شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

چند سوال در مورد مراقبت بعد از عمل قلب باز

1. sogand17

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام و خسته نباشید خدمت مدیر سایت
    مادر من مرداد گذشته عمل قلب باز در تهران انجام دادن. ایشون 73 سالشونه. خوشبختانه عمل موفقی بود. اما مادرم چربی خون و فشار خون دارن. از2سال قبل از عمل تا بعد از عمل و حتی الان که بیش از یک سال گذشته مادرم رعایت رژیم غذایی خودشو انجام میده..داروهاشونم سر تایم مصرف میکنن اما گاهی فشارش بالا میره یا چربی خونشون بالا میره که با خوردن قرص یا آب غوره  مشکل حل میشه.
    بیشتر غذاهاش آبپزه  از نمک استفاده نمیکنه.. سرخ کردنی نمیخوره مگر به ندرت ماهی سرخ کرده.. گاهی هم تخم مرغ
    سوالم اینه: تا کی باید ایشون ازرژیم غذایی استفاده کنه؟
    2. آیا فلفل و ادویه براشون مضره؟ چون وقتی براشون غذا درست میکنم میگن هیچی تو غذا نریز میترسم مضر باشه، اما خب غذا بدون چاشنی که طعم نداره
    3. هوای گرم ورفتن بیرون سلامتیشونه به خطر نمیندازه؟ آخه ما آبادان هستیم و هوای اینجا خیلی گرمه و من واقعا نگران میشم. میترسم دوباره به عمل کشیده بشه..
    4.متاسفانه غذا خوردن مادر من خیلی کمه. حتی میوه هم زیاد نمیخوره. میخوام بدونم خوردن زردآلو و تر قیسی براشون ضرر نداره؟ چون تو نت خوندم که آهن این دو فوق العاده بالاست و مامان من به خاطر عمل زیاد خون از بدنشون رفته که حتی با گرفتن خون هم هنوز آثار کم خونی و ضعیفی درشون مشخصه..
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    و اگر مقدروه بگید در چه صورت امکان به وجود اومدن مجدد عمل مجد قلب صورت میگیره؟

اگر مقدوره در مورد رژیم غذایی راهنمایی بیشتری کنید.
    سپاسگذارم

2. sogand17 نوشته است: با سلام و خسته نباشید خدمت مدیر سایت
    مادر من مرداد گذشته عمل قلب باز در تهران انجام دادن. ایشون 73 سالشونه. خوشبختانه عمل موفقی بود. اما مادرم چربی خون و فشار خون دارن. از2سال قبل از عمل تا بعد از عمل و حتی الان که بیش از یک سال گذشته مادرم رعایت رژیم غذایی خودشو انجام میده..داروهاشونم سر تایم مصرف میکنن اما گاهی فشارش بالا میره یا چربی خونشون بالا میره که با خوردن قرص یا آب غوره  مشکل حل میشه.
    بیشتر غذاهاش آبپزه  از نمک استفاده نمیکنه.. سرخ کردنی نمیخوره مگر به ندرت ماهی سرخ کرده.. گاهی هم تخم مرغ
    سوالم اینه: تا کی باید ایشون ازرژیم غذایی استفاده کنه؟
    2. آیا فلفل و ادویه براشون مضره؟ چون وقتی براشون غذا درست میکنم میگن هیچی تو غذا نریز میترسم مضر باشه، اما خب غذا بدون چاشنی که طعم نداره
    3. هوای گرم ورفتن بیرون سلامتیشونه به خطر نمیندازه؟ آخه ما آبادان هستیم و هوای اینجا خیلی گرمه و من واقعا نگران میشم. میترسم دوباره به عمل کشیده بشه..
    4.متاسفانه غذا خوردن مادر من خیلی کمه. حتی میوه هم زیاد نمیخوره. میخوام بدونم خوردن زردآلو و تر قیسی براشون ضرر نداره؟ چون تو نت خوندم که آهن این دو فوق العاده بالاست و مامان من به خاطر عمل زیاد خون از بدنشون رفته که حتی با گرفتن خون هم هنوز آثار کم خونی و ضعیفی درشون مشخصه..
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    و اگر مقدروه بگید در چه صورت امکان به وجود اومدن مجدد عمل مجد قلب صورت میگیره؟

اگر مقدوره در مورد رژیم غذایی راهنمایی بیشتری کنید.
    سپاسگذارم

سلام دوست عزیز
    مادر بنده هم یک دهه قبل عمل باز قلب انجام دادن و الانم دارو مصرف میکنن و صد البته باید تا آخر عمرشون هم رژیم غذایی رو رعایت کنن! نه نمک! نه سرخ کردنی زیاد! نه حتی ادویجات مثل فلفل!چون ادویجات مخصوصاً اونهایکه تند هستند فرد رو دچار فشار خون بالا میکنه و این فشار خون باعث هم گشادی وریدها میشه و هم خدای ناکرده موجب پارگی رگهای پیوند زده شده به قلب!
    پس :
    1- رژیم غذایشونو باید سفت و سخت ادامه بدن!توصیه میکنم شما هم اصرار به خوردن این چیزها نکنید!هرکسی دکتر خودش هست و میدونه چی براش خوبه و چی براش بد!!
    2- داروهاشونو به موقع مصرف کنند
    3- از مصرف بیش از حد مواد غذایی که گرمای زیادی در بدن ایجاد میکنه(مثل فلفل،مصرف زیاد موز،و...) خودداری کنند
    4- در هوای گرم حتی المکان بیرون نرن!و کارهای سنگین تویه خونه نکنن!وزنه سنگین (مثل اثاثیه خونه،نوه ها و...)بلند نکنن!و....
    5- در هوای آلوده از منزل خارج نشن!
    6- حرص و جوش نخورن!!(این بالا رفتن فشار خون و افزایش چربی خونشون دراثر استرس داشتن و فکر و خیال کردن و حرص خوردنه!! یادتون باشه چربی و فشار خون همش مربوط به خوردن غذا نمیشه! بلکه به این مواردی که گفتم هم بیشتر ربط پیدا میکنه!)
    7- اطرافیان بجای اینکه مشکلاتشون رو به ایشون منتقل کنن باید از گفتن اینگونه مسائل به ایشون جداً خودداری کنند چون دیدم بیشتر دختر خانمها هرمشکلی در زندگیشون پیش میاد بلافاصله به مادرشون میگن و این برای قلب اینگونه افراد سمه!
    8- هرروز در هوای خنک مثلاً اوایل صبح، حتماً نیم ساعت پیاده روی در دستور کارشون قرار بدن
    9- اصولاً میوه براشون بد نیست بهشون بگید بیشتر میوه مصرف کنند البته میوه هایکه باعث فشار خون بالا نمیشن!مثلاً سیب خیلی خوبه!گلابی،هندوانه،قیسی و..... اینها خوبه اما موز زیادش شاید فشاررو بالا ببره یکدونه در دوروز خوبه!
    10- جداً از مصرف نمک و سرخ کردنیها تا حد امکان دوری کنند
    و....
    و اما پاسخ آخرین سئوال اینه که اگر حرص و جوش نخورند و رعایت غذایی رو بکنند و داروهاشونو به موقع مصرف کنند نیازی به عمل مجدد نخواهد بود!امااگر همانند مادر بنده زیاد حرص و جوش بخورند بعداز چندسالی باید بالون بزنن و چندتا رگشونو بازم باز کنن که اینم خیلی خطرناکه!
    براشون سلامتی آرزو میکنم مراقبشون باشیددر زندگی، هیچ کس مادر و پدر آدم نمیشه قدرشونو بدونید وبرای سلامتیشون هم دعا کنید و هم کوشش
    در این راه موفق و سلامت باشید خدمت به والدین خدمت به خودتون هست و رضایتمندی خداوند متعال

تشکر شده توسط : 2 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید