شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

علت سرگیجه در پی رژیم چاقی

1. سلام.من 21 سالمه مجرد.با قد 162 و  وزن 47. برای چاق شدن به دکتر مراجعه کردم و گفت که باید 57 کیلو بشم.یه رژیم غذایی همراه با چنتا مکمل و ویتامین(امگا 3 و مولتی ویتامین و پودر انترامیل) برام تجویز کرد.  از وقتی پودر enterameal (انترامیل)  رو مصرف میکنم بعد از استفاده از اون سرگیجه میگیرم.حتی وقتی خواب هستم از شذت سرگیجه از خواب بیدار میشم.آیا این مشکل از این پودر هست؟چه علتی میتونه داشته باشه؟

2. toranjema نوشته است: سلام.من 21 سالمه مجرد.با قد 162 و  وزن 47. برای چاق شدن به دکتر مراجعه کردم و گفت که باید 57 کیلو بشم.یه رژیم غذایی همراه با چنتا مکمل و ویتامین(امگا 3 و مولتی ویتامین و پودر انترامیل) برام تجویز کرد.  از وقتی پودر enterameal (انترامیل)  رو مصرف میکنم بعد از استفاده از اون سرگیجه میگیرم.حتی وقتی خواب هستم از شذت سرگیجه از خواب بیدار میشم.آیا این مشکل از این پودر هست؟چه علتی میتونه داشته باشه؟

سلام دوست عزیز
    قطعاً وقتی بعد از مصرف این پودر،دچار سرگیجه میشید این معضل،به همین خاطره! توصیه میکنم اولاً با پزشکتون در این مورد حتماً مشاوره کنید!چون ایشون پرونده پزشکی شمارو دقیق تر ازما میدونه و اصولاً بهتر میتونه راهنمائیتون کنه!دوم اینکه در سبد غذائیتون به مقدار متعادل از شیرینی جات و میوه ها بگنجونید کم کم چاق میشید اما تجربه نشون داده اشخاص چه مرد و چه زن غالباً پس از ازدواج ، چاق میشن لذا زیادم به فکر چاقی نباشید که بعد از چاقی، لاغر شدن به این آسونیها نیست!
    سوم انجام آزمایشات تیروئید هست شاید کارکرد این غده در بدنتون بالانس نیست و این لاغری ناشی از این قضیه باشه!در هرحال پزشک معالجتون بهتر اینهارو میدونه با ایشون مشاوره کنید
    موفق باشید

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. سلام دوستم مطالب جالبی بیان داشتن ولی یه نکته است که نیاز به یاد اوری داره و اونم این که شب ویتامین استفاده نکن چون با توجه به ایجاد انژی در بدن و اینکه در موقع خواب میزان خون رساندی به مغز بیشتر است ومی تونه یکی از علت های اصلی سرگیجه باشه و تا حدودی مصرف زیاد ویتامین در موقع خواب مشکل زا است

4. ممنون دوستان.
    هر کاری میکنم وزنم اضافه نمیشه.مجبور شدم از این پودر استفاده کنم و با اینکه نزدیک به یکی دو هفتست میخورم ولی حتی 1 کیلو هم اضافه نشده به وزنم.
    امکانش هست با مصرف این پودر چربی یا قند خونم بالا رفته باشه و منجر به سرگیجه شده باشه؟اصلا بالارفتن قند یا چربی میتونه سذگیجه ایجاد کنه؟چون من تو هر ساعتی حتی وقتی صب این پوردو میخورم سرگیجه میگیرم.
    دکتر تغذیه  یه هفته ای مرخصی رفته برای همین نتونستم ازش بپرسم.

5. toranjema نوشته است: ممنون دوستان.
    هر کاری میکنم وزنم اضافه نمیشه.مجبور شدم از این پودر استفاده کنم و با اینکه نزدیک به یکی دو هفتست میخورم ولی حتی 1 کیلو هم اضافه نشده به وزنم.
    امکانش هست با مصرف این پودر چربی یا قند خونم بالا رفته باشه و منجر به سرگیجه شده باشه؟اصلا بالارفتن قند یا چربی میتونه سذگیجه ایجاد کنه؟چون من تو هر ساعتی حتی وقتی صب این پوردو میخورم سرگیجه میگیرم.
    دکتر تغذیه  یه هفته ای مرخصی رفته برای همین نتونستم ازش بپرسم.

سلام دوست عزیز
    بله همه اینهاییکه گفتید میتونه اثر گذار باشه اما تاکید میکنم یک بررسی روی غدد تیروئیدتون انجام بدید بنظر  میاد ترشحاتش بالانس نباشه! فعلاً توصیه میکنم از خوردن این پودر هم خودداری کنید وقتی بهتون نمیسازه چرا مصرف میکنید؟؟
    یادتون باشه هیچ چیزی بهتر از مصرف مواد طبیعی و تازه نیست! سعی کنید با مصرف مواد طبیعی و تازه چاق بشید و نه اینگونه مواد که معلوم نیست از چی درست شدن! و بجای چاق شدن جای دیگه ای رو خراب میکنن
    موفق باشید

6. دوست عزیز تنها خوردن باعث اضافه وزن به راحتی نمی شه لطفت استرس را از خودت دور کن و با ورزش ملایم سعی در جذب مواد مصرفی داشته باش

تشکر شده توسط : 2 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید