شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

بیماری قارچی آلت تناسلی

1. سلام
    ینده متاهل هستم مدتی بر روی آلت بنده یه علامتی به اندازه یک نخود قرمز شده است که بعد پوست انداخت فکر می کنم قارچ باشد لطفا راهنمایی بفرمایید چه کار کنم ؟ در ضمن آیا در این مدت می توان نزدیکی کرد یا خیر ؟ اگر پاسخ زودتر بدهید ممنون می شوم
    ممنون

2. mabdiir نوشته است: سلام
    ینده متاهل هستم مدتی بر روی آلت بنده یه علامتی به اندازه یک نخود قرمز شده است که بعد پوست انداخت فکر می کنم قارچ باشد لطفا راهنمایی بفرمایید چه کار کنم ؟ در ضمن آیا در این مدت می توان نزدیکی کرد یا خیر ؟ اگر پاسخ زودتر بدهید ممنون می شوم
    ممنون

باید حتماً توسط پزشک ویزیت بشین. به احتمال خیلی قوی قارچ هست. معمولاً در چنین موارد محلول های ترکیبی تجویز میشه که توسط داروساز تهیه میشه. چون احتمال انتقالش به همسرتون هست بهتره تا وقتی بهبود پیدا میکنید نزدیکی نداشته باشین

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. سلام من 22 ساله ام و مدت زیادی میشه که در ناحیه بالای شکم و کشاله ران و اطراف واژنم لکه های کوچک قهوه ای کمرنگی که روی ان یک حاله پوسته پوسته سفیدی هست بوجود امده ....البته چندین سال قبل هم اینجوری شده بودم وبا مراجعه به پزشک ومصرف یک صابون ودارو خوب شدم وبعداز یک مدت دوباره در قسمت دیگری ظاهر شد ولی خود به خود خوب شد اما الان لکه ناحیه شکمی داره ناپدید میشه اما بقیشون همچنان هست.البته ناحیه تناسلی ام هم موقعی که میخوام با دستمال خشک کنم در بعضی موارد کمی زخمی میشه (در حد نقاط خونی روی دستمال)خیلی میترسم ...و به خاطر مکان ایندفعه بروز علایم خجالت  میکشم  به پزشک مراجعه کنم )لطفا راهنماییم کنید ممنون

4. medesa نوشته است: سلام من 22 ساله ام و مدت زیادی میشه که در ناحیه بالای شکم و کشاله ران و اطراف واژنم لکه های کوچک قهوه ای کمرنگی که روی ان یک حاله پوسته پوسته سفیدی هست بوجود امده ....البته چندین سال قبل هم اینجوری شده بودم وبا مراجعه به پزشک ومصرف یک صابون ودارو خوب شدم وبعداز یک مدت دوباره در قسمت دیگری ظاهر شد ولی خود به خود خوب شد اما الان لکه ناحیه شکمی داره ناپدید میشه اما بقیشون همچنان هست.البته ناحیه تناسلی ام هم موقعی که میخوام با دستمال خشک کنم در بعضی موارد کمی زخمی میشه (در حد نقاط خونی روی دستمال)خیلی میترسم ...و به خاطر مکان ایندفعه بروز علایم خجالت  میکشم  به پزشک مراجعه کنم )لطفا راهنماییم کنید ممنون

دلیلی برای خجالت وجود نداره . این چیزا وا3 دکترا یه چیز عادی و معمول هست
    شما به قارچ مبتلا شدین و باید با تجویز پزشک دارو مصرف کنید چون ممکنه بیماری پیشروی کنه

5. با سلام
    من مجردم حدود چند ماه پیش به خاطر عفونت قارچی پیش دکتر زنان رفتم ایشون برام مقداری قرص ویه شامپو به اسم fEMILYANE   PH8 روزی یه باربرای شستشوواژنال بمن دادن چون خارش شدیدی داشتم وقتی شامپو رومصرف میکردم اروم میشدم اما دوره مصرفش تموم شده ولی یه کم خارش دارم سوالم اینه که میتونم دوباره این شامپو روبگیرم وفقط در مواردی که خارش دارم استفاده کنم ایامصرفش بیش از حدی که دکترتعیین کرده اشکال ندارد؟

6. سلام شما حتمن باید به پزشک خود مراجعه کنید

دارویی که پزشک برای شما تجویز کرده برای دوره مشخص تا بهبودی بوده

اگر بهبودی کامل نشده باید به پزشک خود مجدد مراجعه نمایید

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  7. mabdiir نوشته است: سلام
    ممنون

شما حتما به پزشک مراجعه کنید اما برای نزدیکی به علت انتقال حتما از کاندوم استفاده کنید.

8. سلام من دختری 30ساله هستم که سالهای سال است که دچار معضل جوش زدن در ناحیه تناسلی هستم.رو و داخل لبهای کوچیک و بزرگ من جوش میزند.جوشهایی که پس از یک مدت این جوش ها میترکند و خون زیادی هم از آنها خارج میشود.دقیقا مثل این جوشها را روی صورتم هم میزند.من سابقه مراجعه به چندین و چند پزشک را دارم.یکی بدون معاینه دارو داد.یکی هیچ دارویی نداد.یک پزشک دیگه هم آزمایش ادرار برام نوشت و بعدش گفت چیزی نیست و یک سری دارو داد.یک متخصص هم بالاخره من را معاینه کرد . هم شکم و پشت کمرم رو مورد معاینه قرارداد و هم وقتی گفتم جوش در ناحیه تناسلی دارم از من خواست بخوابم و معاینه ام کرد.اون زمان دقیقا جای جوشها باقی مانده بود که گفت عفونت شدید داری و یک عالمه داروی خوراکی و پماد داد. من مدتی خوب بودم تا مرداد ماه امسال که رفتم سفر به مدت 2هفته.وقتی برگشتم یک عالمه جوش روی لبهای کوچک و بزرگ من ایجاد شده بود.جوش های خیلی بزرگ و دردناک،جوری که لباس زیرم میچسبید به این جوشها،درد زیادی حس میکردم.ولی هیچ ترشح رنگی و بدبویی نداشتم.دیگه پیش پزشک نرفتم،خودم شروع کردم به مالیدن پماد کلوتریمازول.واقعا التهاب اولیه رو کم کرد ولی کامل خوب نشد.این جوش ها هم پشت سر هم میترکیدن و ازشون خون زیادی میومد و بلافاصله جاشون خوب میشد.اعصابم واقعا خرد بود.حالم بد بود.روحیه ام داغون بود.کاری که کردم این بود که از عطاری پودر گیاهی سدر را خریدم و با ماست و بتادین قاطی کردم و همه جای ناحیه ی تناسلی خودم مالیدم.بطور باور نکردنی التهاب کم میشد.هردفعه که این مخلوط رو میزاشتم به میزان زیادی التهاب کم میشد.بعد یه مدتی خیلی بهتر شدم.ولی بازم روی لب های بزرگم چندتا جوش بزرگ جاش مونده بود.صورتم هم دست کمی از اون ناحیه نداشت مخصوصا زیر گلوم.خلاصه رسید به اینجا که من از 50 روز پیش تحت نظر پزشک پوست و مو شروع به خوردن آکوتان کردم و همراه با آکوتان آیزوسین هم به من داد.پوست صورتم خیلی بهتر شده اما پوست ناحیه تناسلی فقط ذره ای بهتر شده. و همچنان دو تا تاول بزرگ از همون زمان باقی مانده بعد گذشت 2و3ماه و البته بازم یه سری جوش ریز هست که مثل جوش هایی میمونه که بهد از اپیلیدی کردن میزنه.الان فقط روی لب های بزرگه این جوش ها.دقیقا شکل یک آکنه که روی صورت میزند،قسمت بالایی لب بزرگ من هم این آکنه را دارد و تقریبا میتونم بگم نزدیک به 3ماه شده که هست.البته التهابش مثل قبل نیست.بعد این همه صحبت طولانی سوالم از شما این است که با تمام این اوصافی که گفتم بنظر شما بیماری من چیست؟آیا من دچار بیماری خاصی هستم یا بقول یکی از پزشکانی که بهش مراجعه کردم علت جوش های من خوراکی های گرم و شیرینی جات است؟؟ من هرلحظه و هر موقع که به این جوش ها فکر میکنم ترس از بیماری هرپس تناسلی من را دیوانه میکند و ناخودآگاه به گریه می اندازد. همیشه این ترس را دارم که این بیماری را دارم و کسی تا به حال نفهمیده است. نظر شما چیست؟ سپاسگذار میشوم از راهنمایتان

9. با سلام
    حدود 5 ماه پیش روی قسمت تناسلی بدنم زائده مثل زیگل بوجود آمد, پیش دکتر زنان رفتم گفت چیز مهمی نیست و خوب میشه الان بعد 5ماه هم تعدادش زیاد شده هم اندازه ش بزرگتر شده و خیلی نگرانم
    اصلا راهی برای درمانش هست؟ اگر هست راهنمایی کنید لطفا

10. elnaz71 نوشته است: با سلام
    حدود 5 ماه پیش روی قسمت تناسلی بدنم زائده مثل زیگل بوجود آمد, پیش دکتر زنان رفتم گفت چیز مهمی نیست و خوب میشه الان بعد 5ماه هم تعدادش زیاد شده هم اندازه ش بزرگتر شده و خیلی نگرانم

دوست عزیز
    در اولین فرصت به یک متخصص زنان وزایمان دیگه و یا پوست مراجعه کنید تا مجدد معاینه بشید.اما اگر شباهت با زگیل(مهم ترین علامتاینه که  درد ندارند،ترشح ندارند ) دارند حتما پیگیر بشید چون به راحتی در رابطه جنسی منتقل میشه و بعلاوه فکر کنید ببنید ایا شریک جنسی داشتید که به زگیل تناسلی مبتلا بوده باشه؟
    اما در مورد درمان باید بدونید که اگر تایید بشه مبتلا به زگیل تناسلی هستید،روشهای درمانی متفاوتی هست از قطره پودوفیلین گرفته تا فریز و یا لیزر و کرایو.بسته به شدت و نوع زگیل که دونه ای  باشه یا گل کلمی انتخاب درمانها متفاوت خواهد بود.اما قبل انجام هر کدوم از پزشکتون خوب در مورد میزان عود و بهبودی هر کدون سوال کنید و بعد استفاده کنید.
    مورد آخر اینکه باید بدونید ویروس زگیل تناسلی با این درمانها از بدن پاک نمیشه و هر زمان امکان عود برای شما وجود داره.البته عموما بعد از دوسال ویروس خود بخود از بدن پاک میشه که برای این امر نیاز به سیستم ایمنی خوب و رعایت اصول بهداشتی در روابط دیگه هست اما بعضی افراد متاسفانه دائم این ویروس براشون باقی میمونه

اگر تاییدشد وجود زگیل تناسلی یکسری نکات بهداشتی هست که بعدا اگر نیاز شد خدمتتون عرض میکنم
    انشاالله که چیزی نباشه

11. elnaz71 نوشته است: با سلام
    سلام عزیزم حتما پیش دکتر پوست برو معینت کنه دو نوع زگیل داریم اگه از نوع انتقالی باشه امکانش زیاده  در رحمتن بزنه پس خطر ناک تا بیشتر نشده حتما پیش دکتر پوست برو تا درارش یا بسوزونش دردم زیاد نداره

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید