شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

فیبرو کیستیک سینه

1. با سلام به شما عزیزان
    من دختری بیست وسه ساله هستم  زمان بلوغ یکی از سینه هایم کوچک و یکی دیگر بزرگ بود سینه سمت چپم اندازی تخم مرغی زیر بغل جای که عضلات سینه هستند رفته داخل دو سه سالی بود درد گهگاهی نیز بهش اضافه شد   اخیرا با مراجعه به دکتر متخصص غدد و معاینه  و سونوگرافی متوجه شدم هر دو سینه ام پر ازکیست است  سینه سمت چپم دو کیست بزرگ به اندازه  3و 4 میلی هستند و بقیه  ریزترند و سینه سمت راستیم اندازه اش 2.5و 3 میلی و بقیه ریزترند که دکتر با توجه به این معاینه به من گفت شما فیبرو کیستیک دارید و هر شش ماه یک بار باید بیاد معاینه بشید و برسی کنید تا بزرگ نشوند تا سن چهل سالگی ولی من  ایام عادت ماهیانه درد سینه سمت چپم زیاد میشه بعد از عادت ماهیانه نیز  گهگاهی درد میکنه طوری که دردش به دست چپم  میکشه حال میخواهم سوال کنم این خطرناک است ؟در اثر چی بوجو امده ؟ایا سرطان است ؟ راه حلی برای اینکه اینها از بین بروند وجو دارد ؟ در ضمن من مجرد هستم  و سابقه سرطان در خانواده ما وجو دندارد .
    لطفا من را راهنمایی کنید

2. سلام خانوم خسته نباشین
    کیست سینه در خیلی از خانومها وجود داره و علت درد در زمان پریودی هم تغییرات همرمونها وتاثیاتس بر وی کیست هستش.خطرناک نیست چون انواع بسیار کمی از کیست های سینه هست که خطرناکه و مشکل ساز بازم میگم درصد بسیار کمی.در موارد شدید کیست هارو خالی میکنن یا با جراحی برشون میدارن که البته امکان اینکه دوباره بوجود بیان هستش اما جای نگرانی نداره به 1 متخصص زنان مراجعه کنین ایشاله مشکلی پیش نمیاد
    موفق باشین

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. ali69joon نوشته است: با سلام به شما عزیزان
    من دختری بیست وسه ساله هستم  زمان بلوغ یکی از سینه هایم کوچک و یکی دیگر بزرگ بود سینه سمت چپم اندازی تخم مرغی زیر بغل جای که عضلات سینه هستند رفته داخل دو سه سالی بود درد گهگاهی نیز بهش اضافه شد   اخیرا با مراجعه به دکتر متخصص غدد و معاینه  و سونوگرافی متوجه شدم هر دو سینه ام پر ازکیست است  سینه سمت چپم دو کیست بزرگ به اندازه  3و 4 میلی هستند و بقیه  ریزترند و سینه سمت راستیم اندازه اش 2.5و 3 میلی و بقیه ریزترند که دکتر با توجه به این معاینه به من گفت شما فیبرو کیستیک دارید و هر شش ماه یک بار باید بیاد معاینه بشید و برسی کنید تا بزرگ نشوند تا سن چهل سالگی ولی من  ایام عادت ماهیانه درد سینه سمت چپم زیاد میشه بعد از عادت ماهیانه نیز  گهگاهی درد میکنه طوری که دردش به دست چپم  میکشه حال میخواهم سوال کنم این خطرناک است ؟در اثر چی بوجو امده ؟ایا سرطان است ؟ راه حلی برای اینکه اینها از بین بروند وجو دارد ؟ در ضمن من مجرد هستم  و سابقه سرطان در خانواده ما وجو دندارد .
    لطفا من را راهنمایی کنید

با سلام همانطور که پزشکتون گفتند هر شش ماه یکبار باید معاینه شوید و خطرناک نیست واین نوع کیست رو اکثر خانم ها دارند   واصولا درد قبل پریودی هست   وبعد پریود خوب میشه ودوباره نزدیک پریودی درد می گیره  وبرای کاهش درد از مصرف نمک شکلات کاکايو و مواد کافین دار بپرهیزید ومی تونید برای مدت کوتاهی از کپسول ویتامین ای استفاده کنید

4. setiaa نوشته است:
    ali69joon نوشته است: با سلام به شما عزیزان
    لطفا من را راهنمایی کنید

با سلام همانطور که پزشکتون گفتند هر شش ماه یکبار باید معاینه شوید و خطرناک نیست واین نوع کیست رو اکثر خانم ها دارند   واصولا درد قبل پریودی هست   وبعد پریود خوب میشه ودوباره نزدیک پریودی درد می گیره  وبرای کاهش درد از مصرف نمک شکلات کاکايو و مواد کافین دار بپرهیزید ومی تونید برای مدت کوتاهی از کپسول ویتامین ای استفاده کنید
    سلام عزیزم قرص ویتامین ای هر شب مصرف میکنم ولی سینه سمت چپم بعد از پریودی  نیز گهگاهی درد شدید دارم در ضمن میخواهم بدانم علت این کیست ها چیست ؟ آیا درمانی دارد از بین برود ؟

5. منم کیست سینه داشتم.طبق سونویی که 2 سال پیش داشتم.بعد ازون دکتر برام قرص ویتامین نوشت.
    دیگه سراغشو نگرفتم.الانم گهگاهی تیر میکشه.بنظرتون مشکلی جدی هست که پیگیری بشه؟

6. سلام به دوستان خوبم
    ببینین کیست چیه؟کیستها وزیکولهایی هستند حاوی مایع یا چرک که بیشتر ب دلایل تغییارت شدید هورمونی بوجود میان گهگاه اونقد درد دارن که نفر رو راهی دکتر هم میکنند.انواع بسیار کمی از کیست های سینه منجر به سرطان میشن که جای نگرانی نیست.بهتره که هر6ماه 1بار پیش دکتر برین تا ببین و راه درمان اونم روش جراحی1از روشهاست که مایع داخل کیست رو میکشن که این درمواقعی هست که کیست بزرگ شدهودرد زیادی داره.احتمال عود کیست سینه بعد از برداشتن وجود داره .امیدوارم توضیحاتم خوب باشه
    موفق باشین

7. anvil نوشته است: منم کیست سینه داشتم.طبق سونویی که 2 سال پیش داشتم.بعد ازون دکتر برام قرص ویتامین نوشت.
    دیگه سراغشو نگرفتم.الانم گهگاهی تیر میکشه.بنظرتون مشکلی جدی هست که پیگیری بشه؟

سلام اشکالی نداره فقط همون که گفتم هر6ماه البته با سونوگرافی مشخص میشه ودر زمان قاعدگی هم درد سینه ای که کیست داره زیاد میشه نگران نباشین
    موفق باشید

تشکر شده توسط : 2 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید