شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

حالت تهوع هنگام حرف زدن، ورزش و سجده

1. sayeh71

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام من 23 سال سن دارم  مذکر هم هستم
    چند ماهی میشه  هنگام حرف زدن حالت تهوع بهم دست میده  نمیتونم یه متن طولانی رو بخونم
    علتش چی میتونه باشه؟
    هنگام سجده نماز هم این حالت بهم دست میده
    این حالت تو ورزشم بهم دست میده
    نمیدونم به خاطر اکسیژن هست یا چیزای دیگه...
    ممنون نظر بدین

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. sayeh71 نوشته است: سلام من 23 سال سن دارم  مذکر هم هستم
    چند ماهی میشه  هنگام حرف زدن حالت تهوع بهم دست میده  نمیتونم یه متن طولانی رو بخونم
    علتش چی میتونه باشه؟
    ممنون نظر بدین

سلام دوست عزیز
    شما اشاره نکردین آیا وقتی این حالت دارین یا کلا مشکل دیگه هم مثل ناراحتی گوارشی ، سر درد ، سوزش یا زخم معده  خلاصه اینکه مشکل خاص دیگه ایی هست یا نه
    ولی در کل میتونه دلایل زیادی داشته باشه از جمله کم خونی یا افت فشار خون حتی فشار خون بالا و .....
    در هر حال شما سعی کنید از غذاهای سرخ کرونی ، پرچرب ، تند و ادویه دار زیاد کاکایو و مواد کافیین دار و نوشیدنیهای گاز دار و ...... بخصوص در هنگام انجام فعالیتهایی چون ورزش و مطالعه پرهیز کنید و رژیم غذایی مناسبی رو برا خودتون ترتیب بدین
    نوشیدنی زیاد بنوشید عصاره نعنا و زنجبیل در درمان حالت تهوع فوق العاده موثره

3. sayeh71 نوشته است: سلام من 23 سال سن دارم  مذکر هم هستم
    علتش چی میتونه باشه؟
    ممنون نظر بدین

سلام
    منمنظر این دوستمونو تایید میکنم اما از محالات میدونم که مربوط باشه به دستگاه گوارشی و ریفلاکس معده ایا شما روزه میگرفتین؟
    من نظرم اینه که ممکنه به علت افت فشار ناگهانی این حالت اتفاق میفته و ایا همراه با حالت تهوع نشانه و غلامت خاص دیگه ای هم دارین یا نه؟اگه خیلی ادامه داشت و شرایط رو براتون سخت کرد حتما پیش پزشک برین
    موفق باشین

4. sayeh71

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام
    ممنون از دوستان که پاسخ دادین
    حقیقتش من کلا در طول روز اضطراب دارم و ارامش چند سال هست با من میانه ی خوبی نداره
    خودمم موندم چرا خوب نمیشم
    میتونه از اضطراب باشه تهوع؟ نفس کم اوردن؟
    مثلا موقع مسواک زدن هم این حالت بهم دست میده که مسواک تو دهنمه و دهنم بازه زیاد نمیتونم مسواک رو نگه دارم تو دهنم هق میزنم و باید یه نفس عمیق بکشم بعد دوباره ادامه مسواک رو بزنم ... خیلی شرایط سختیه....(فکر کنم اضطراب فشار خونمو بهم ریخته)

5. سينوزيت هم ميتونه باعث بوجود امدن علائمي كه شما گفتيد بشه اما باز يه حدسه بهترين راه مراجعه به دكتر و چكاب كامله

6. sayeh71

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    rasoull2005 نوشته است: سينوزيت هم ميتونه باعث بوجود امدن علائمي كه شما گفتيد بشه اما باز يه حدسه بهترين راه مراجعه به دكتر و چكاب كامله

به چه دکتری مراجعه کنم و چه چکاپی رو انجام بدم؟
    من سرحود پروپرانول هم مصرف میکنم به خاطر اضطرابم  به خاطر اون نیست؟
    مصرف طولانی مدت پروپرانول چه ضرری دارد؟

7. sayeh71 نوشته است:
    rasoull2005 نوشته است: سينوزيت هم ميتونه باعث بوجود امدن علائمي كه شما گفتيد بشه اما باز يه حدسه بهترين راه مراجعه به دكتر و چكاب كامله

سلام دوست عزیز
    این داروئی که مصرف میکنید بیشتر برای بیماران قلبی تجویز میشه و ابداً نباید سرخود مصرف بشه!حالا چطور شما اینکاررو کردید واقعاً عجیبه!من شنیدم سرخودم نمیشه قطعش کرد برای اضطراب داروهای بی خطر دیگه ای هست که باید تحت نظر پزشکان اعصاب وروان مصرف بشه و خوشبختانه این داروها هم قابل قطع کردن هم هستن!پس به پزشک اعصاب و روان مراجعه کنید و موضوع رو با ایشون درمیون بزارید بهتون راه کارشو خواهند گفت! منبعد هم از مصرف دارو بطور سرخود جداً خودداری کنید
    اگر سینوزیت دارید به متخصصین گوش حلق و بینی مراجعه کنید و برای اضطراب ،به متخصصین اعصاب و روان!
    موفق باشید.

8. sayeh71

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    aliyan نوشته است:
    sayeh71 نوشته است:

سلام دوست عزیز
    این داروئی که مصرف میکنید بیشتر برای بیماران قلبی تجویز میشه و ابداً نباید سرخود مصرف بشه!حالا چطور شما اینکاررو کردید واقعاً عجیبه!من شنیدم سرخودم نمیشه قطعش کرد برای اضطراب داروهای بی خطر دیگه ای هست که باید تحت نظر پزشکان اعصاب وروان مصرف بشه و خوشبختانه این داروها هم قابل قطع کردن هم هستن!پس به پزشک اعصاب و روان مراجعه کنید و موضوع رو با ایشون درمیون بزارید بهتون راه کارشو خواهند گفت! منبعد هم از مصرف دارو بطور سرخود جداً خودداری کنید
    اگر سینوزیت دارید به متخصصین گوش حلق و بینی مراجعه کنید و برای اضطراب ،به متخصصین اعصاب و روان!
    موفق باشید.

دوست عزیز خودسرانه مصرف نکردم روانپزشک داد و یک سال تحت نظر اون می خوردم و دیگه خودم دارم ادامه میدم  
    تا دلت بخواد انواع قرص ها رو خوردم زیر نظر بهترین متخصص ها ولی تاثیری نداشته و موقتی بوده

اعتماد به نفس من پایینه و با دارو نمیره بالا
    نمیدونم چه کنم
    کلا بیرون میرم باید پروپرانول بخورم چون موقع رو در رو شدن با دیگران اضطراب و تپش قلب می گیرم و چاره ای ندارم که بخورم
    خود باوری صفر

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید