شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

قطع قرصهای افسردگی وایجادسرگیجه

1. باسلام خدمت کاربران ومدیران سایت.حدود یک سال ونیم پیش به دلیل داشتن سرگیجه وکم خوابی درشب به پزشک مراجعه کردم وایشون تشخیص افسردگی دادن وقرصهای نورتریپتیلین کلردیازپوکساید وقطره تریمیپرامین تجویزکردن که من ازهمان زمان مصرف کردم ولی از6ماه بعدازمصرف که بهبودپیداکردم تاالان هرچه سعی میکنم قرصهاروقطع کنم موفق نمیشم چون حالت اضطراب شدید طپش قلب وسرگیجه بهم دست میده تاحالاهم چندتادکترروانپزشک رفتم که قرصهام تغییردادن ولی باخوردن قرصهای جدیدحالم بدترمیشه الان بازم بعدازمصرف 2ماهه(به صورت مرتب)نورتریپتیلین 10.کلردیازپوکساید5وپروپرانولول 10 (هرشب یک قرص )حدود3هفته هست که بااجازه پزشک سعی درترک قرصهادارم ولی بازم برام مشکل سازشده مخصوصاسرگیجه هایی که میگیرم درضمن 32 سالم هست وقصدبارداری دارم ودکترمیگه بایداین قرصهاروترک کنی تابتونی اقدام به بارداری کمنوتوروخداکمکم کنیدچطوری ازپس این داروهابربیام؟ممنون ازکمکتون

2. darya81 نوشته است: باسلام خدمت کاربران ومدیران سایت.حدود یک سال ونیم پیش به دلیل داشتن سرگیجه وکم خوابی درشب به پزشک مراجعه کردم وایشون تشخیص افسردگی دادن وقرصهای <a>نورتریپتیلین</a> کلردیازپوکساید وقطره تریمیپرامین تجویزکردن که من ازهمان زمان مصرف کردم ولی از6ماه بعدازمصرف که بهبودپیداکردم تاالان هرچه سعی میکنم قرصهاروقطع کنم موفق نمیشم چون حالت اضطراب شدید تپش قلب وسرگیجه بهم دست میده تاحالاهم چندتادکترروانپزشک رفتم که قرصهام تغییردادن ولی باخوردن قرصهای جدیدحالم بدترمیشه الان بازم بعدازمصرف 2ماهه(به صورت مرتب)<a>نورتریپتیلین</a> 10.کلردیازپوکساید5و<a>پروپرانولول</a> 10 (هرشب یک قرص )حدود3هفته هست که بااجازه پزشک سعی درترک قرصهادارم ولی بازم برام مشکل سازشده مخصوصاسرگیجه هایی که میگیرم درضمن 32 سالم هست وقصدبارداری دارم ودکترمیگه بایداین قرصهاروترک کنی تابتونی اقدام به بارداری کمنوتوروخداکمکم کنیدچطوری ازپس این داروهابربیام؟ممنون ازکمکتون

با توجه به اینکه پزشک بهتون گفته هر وقت قصد بارداری داشتید قرص های مصرفی خود را رو قطع کنید ولی چون شما با این کار دچار سرگیجه میشید پیشنهاد میکنم دارو را به تدریج قطع کنید، مثلاً تا 15 روز یک روز درمیان مصرف کنید سپس دارو را قطع کنید.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. سلام عزیزم

هنگامی که مصرف داروهای ضدافسردگی به طور ناگهانی قطع گردد، ممکن است باعث  عوارض ترک مصرف
    شود

این عوارض معمولاً با خارج شدن دارو از سیستم بدن بیمار یا پس از آن که بدن بیمار فرصت کافی برای تنظیم خود با تغییر دارو را به دست آورد، از میان می‌رود. عوارض ترک مصرف، تقریباً همان اثرات جانبی دارو درمانی به علاوه  سردرد، تحریک‌پذیری، اسهال و احساس سوزش است.

عزیزم این طبیعی که بعد مدتی میخوایی قرص هارو ترک کنی کمی بهت فشار عصبی وارد بشه و این فشار باعث سردردو عصبی شدنت بشه

اول از همه محکم باش و سعی کن افکار منفی دور کن...زمانی که سردردت شروع شد خودتو مشغول کاری کن و به خودت بگو سردرد ندارم و این سردرد خیلی طبیعی و من باید محکم باشم و قراره بچه دار بشم و به خاطر همسرم و بچه ام با این مشکلات میجنگم..

عزیزم هیج کس جز خودت نمیتونه بهت امید بده
    محکم باش
    این حق توا که از زندگیت لذت ببری

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  4. راستش بیشترمشکلم برای قطع پروپرانولول هست خواستم باتوجه به اینک هرشب یک عدد پروپرانولول 10 میخورم بهترین روش برای قطعش چی هست؟چون شنیدم قطع کردنش خطرناکه واینکه بانخوردنش طپش قلب میگیرم

5. darya81 نوشته است: راستش بیشترمشکلم برای قطع <a>پروپرانولول</a> هست خواستم باتوجه به اینک هرشب یک عدد <a>پروپرانولول</a> 10 میخورم بهترین روش برای قطعش چی هست؟چون شنیدم قطع کردنش خطرناکه واینکه بانخوردنش تپش قلب میگیرم

برای قطع تدریجی قرص پرانول 10 بهتره شبی نصف قرص مصرف کنید و پس از بیست روز دارو را قطع کنید تا دچار تپش قلب نشید.

6. darya81 نوشته است: راستش بیشترمشکلم برای قطع <a>پروپرانولول</a> هست خواستم باتوجه به اینک هرشب یک عدد <a>پروپرانولول</a> 10 میخورم بهترین روش برای قطعش چی هست؟چون شنیدم قطع کردنش خطرناکه واینکه بانخوردنش طپش قلب میگیرم

سلام
    خب چرا شم پروپرانول مصرف میکنید؟منظورم اینه چرا براتون تجویز شده.اخه این قرص مسدود کننده کانال بتاس و توی مشکلات قلب مصرف میشه اما...
    شما همین الان که این پستو خوندین لطفا به بخش داروها برین و در مورد پروپرانول بخونین ببینین که ربط چندانی به افسردگی نداره ارام بخش هست اما ...

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  7. باسلام به دوستان عزیز
    من بالاخره به صورت تدریجی تونستم قرصهام روقطع کنم ولی متاسفانه بازم سرگیجه وبیخوابی به سراغم اومده اصلا نمیتونم بخوابم اگرم ازشدت خستگی(ناشی از بیخوابی) خوابم بره خواب راحتی ندارم وخیلی زودازخواب میپرم اصلا دوست ندارم دوباره قرص بخورم  اگرراه حلی دارید ممنون میشم کمکم کنید بخدا بیخوابی بدجوری داره زجرم میده
       باتشکر

8. darya81 نوشته است: باسلام به دوستان عزیز
    من بالاخره به صورت تدریجی تونستم قرصهام روقطع کنم ولی متاسفانه بازم سرگیجه وبیخوابی به سراغم اومده اصلا نمیتونم بخوابم اگرم ازشدت خستگی(ناشی از بیخوابی) خوابم بره خواب راحتی ندارم وخیلی زودازخواب میپرم اصلا دوست ندارم دوباره قرص بخورم  اگرراه حلی دارید ممنون میشم کمکم کنید بخدا بیخوابی بدجوری داره زجرم میده
       باتشکر

سلام دوست عزیز
    همونطور که دوستمون گفته این قرص یعنی پرو پانول قرص افسردگی نیست!بلکه در موارد مشکلات قلبی تجویز میشه و من شنیدم نمیشه قطعش کردوباید تا آخر عمر ازش استفاده بشه درثانی قطع هرنوع دارو ! اونم این دارو که خیلی حیاتیه! باید تحت نظر پزشک باشه لذا توصیه اکید میکنم در اولین فرصت ممکنه بامتخصص معالجتون مشاوره کنید و اینطور به یک باره هیچ داروئی رو قطع نکنید چون تبعاته قطعش ،از تبعات مصرفش بیشتره! اینو جدی بگیرید
    تنها توصیه ای که میشه کرد اینه که موکداً ضمن مراجعه به پزشک معالجتون،از مواد خوراکی خواب آوری همانند ماست و دوغ ترش بیشتر استفاده کنید! و اینکه با ورزش در طول روز  خودتونو خسته کنید تا شبها از خستگی ناشی از تلاشتون خوابتون ببره انشالله مفید واقع بشه
    موفق باشید

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  9. سلام.
    منم كمي دچار كم خوابي ام.شايد در شبانه روز 4 ساعت هم نميخوابم ولي اصلا احساس كسالت نميكنم.
    من با اين موضوع تقريبا 4 ساله كنار اومدم.
    بهتره باهاش كلنجار نري عريرم.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید