شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

تفاوت اثرات قرصهای نوین با قرصهای اورژانسی معمولی؟

1. سلام

من حدودا ۱۵ ساعت بعد از نزدیکی دو تا قرص لوونورجسترول مصرف کردم معمولا یکی دو روز بعد خوردن قرص های معمول اورژانسی باید پریود بشم ، امّا با استفاده از این قرصها ۷-۸ روز پریود نشدم ، آیا احتمال حاملگی هست ؟ چند درصد به نظرتون ؟
    یا اینکه این تاخیر بخاطر تفاوت اثر و کارایی این قرصهای نوین با قرصهای اورژانسی معمولی هست ؟

ممنون میشم راهنمایی کنین

2. با سلام
    معمولا این قرص یک عدد بلافاصله بعد از رابطه و یکی دیگر 12ساعت دیگر مصرف میشود البته نگران نباشید اثرش را خواهد گذاشت و کارایی ان بگفته متخصصین امر بمراتب بیشتر و عوارض ان کمتر است البته شما نگفتید که در دوره پر خطر بودید یا اینکه منی داخل مهبل پیاده شده یا نه ولی بهر حال قرص مصرف شده و شما باید بدون استرس منتظر قاعدگی باشید .

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. دو تا قرص رو با هم خوردم ، این کار اثر بخشی قرص رو پایین میاره درسته ؟
    بله منی داخل مهبل ریخته شد .
    یجا نوشته بود که اگه تا یه هفته پریود نشدید احتمال بارداری هست ... درسته ؟

4. beginner نوشته است: دو تا قرص رو با هم خوردم ، این کار اثر بخشی قرص رو پایین میاره درسته ؟

سلام ببینین برای بارداری حتما باید تخمکی ازاد شده باشه و تنها ذیختن منی داخل مهبل کافی نیست تخمک هم از روز14پریودی ازاد و تا روز16 میمونه به شرطاینکه پریودیتون منظم و28 روزه باشه اگه در این 2-3روز نزدیکی کنین و منی هم به میزان کافی در دسترس باشه چرا که نه باردار میشین اما قرص وقتی مصرف کردین یقینا احتمالشو پایین خواهد اورد
    نگران نباشین

5. سلام
    من به مدت یک سال و نیم جاسمین مصرف می کردم بعد  برای 6 ماه  قطع کردم و دوباره شروع کردم ولی بعد یک ماه هپاتیت آ گرفتم که مجبور شدم دوباره قطع کنم وقتی  بعد بهبودی دوباره شروع کردم روز 12 قرص پریود شدم که تا 40 روز ادامه داشت و یک بار هم دو تکه گوشت ار واژن خارج شد.سونوگرافی چیز غیر طبیعی نشان نداد .دکتر گفت جاسمین ضعیفه و باید دیان مصرف کنم الان 3 ماه است دیان مصرف میکنم و پریودم تنظیم شده ولی 6 کیلو اضافه وزن پیدا کردم
    سوالم این است که میتوانم دوباره جاسمین شروع کنم؟آیا تنظیم پریودم را به هم نمیریزد؟
    با سپاس

6. EMT-BASIC نوشته است:
    beginner نوشته است: دو تا قرص رو با هم خوردم ، این کار اثر بخشی قرص رو پایین میاره درسته ؟

سلام ببینین برای بارداری حتما باید تخمکی ازاد شده باشه و تنها ذیختن منی داخل مهبل کافی نیست تخمک هم از روز14پریودی ازاد و تا روز16 میمونه به شرطاینکه پریودیتون منظم و28 روزه باشه اگه در این 2-3روز نزدیکی کنین و منی هم به میزان کافی در دسترس باشه چرا که نه باردار میشین اما قرص وقتی مصرف کردین یقینا احتمالشو پایین خواهد اورد
    نگران نباشین

۱-یعنی اگه نزدیکی تو روزای اول و یا آخر عادت باشه تخمک آزاد نمیشه  ؟ و احتمال بارداری نیست ؟ چند درصد فرق میکنه ؟
    ۲-سوال دیگه اینکه دو تا قرص رو بجای اینک بافاصله دوازده ساعت بخورم هر دو رو باهم خوردم مشکلی نداره ؟
    کاربر
    arianairaniii گفتن که :
    روز 12 قرص پریود شدم که تا 40 روز ادامه داشت

۳-منم همینطور بود با این تفاوت که تا یه هفته خونریزی نداشتم بعدشم خونریزی تا بیست روز ادامه داشت ، یعنی معمولا این اتفاق بعد خوردن این قرصا میوفته ؟؟؟

7. beginner نوشته است:
    EMT-BASIC نوشته است:
    beginner نوشته است: دو تا قرص رو با هم خوردم ، این کار اثر بخشی قرص رو پایین میاره درسته ؟

نگران نباشین

۱-یعنی اگه نزدیکی تو روزای اول و یا آخر عادت باشه تخمک آزاد نمیشه  ؟ و احتمال بارداری نیست ؟ چند درصد فرق میکنه ؟
    ۲-سوال دیگه اینکه دو تا قرص رو بجای اینک بافاصله دوازده ساعت بخورم هر دو رو باهم خوردم مشکلی نداره ؟
    کاربر
    arianairaniii گفتن که :
    روز 12 قرص پریود شدم که تا 40 روز ادامه داشت

۳-منم همینطور بود با این تفاوت که تا یه هفته خونریزی نداشتم بعدشم خونریزی تا بیست روز ادامه داشت ، یعنی معمولا این اتفاق بعد خوردن این قرصا میوفته ؟؟؟

سلام دوست عزیز
    نزدیکی در دوران تخمک گذاری بیشترین احتمال بارواری رو داره و روزهای غیر از این دوره که گفتین نه اینکه احتمال بارداری نباشه اما احتمالش خیلی کمتره و در مورد روش اورژانسی عزیزم باید با فاصله دوازده ساعت مصرف بشه ولی اینکه دوتاشو با هم مصرف کردین نگران نباشید از اثربخشیش کاسته نمیشه و حتی اثربخشی بهتری هم خواهد داشت و اینکه نامنظمی تاخیر در پریود لکه بینی اولیه کم و زیاد شدن خونریزی و .... همه میتونه از اثرات قرصها باشه و جای نگرانی نیست و الکی به خودتون استرس راه ندین که استرس خودش در بی نظمی پریود تاثیرگذاره

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید