شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

ضخیم کردن مو و رشد مو

1. سلام خسته نباشید . من موهای ضخیم و پرپشتی داشتم و رشد بسیار خوبی داشت تا حدی که این هفته می زدم هفته بعد بلند می شد که هر کسی می دید تعریف می کرد . اما الان تار موهام نازک شده و حجم ان کم شده من می توانم موهام را به حالت قبلی در بیارم ؟ چطور می تونم این کار را بکنم ؟ من فقر آهن دارم و فقط یک قرص فراسانول است که می تونم مصرف کنم که الان موجود نیست چون بقیه قرص ها بهم نمی سازه . من دچار مشکلاتی شده ام که باعث افسردگی (به نظر خودم چون تا قبل خیلی سرحال و شاد بودم ) و عصبانیت استرس و ناراحتی ام شده مدتی است . لطفا راهنماییم کنید که چه کار می تونم بکنم چون خیلی روی موهام حساس هستم . و رشد موهام هم خیلی خیلییییییییییی کم شده . برای رشد مو چه کار کنم که  چند برابر  بشه و همین طور موهام ضخیم بشه ؟ ممنون .

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. Ms_AYLAR نوشته است: سلام خسته نباشید . من موهای ضخیم و پرپشتی داشتم و رشد بسیار خوبی داشت تا حدی که این هفته می زدم هفته بعد بلند می شد که هر کسی می دید تعریف می کرد . اما الان تار موهام نازک شده و حجم ان کم شده من می توانم موهام را به حالت قبلی در بیارم ؟ چطور می تونم این کار را بکنم ؟ من فقر آهن دارم و فقط یک قرص فراسانول است که می تونم مصرف کنم که الان موجود نیست چون بقیه قرص ها بهم نمی سازه . من دچار مشکلاتی شده ام که باعث افسردگی (به نظر خودم چون تا قبل خیلی سرحال و شاد بودم ) و عصبانیت استرس و ناراحتی ام شده مدتی است . لطفا راهنماییم کنید که چه کار می تونم بکنم چون خیلی روی موهام حساس هستم . و رشد موهام هم خیلی خیلییییییییییی کم شده . برای رشد مو چه کار کنم که  چند برابر  بشه و همین طور موهام ضخیم بشه ؟ ممنون .

سلام دوست عزیز
    خب برای فقرآهن اولاً عدس و جگر سیاه  بیشتر مصرف کنید دوماً بعد از خوردن وعده های غذایی از نوشیدنه چای خودداری کنید!سبزیجات بیشتر مصرف کنید و....
    احتمالاً این کم پشتی موها هم به همین مورده شما بر میگرده بنظر میاد با رفع معضل مطروحه،مجدداً رشد موهاتون بهتر بشه لذا توصیه میکنم اول به تامین آهن بدنتون توجه کنید و بعد اگر بازم مشکلی بود به متخصصین مو مراجعه کنید
    معذالک میتونید این توصیه هارو هم مد نظرتون قرار بدید:
    1-  تعدد شستشوی موهاتونو کمی بیشتر کنید مثلاً یک روز درمیون با صابون غیر معطر شستشو بدید! و خوب آب بکشید تا صابون روی پوست سرتون باقی نه مونه!
    2- از مصرف شامپو های مختلف یا تعویض اونها جداً خودداری کنید!(بنظرم اگر از شامپوی بچه استفاده کنید بهتره!)
    3- سعی کنید موهاتونو بیشتر در هوای آزاد قرار بدید!
    4- از زیاد شونه کردن اون خودداری کنید!(کارشناسان ژاپنی میگن زیاد شونه کردن موها باعث ریزش اون میشه!!!)
    5- اگر موهاتونو رنگ میکنید سعی کنید اولاً از رنگ موهای استاندارد و با تاریخ مصرف معتبر باشه دوماً زود به زود هم اینکاررو نکنید چون رنگ مو حاوی مواد شیمیایی هست که بر روی ریشه های مو تاثیر فراوانی داره!
    6- وقتی موهاتونو رنگ کردید(اگر رنگ میکنید)خوب شستشو بدید!تا رنگ مو بر روی پوست و مجاورت ریشه مو،باقی نه مونه!
    7- اگر موهاتون زیاد بلند هست تا مدتی کوتاهش کنید بدین طریق هم خوب میتونید شستشو بدید و هم پوست سرتون و ریشه موهاتون هوا میخوره!
    8- اگر از سشوار استفاده میکنید فعلاً از مصرفش خودداری کنید!یا بطوری استفاده کنید تا ریشه مو آسیب نبینه!یعنی  هوای داغ داغ رو مستقیم بر روی موها و پوستتون نگیرید!
    و.....
    موفق باشید.

3. سلام.منم مشکل شما رو دارم و موهام کم حجمه.شنیدم موهارو اگر کوتاه کنید خودشو پر نشون میده ولی شوهرم نمیزاره موهامو کوتاه کنم.قبلا برای خشک کردن موهام از سشوار استفاده میکردم ولی دیگه این کارو نمیکنم و موهام خیلی بهتر شده.همین طور از اتوی مو هم استفاده نکنید.من از شامپوهای حجم دهنده استفاده میکنم و راضیم شما هم استفاده کنید شاید جواب داد.در ضمن از تافت و زل و ....هم استفاده نکنید.من وقتی همه اینها رو گذاشتم کنار موهام خیلی بهتر شد.

4. سلام دوستان
    خب ببینید من هم در یک برهه زمانی موهای فوق العاده بلند و خشگلی داشتم شاید تا سن 22 سالگیم هم همینطوری بودن ولی کم کم موهام کم شدن الآن هم زیبایی خودش رو داره ولی خب به پر حجمی قبل نیست. من میگم یکی از راههای کنترل ریزش مو حساس نشدنه اینکه مدام بایستیم جلوی آینه و بگیم وای چقدر موهام کم شدن خب خیلی تاثیر گذاره به خاطر اینکه استرس ایجاد میکنه که یکی از عوامل ریزش موست. دوم اینکه موهاتون رو زیر دوش اصلا شونه نکنید حدیثی هم در این مورد فکر میکنم از امام صادق(ع) داریم. آخر توصیه م مراجعه به یک پزشک حاذق و ادامه دادن یک دوره درمان کامله امیدوارم به روزهای اول برگرده شکل موهاتون

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید