برای همین دکتر به من گفت روزی 20 دقیقه قسمت بیمار شده رو در معرض آفتاب قرار بده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

تو رو خدا جواب بدین

از من که درمان نشد، یعنی درمان شده ولی جاش نمیره. به منم دکتر گفت تو آفتاب بخواب تا رنگ پوستت و لکه هاش یکی بشه! به عبارتی برنزه بشه.
    من تصمیم دارم برم میکرودرم بکنم پوستمو.

6. ممنونم دوست عزیز میکرودرم دیگه چیه؟؟؟؟؟!!!!!
    پس خوب میشه ولی جاش میمونه

ولی اگر دقت کرده باشین اکثر پسربچه ها که کوچیک هستند این بیماری رو میگیرند ولی در بزرگسالی اصلا جاش مشخص نیست و از بین رفته ، چون داداش خودم 10ساله بود داشت ولی الان که یه جوون 21 ساله هست اصلا این بیماری روی گردن یا صورتش که بود دیده نمیشه و کاملا خوب شده ، این یعنی چی؟؟

7. بازم سلام

دیگه از این بدتر نمیشه اگر کسی اطلاعاتی داره خواهشا اینجا برام بگذاره چون من چیزی پیدا نکردم.

اینهمه اومدم پست گذاشتم دریغ از یک جواب.

من دچار ویتیلیگو شدم فعلا در حد ای جی ای هست یعنی اولش ( از اضطراب و نگرانی دارم میمیرم) لطفا کسی چیزی میدونه بنده رو راهنمایی کنه مخصوصا دکتر رهام صادقی

8. سلام آقا مهران
    اتفاقا همسر من دچار قارچ پوستی (لکه های قهوه ای رنگ )بودن البته الان هم دارن ولی کمتر از پیش
    ایشون به دکتر که مراجعه کردن یه داروی ساختنی دادن که خیلی بهتر شدن ولی خب دیگه اون داروی ساختنی رو نگرفتند
    موقعی که به دکتر مراجعه کردن دکتر بهشون گفت بعد حموم رفتن باید از حوله ای استفاده کنن که قبلش با یه مایع شوینده خوب شسته شده باشه و حتما 1 یا دو روز هم تو آفتاب خشک شده باشه البته 2 تا حوله داشته باشین بهتره اینجوری که شما روزی 2 بار حموم میرید باید چندتایی داشته باشین
    اون حوله یا حوله هایی هم که بعد حموم استفاده کردین باید خوب بشورین و تو آفتاب پهن کنید برای دفعه دیگه
    استفاده از شامپوی کتوکونازول 2 درصد هم برای شستشوی سر و بدن براش خوب بود
    شامپو بدن ایروکس(IROX) که ضد قارچ هم روش نوشته هم تاثیر داشته
    حالا اگه توی شهرت این شامپوها پیدا بشن بگیر استفاده کن
    البته نوع قارچ شما رو نمیدونم شاید متفاوت باشن شاید هم فرقی نمیکنه
    امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم
    انشالا که بهتر بشید

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید